reklama

Při autonehodě uhořel starší muž. Mohli za to mladíci závodící v silných autech?

Po tragické čelní srážce dvou aut v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku, při které v sobotu uhořel starší muž, vyplouvají na povrch děsivé detaily. Za tragédii podle policie může mladý řidič, který měl jet velmi rychle. Navíc podle svědků se svými přáteli měli v silných autech závodit.

reklama

Hustý černý dým a až pětimetrové plameny byly vidět vidět na amatérských záběrech pořízených jen několik desítek sekund po příjezdu hasičů na místo, kde se čelně srazila dvě auta. V hořícím voze zůstal zaklíněný dvaapadesátiletý řidič. Uvnitř byla i žena s malým dítětem. I přes rychlou pomoc starší muž v autě zahynul.

„Jedna osoba utrpěla velmi vážná smrtelná zranění, kterým na místě podlehla. Další osoba, dospělý muž, utrpěl středně vážná zranění, stejně tak desetileté nezletilé dítě. Oba dva byli transportováni do ústeckého traumacentra. Žena utrpěla naštěstí jen lehká zranění,“ sdělil mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

K tématu

Zranil se také neznámý zachránce –⁠ řidič, který pomáhal z hořícího pekla lidi vytahovat ven. „Muž měl lehké popáleniny,“ dodal Voleník.

Viníkem nehody je podle informací policie mladý šofér, který jel v luxusním sportovním autě od Klášterce směrem na Karlovy Vary. „Pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti se dostal svým osobním vozidlem do smyku a přejel do protisměru. Tam se střetl s protijedoucím osobním vozidlem a obě vozidla začala po nárazu hořet,“ vysvětlila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Několik na sobě nezávislých svědků mimo kameru pro CNN Prima NEWS navíc potvrdilo, že na silnici v silných autech závodila parta mladíků. „Je pravda, že se tam honili. To poslední auto zařadilo jedničku, vyjíždělo z benzinky, udělalo hodiny a nestačilo se zařadit do svého pruhu. Seshora už jelo auto,“ uvedl jeden ze svědků.

Havarovali i hasiči

Vlivem nárazu začala obě auta hořet. Na místo okamžitě vyrazily dvě jednotky hasičů, kteří se nakonec sami stali účastníky jiné nehody. „Při jízdě k zásahu do jedné z našich cisternových automobilových stříkaček narazilo osobní auto. Náš vůz se překotil na bok. Naštěstí se nikomu z posádky nic nestalo,“ řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Policie žádá případné svědky tragické nehody, pokud mají informace o tom, co se přesně na silnici u Klášterce stalo nebo viděli závodící auta, aby se jim ozvali na číslo 158. Uvítají i záběry z palubních kamer.

K tématu

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Ostuda jedince, řekl Zaorálek k Volného agresi. Politolog: Reflektuje to společnost
Prymula: Česku s novou mutací hrozí čtvrtá vlna. Je na nás, jak bude katastrofická
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Žáci prvního stupně se do lavic vrátí začátkem února, odhaduje ministr Blatný
Volný je magor, jeho idiotské a hulvátské chování je ubohé, říkají poslanci
Další články
reklama
reklama