Příběh Evelyn a jejich štěňat: Jak se mohou pocity psa odrazit v jeho výrazu

Začátkem tohoto roku narazila anonymní nálezkyně v texaském Dallasu na bílou kříženku pitbula – celou mokrou a špinavou od bahna. Když k ní přistoupila blíž, zjistila, že fenka není sama. Mezi svými tlapkami svírala čerstvě narozená štěňata, kterým mohlo být jen pár hodin.

Studené, mokré, špinavé – nálezkyni bylo jasné, že to dlouho samy venku nepřežijí, proto zavolala o pomoc organizaci Saving Hope Rescue, jejíž členové vzápětí dorazili.

Pro maminku a její štěňátka se ihned našla pěstounská/dočasná péče, ve které se jim dostalo voňavé koupele, tepla a jídla. Nikdo nedokáže odhadnout, jak dlouho byla fenka na ulici, ale její vděčnost za to, že je konečně v bezpečí a teple, byla dojemná. „Maminka je nesmírně milá a vděčná za to, že byla zachráněna,“ napsala organizace Saving Hope Rescue na Facebooku.

Bílá, odhadem dvouletá kráska, dostala jméno Evelyn a do dvou dnů byla ona i jejich devět štěňat k nepoznání. Uznejte sami.

Thank you to Cassie Evans, Katie Schmidt and Reef Taylor Productions, for giving Evelyn & her pups the best newborn...

Posted by Saving Hope Rescue on Monday, March 27, 2023

Vykoupaná, najedená a v bezpečí Evelyn vystrčila uši, nasadila úsměv a byl z ní rázemn naprosto jiný pes. Svá miminka kojila šest týdnů, pečlivě je mazlila a vůbec byla ohromně pečující matkou. Dohlíželo se samozřejmě i na ni, aby přibývala na váze a mohla se o svá štěňata dobře starat, což by v zimě na ulici nebylo v jejích silách.

V pěstounské péči Evelyn svůj čas využila naplno, krásně odchovala svá miminka, a když ta odešla do nových rodin, její mateřské pudy ji neopustily. „Naprosto zbožňuje děti a bedlivě na ně dohlíží, aby se ujistila, že jsou v bezpečí,“ napsala organizace Saving Hope Rescue na Facebooku. „Nyní je zcela zdravá a má nově nalezenou energii!“

Remember the mama dog that was found in the mud with her 9 puppies just hours after giving birth? Well that mama,...

Posted by Saving Hope Rescue on Monday, May 1, 2023

Po pár dalších měsících se usmálo štěstí i na samotnou fenku. Putovala do nového domova k Amy Jonesové a její rodině.

Z Evelyn se stala Kaia a o tom, že je v novém milujícím domově, nezapochybovala ani na sekundu. Ihned se stala součástí rodiny Jonesových, jako by se tam narodila. Daří se jí lépe než kdy dřív, jako správný pes má mnoho plyšáků a miluje boty své paničky, nejčastěji je však schoulená v jejím náručí.

„Napadlo mě, že se podělím o nedávné fotky naší holky Kaii. Ona je šikulka! Ráda nosí boty, pokouší se krást plyšáky mé dcery a rozhodla se přinést do domu mrtvou veverku. Taky mám pocit, že si neuvědomuje, jak je velká, a snaží se být mini psem, který je pořád na klíně. Je nejlepší a je skvělým přírůstkem do naší rodiny! Děkujeme,“ napsala Amy Jonesová na svou sociální síť.

Kaia a její příběh je jeden z těch inspirativních a motivujících pro zvířecí záchranáře, které tyto proměny a zachráněné životy pohánějí kupředu. „Toto je naše naděje, to, co si přejeme pro každého psa, kterého zachráníme – milující domov!“ napsala Saving Hope Rescue na Facebook.

Tagy: