reklama

Premiér plácá nesmysly, rozohnil se Gazdík. S Nacherem se v Partii hádal o migrantech

Šéf Pirátů Ivan Bartoš v Bruselu lobboval za to, aby státy v Evropské unii neměly právo veta v tématech jako zahraniční politika a bezpečnost. Prohlásil to v Partii Terezie Tománkové Patrik Nacher (ANO), podle kterého by byla ztráta práva veta velkým nebezpečím zejména v kontextu migrační politiky. Petr Gazdík (STAN) se s ním ale o tématu uprchlíků pohádal.

reklama

Hádku v Partii spustila zmínka o výroku premiéra Andreje Babiše, který na Twitteru před časem prohlásil, že Piráti chtějí lidem „mapovat byty, zdanit přebytečné metry a pak lidem nastěhovat domů migranta“.

Podle Nachera proimigrační politiku Pirátů podtrhuje výlet předsedy Bartoše do Bruselu. „Když byl předseda Bartoš v Bruselu, podpořil snahu, aby jednotlivé státy neměly právo veta v tématech zahraniční politiky a bezpečnosti,“ řekl pražský zastupitel a poslanec ANO s tím, že by pak Česko nemohlo nic namítat například proti evropské migrační politice.

Gazdík se ale nad tímto výrokem rozčílil: „Jak to souvisí s tvrzením, že Piráti chtějí údajně nastěhovat lidem do domů migranty? Nejdřív si zjistěte, co premiér plácá za nesmysly a pak ho hajte.“

Nacher totiž v Partii uvedl, že o Babišově výroku o stěhování migrantů neví. Chtěl po Gazdíkovi, aby mu našel, kde to premiér řekl. Šéf STAN ale ve studiu narychlo výrok nenašel. Ten je ovšem dohledatelný na Twitteru.

V Partii s poslanci diskutoval krom Terezy Hyťhové z Trikolóry také komunistický poslanec Stanislav Grospič. Podobně jako Nacher vnímá Bartošovu exkurzi do Bruselu jako nebezpečí. „Já ten návrh Pirátů v evropském parlamentu také vnímám jako omezení suverenity státu, to jsou zadní dvířka, na kterých se může stavět migrační politika, kterou nechceme,“ uzavřel Grospič.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie
Fotbal

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie

Incident údajně obnášející rasismus, který se odehrál v březnu mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou, má dozvuky ještě nyní. Právník hráče skotských Rangers a aktivista Aamer Anwar varuje fanoušky z Glasgow, aby se nevydávali do Prahy – 30. září k tomu budou mít příležitost, protože jejich klub bude hrát zápas skupiny Evropské ligy se Spartou. To, že Rangers nenarazí na znepřátelenou Slavii, podle Anwara nehraje roli – Anwar má pocit, že v české metropoli jim může jít o život.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové
Volby 2021

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Gólový festival s xenofobní kaňkou. Trhák mezi Spartou a Třincem pokazili „polský Židi“

Byl to šlágr se vším všudy. Páteční zápas dvou zřejmě nejambicióznějších týmů hokejové extraligy Sparty a Ocelářů Třinec přinesl 11 gólů, po vítězství 7:4 se domů vraceli spokojení Slezané. Utkání obnášelo na ledě mnoho emocí, což se také přelilo na tribuny, které se v pražské O2 areně divákům otevřely takřka po roce. Znepokojivé pokřiky části sparťanských fanoušků kazí sportovní zážitek.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Choupenitch: Jsem průkopník, bořím mantinely. Gratulace mě netankují, zájem dětí ano

Šermířské kluby v Česku jsou pod náporem nových zájemců, potřebují další trenéry. Hrdý na tento fakt může být Alexander Choupenitch, jehož bronzová medaile z olympijských her v Tokiu posloužila jako nejlepší možná vábnička. „Po covidovém roce už třeba některé děti chtěly se šermem končit, teď do něj mají velkou chuť,“ těší 27letého fleretistu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama