Před a po

Nejnovější příspěvky k tématu

Bessy ochrnula, veterinář doporučil uspání. Jak je možné, že znovu chodí?

Psali jsme o příběhu fenky Sáry, která měla vyhřezlou ploténku a ochrnula. Její majitelé se rozmýšleli, že její život ukončí, protože byla apatická a přestávala jíst. Na veterině, kam docházeli, naštěstí pracovala sestřička Iva, která ovládala techniku Dornovy metody a osteodynamiky. Rozhodla se, že si Sáru k sobě na týden vezme a zkusí jí pomoci. Povedlo se to. Nyní přinášíme další příběh, kdy tato metoda postavila zvíře na nohy.

Jeden z těch vyvolených: Z Adiho se zvedl žaludek i nejotrlejší psí záchranářce

Práce zvířecích záchranářů, kteří pomáhají v místech, kde je psů téměř jako lidí, je takovou Sophiinou volbou. Členové a dobrovolníci organizace Heart for Romanian dogs z. s. pravidelně při svých cestách do Rumunska navštěvují tamní děsivé státní útulky, odkud vybírají pejsky, které převezou do tamního soukromého azylu, kde o ně bude postaráno. Buď se vyberou přímo při výpravě, a potom se čeká cca pět týdnů po očkování, než mohou odejít, nebo se naočkují dopředu a potom se během cesty rovnou převezou do azylu. Průměrně jde vždy jen o pár vyvolených. Tři, maximálně patnáct šťastlivců.

Štěně se nejdříve krčilo strachy, pak ale svou zachránkyni olizovalo štěstím

Už několikrát jsme vám vyprávěli příběhy psů z Rumunska. Tentokrát máme jeden s dobrým koncem. Malé štěně, které běhalo po krajnici silnice, se střetlo se záchranářkou, která nelenila a okamžitě mu šla naproti. Štěně bylo vyděšeno k smrti, ale na druhou stranu nechtělo promarnit svou šanci na lepší život. Právě tento okamžik, kdy se pejsek rozhodne vložit svůj osud do rukou mladé záchranářky, se stal hitem sociálních sítí.

Sama bojovala o život, teď zachraňuje ostatní: Z týrané fenky dárkyní krve

Když si ji před čtyřmi lety přivezli, byla vyhublá, ustrašená a měla mnoho zdravotních problémů. Týraná fenka německého ovčáka Aida si před příchodem do rodiny Romany Kolářové prožila své. I přes těžké začátky má ale její příběh šťastný konec. Díky láskyplné péči a trpělivosti její nové lidské smečky je z Aidy nyní zdravý a spokojený pes, připravený kdykoliv přiběhnout na pomoc ostatním. Ať už doma, kde působí jako samozvaný psí terapeut, nebo jako dobrovolný dárce krve v registru Červená tlapka.

Česká senzace: Dříve než v Torontu zachránili kotě bez řitního otvoru u nás

Nejspíš jste zaregistrovali příběh kočky Dory v kanadském Torontu, která se narodila bez řitního otvoru a jejíž příběh vyvolal obrovskou vlnu solidarity. Na její operaci a léčbu se vybralo přes 200 tisíc korun. Dory ale nemá vyhráno a momentálně čeká na další operaci. O Dory psal celý svět jako o senzaci, možná vás tak překvapí, že v České republice zachránili kotě se stejně vzácnou diagnózou. Když se našlo, bylo ještě o týden mladší než Dory z Toronta: Jmenuje se Knedlička a dnes si díky organizace Destiny Pet užívá krásného života už v novém domově. Zpočátku Knedličce ale lidé moc nadějí nedávali.

Před a po

Proměny zachráněných zvířat a příběhy organizací i jednotlivců, které za jejich záchranou stojí. Druhou šanci si totiž zaslouží každý – zvláště pak zvířata, která doplatila na lidskou povahu. Ukážeme vám, co dokáže nejen řádná péče, ale hlavně láskyplný domov a pocit bezpečí v náruči nových majitelů.