reklama

Při autonehodě uhořel starší muž. Mohli za to mladíci závodící v silných autech?

Po tragické čelní srážce dvou aut v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku, při které v sobotu uhořel starší muž, vyplouvají na povrch děsivé detaily. Za tragédii podle policie může mladý řidič, který měl jet velmi rychle. Navíc podle svědků se svými přáteli měli v silných autech závodit.

reklama

Hustý černý dým a až pětimetrové plameny byly vidět vidět na amatérských záběrech pořízených jen několik desítek sekund po příjezdu hasičů na místo, kde se čelně srazila dvě auta. V hořícím voze zůstal zaklíněný dvaapadesátiletý řidič. Uvnitř byla i žena s malým dítětem. I přes rychlou pomoc starší muž v autě zahynul.

„Jedna osoba utrpěla velmi vážná smrtelná zranění, kterým na místě podlehla. Další osoba, dospělý muž, utrpěl středně vážná zranění, stejně tak desetileté nezletilé dítě. Oba dva byli transportováni do ústeckého traumacentra. Žena utrpěla naštěstí jen lehká zranění,“ sdělil mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

K tématu

Zranil se také neznámý zachránce –⁠ řidič, který pomáhal z hořícího pekla lidi vytahovat ven. „Muž měl lehké popáleniny,“ dodal Voleník.

Viníkem nehody je podle informací policie mladý šofér, který jel v luxusním sportovním autě od Klášterce směrem na Karlovy Vary. „Pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti se dostal svým osobním vozidlem do smyku a přejel do protisměru. Tam se střetl s protijedoucím osobním vozidlem a obě vozidla začala po nárazu hořet,“ vysvětlila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Několik na sobě nezávislých svědků mimo kameru pro CNN Prima NEWS navíc potvrdilo, že na silnici v silných autech závodila parta mladíků. „Je pravda, že se tam honili. To poslední auto zařadilo jedničku, vyjíždělo z benzinky, udělalo hodiny a nestačilo se zařadit do svého pruhu. Seshora už jelo auto,“ uvedl jeden ze svědků.

Havarovali i hasiči

Vlivem nárazu začala obě auta hořet. Na místo okamžitě vyrazily dvě jednotky hasičů, kteří se nakonec sami stali účastníky jiné nehody. „Při jízdě k zásahu do jedné z našich cisternových automobilových stříkaček narazilo osobní auto. Náš vůz se překotil na bok. Naštěstí se nikomu z posádky nic nestalo,“ řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Policie žádá případné svědky tragické nehody, pokud mají informace o tom, co se přesně na silnici u Klášterce stalo nebo viděli závodící auta, aby se jim ozvali na číslo 158. Uvítají i záběry z palubních kamer.

K tématu

Další hlavní zprávy

Kultura

Kultura trpí. Zaorálek a spol. volají po stejných pravidlech kontrol, jako má gastronomie

Kultura trpí. Zaorálek a spol. volají po stejných pravidlech kontrol, jako má gastronomie

Přestože se i v kultuře masivně rozvolňuje, stále mají organizátoři s pořádáním koncertů či festivalů nemalé starosti. Musí například nadále kontrolovat návštěvníky, zda mají negativní test, potvrzení o prodělání covidu či očkování. Zástupci kultury se tak společně s opozicí snaží, aby se pro ně podmínky sjednotily s gastronomií, v jejíž rámci mají zodpovědnost při případné kontrole lidé sami za sebe.

Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo
Covid cestovní seriál: Co potřebujete k dovolené v Chorvatsku a na co si dát pozor?
Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
Poklekávání nevadí, duhová páska ano? Neuer podpořil LGBT a UEFA chce trestat
Královna zveřejnila dojemný snímek s milovanými muži. Fanoušky chytil za srdce
Tenistce ruply nervy. Ve frustraci se poškrábala na krku tak, že ji museli ošetřit
reklama
reklama
Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

Partie

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama