Před a po

Nejnovější příspěvky k tématu

Bessy ochrnula, veterinář doporučil uspání. Jak je možné, že znovu chodí?
Před a po

Bessy ochrnula, veterinář doporučil uspání. Jak je možné, že znovu chodí?

Psali jsme o příběhu fenky Sáry, která měla vyhřezlou ploténku a ochrnula. Její majitelé se rozmýšleli, že její život ukončí, protože byla apatická a přestávala jíst. Na veterině, kam docházeli, naštěstí pracovala sestřička Iva, která ovládala techniku Dornovy metody a osteodynamiky. Rozhodla se, že si Sáru k sobě na týden vezme a zkusí jí pomoci. Povedlo se to. Nyní přinášíme další příběh, kdy tato metoda postavila zvíře na nohy.

Příběh z pera Ivy Volkové: Po srážce s autem ležela Melinka týden bez ošetření

20. února 2022 15:00

Iva Volková je nejen autorka knihy Příběhy statečných, ale hlavně psí anděl, který přijímá těžké případy a snaží se je napravit jak po fyzické, tak psychické stránce. Když jí to čas umožní, dělí se s námi o příběhy svých svěřenců. Ten dnešní patří Melince a Ivě nezbývá než děkovat za její psychickou sílu a odvahu pomáhat.

Jeden z těch vyvolených: Z Adiho se zvedl žaludek i nejotrlejší psí záchranářce

3. února 2022 08:30

Práce zvířecích záchranářů, kteří pomáhají v místech, kde je psů téměř jako lidí, je takovou Sophiinou volbou. Členové a dobrovolníci organizace Heart for Romanian dogs z. s. pravidelně při svých cestách do Rumunska navštěvují tamní děsivé státní útulky, odkud vybírají pejsky, které převezou do tamního soukromého azylu, kde o ně bude postaráno. Buď se vyberou přímo při výpravě, a potom se čeká cca pět týdnů po očkování, než mohou odejít, nebo se naočkují dopředu a potom se během cesty rovnou převezou do azylu. Průměrně jde vždy jen o pár vyvolených. Tři, maximálně patnáct šťastlivců.

Štěně se nejdříve krčilo strachy, pak ale svou zachránkyni olizovalo štěstím

2. listopadu 2021 10:00

Už několikrát jsme vám vyprávěli příběhy psů z Rumunska. Tentokrát máme jeden s dobrým koncem. Malé štěně, které běhalo po krajnici silnice, se střetlo se záchranářkou, která nelenila a okamžitě mu šla naproti. Štěně bylo vyděšeno k smrti, ale na druhou stranu nechtělo promarnit svou šanci na lepší život. Právě tento okamžik, kdy se pejsek rozhodne vložit svůj osud do rukou mladé záchranářky, se stal hitem sociálních sítí.

Sama bojovala o život, teď zachraňuje ostatní: Z týrané fenky dárkyní krve

8. října 2021 15:54

Když si ji před čtyřmi lety přivezli, byla vyhublá, ustrašená a měla mnoho zdravotních problémů. Týraná fenka německého ovčáka Aida si před příchodem do rodiny Romany Kolářové prožila své. I přes těžké začátky má ale její příběh šťastný konec. Díky láskyplné péči a trpělivosti její nové lidské smečky je z Aidy nyní zdravý a spokojený pes, připravený kdykoliv přiběhnout na pomoc ostatním. Ať už doma, kde působí jako samozvaný psí terapeut, nebo jako dobrovolný dárce krve v registru Červená tlapka.

Česká senzace: Dříve než v Torontu zachránili kotě bez řitního otvoru u nás

18. září 2021 15:30

Nejspíš jste zaregistrovali příběh kočky Dory v kanadském Torontu, která se narodila bez řitního otvoru a jejíž příběh vyvolal obrovskou vlnu solidarity. Na její operaci a léčbu se vybralo přes 200 tisíc korun. Dory ale nemá vyhráno a momentálně čeká na další operaci. O Dory psal celý svět jako o senzaci, možná vás tak překvapí, že v České republice zachránili kotě se stejně vzácnou diagnózou. Když se našlo, bylo ještě o týden mladší než Dory z Toronta: Jmenuje se Knedlička a dnes si díky organizace Destiny Pet užívá krásného života už v novém domově. Zpočátku Knedličce ale lidé moc nadějí nedávali.

KOMENTÁŘ Ivy Volkové: Při pohledu na tu nešťastnou a zdevastovanou psí bábinku mi tekly slzy

8. srpna 2021 09:23

Iva Volková je zakladatelka organizace Rafael o.p.s. Místa, kde se léčí zlomené psí duše a nejen ty, ale i jejich nemocná těla. Iva nám prostřednictvím článků vypráví příběhy pejsků, kterým pomohla. Díky své neskutečné vůli dokáže opravdové zázraky, jako v případě Elišky: Když k nám Eliška přijela, tak při pohledu na tu nešťastnou a zdevastovanou psí bábinku mi tekly slzy, a zas a znova jsem přemýšlela nad tím, kam až lidstvo se svojí zlobou, krutostí a nenávistí došlo.

Virtuální adopce: Pomoc pro psy v zahraničí z vašeho gauče. Jak moc jim může změnit život?

20. července 2021 09:00

Co Čech, to pejskař. Dalo by se poupravit známé rčení. Právě láska ke psům je něco, za co na sebe může být český národ právem hrdý. A nejen láska, ale rovněž skutky to dokládají. Přestože i u nás se potýkáme třeba s problémy množíren nebo týrání psů, pořád jsme o dost velký krok napřed ve vztahu k psům oproti drtivé většině zemí světa. O přímé adopce, finanční či materiální dary pro útulky nebo účast na rozličných charitativních akcích je u nás velký zájem. Způsobů, jak pomoci pejskům, je skutečně celá řada. A právě u jedné z čím dál více oblíbených forem pomoci bychom se rádi zastavili – máme na mysli virtuální adopce.

Slamáček: Slepý, plný hnisu čekal na smrt u silnice až jedno auto konečně zastavilo

30. června 2021 09:00

Každý život má smysl, i ten starý. Je ale vždy jednodušší si říct: „Ten už si své odžil, ukončíme jeho trápení.“ Ale co když má ještě velkou vůli, jen nám to neumí říct? U Slamáčka to organizace Destiny Pet poznala a rozhodla se jeho život nevzdat. Starý kocour, který přežil dehydrataci, hnijícíi dutiny, do jisté míry slepotu, FIP i selhávající plíce, a to jen díky dobrým lidem a organizaci Destiny Pet, která neváhala podat pomocnou ruku i kočičímu seniorovi.

Hlavní zprávy

Česko řeší vystěhování uprchlíků Sněmovnou. Ukrajinci teď promluvili: Nevíme, co s dětmi
Domácí

Česko řeší vystěhování uprchlíků Sněmovnou. Ukrajinci teď promluvili: Nevíme, co s dětmi

Dvě desítky žen a dětí z Ukrajiny, které na jaře našly azyl v rekreačním zařízení Poslanecké sněmovny v Harrachově, nevědí, co s nimi za pár týdnů bude. Přestože je ještě v létě vedení Sněmovny údajně ujišťovalo, že tam budou moci zůstat až do konce války, minulý týden dostaly informaci, že se musí stěhovat. Měly by uvolnit místo rekreantům z Parlamentu.

Portugalci vypráskali Švýcary. Hattrickem se vyznamenala náhrada za posazeného Ronalda
MS ve fotbale 2022

Portugalci vypráskali Švýcary. Hattrickem se vyznamenala náhrada za posazeného Ronalda

Portugalce osmifinále mistrovství světa viditelně bavilo, zejména pak útočníka Goncala Ramose. Teprve 21letý útočník byl postaven do základní sestavy proti Švýcarsku místo fotbalového velikána Cristiana Ronalda a za důvěru se odvděčil hattrickem. Prvního třígólového muže šampionátu v Kataru ještě doplnili spoluhráči a parta z Pyrenejského poloostrova pronikla mezi nejlepší osmičku demolicí 6:1. Teď ji čeká Maroko.

Co stojí za údery na ruské území? Kyjev vyslal ironický vzkaz, svou účast ale nepotvrdil
Rusko

Co stojí za údery na ruské území? Kyjev vyslal ironický vzkaz, svou účast ale nepotvrdil

Na vojenském letišti nedaleko ruského Kursku hoří zásobník ropy. Moskva tvrdí, že za úderem stojí dron ukrajinské armády. Kyjev svou účast nepotvrdil. Ukrajinské letectvo si však v případě posledních výbuchů vojenských cílů na ruském území neodpustilo ironický vzkaz. Kursk – známý i díky obrovské tankové bitvě z druhé světové války – leží zhruba 100 kilometrů od ukrajinských hranic.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
21:32

Česko řeší vystěhování uprchlíků Sněmovnou. Ukrajinci teď promluvili: Nevíme, co s dětmi

21:14

Lidé v Mariupolu na prahu zimy mrznou v bytech bez topení a oken

20:50

Polsko lituje, že Berlín nepošle Patrioty Ukrajině, uvedl polský ministr obrany

20:43

Bloomberg: Moskva zvažuje stanovení minimální ceny pro prodej své ropy v cizině

Před a po

Proměny zachráněných zvířat a příběhy organizací i jednotlivců, které za jejich záchranou stojí. Druhou šanci si totiž zaslouží každý – zvláště pak zvířata, která doplatila na lidskou povahu. Ukážeme vám, co dokáže nejen řádná péče, ale hlavně láskyplný domov a pocit bezpečí v náruči nových majitelů.