reklama

Hrozí 4 tisíce nakažených denně, varuje Hamáček. Pracujme s protilátkami, kontruje Jurečka

Epidemická situace se v Česku začíná mírně zhoršovat. V sobotu přibylo nejvíce potvrzených případů od května a reprodukční číslo stouplo na 1,26. Nejhorší situace je na Karlovarsku, kde na 100 tisíc lidí připadá 60 nových případů za týden. „Lidé se nehrnou do očkování a prvoočkovaných máme velmi málo,“ varoval Marian Jurečka (KDU-ČSL) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

reklama

Podle Jurečky je důležité kvalitně pracovat se systémem testování ve školách nebo firmách. „Když se objeví krizový region, měli bychom rychle reagovat. Musíme také pracovat s protilátkami jako v Rakousku. Kdo je má, měl by být chráněný tři měsíce,“ řekl předseda lidovců v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Předseda sociální demokracie Jan Hamáček ale před tímto postupem varuje. „Já osobně bych cestou protilátek šel, ale mezi odborníky na tom není shoda. Nechci, abychom něco zavedli a najednou vystoupil odborník a všechno shodil,“ opáčil Hamáček.

Jurečka: Lidé se do očkování nehrnou

Podle něho není dobré brát vývoj epidemie na lehkou váhu. „Pokud se reprodukční číslo udrží, budeme mít do měsíce čtyři tisíce nakažených denně,“ varoval. Pro situaci na Karlovarsku má Jan Hamáček vysvětlení. „Nemoc se sune do Česka ze západu a nemůžeme si myslet, že zůstaneme nějakým ostrovem. Musíme být připraveni,“ dodal.

To podle ministra vnitra znamená případně zavést plošné testování. Naopak plošné lockdowny už pro něho nedávají smysl. „Teď je tu očkování,“ vysvětlil. Jenže podle Mariana Jurečky vakcinace v Česku postupuje příliš pomalu. „Lidé se nehrnou do očkování a prvoočkovaných máme velmi málo,“ řekl Marian Jurečka v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Špicar: Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam. Neudělá z nás Německo ani Řecko

Otázka přijetí eura není součástí předvolebních kampaní. Podle hostů pořadu Interview, ekonoma Martina Slaného a viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara, je hlavním důvodem fakt, že po něm tady nyní není poptávka. Na samotnou jednotnou evropskou měnu však mají rozdílný názor. „Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam,“ uvedl Špicar. Slaný namítl, že to tak není a v případě eura jde i o politickou, fiskální a transferovou unii.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama