reklama

Příběhy statečných: Kniha, která pomáhá. „Jeden člověk nemůže pomoci všem, může k tomu však inspirovat jiné," říká autorka

Není to tak dávno, co jsme vás žádali o pomoc pro Ivu Volkovou, která vybírala pomocí veřejné sbírky peníze na vydání knihy „Příběhy statečných“. Kniha je ryze charitativní a vypráví příběhy těch, kterým Iva za svůj život už pomohla. Rukama jí prošlo 102 pejsků a každý příběh je jedinečný. 

reklama

Díky prodeji knihy už Iva rozdělila neuvěřitelných 900 000 korun na pomoc útulkům a azylům, které pečují o nemocné psy, hradí z toho například jejich operace. Stále ale 600 výtisků knihy zbývá a mohou díky vám pomoci dalším potřebným.

Kdo ale vlastně je tato úžasná dáma a proč se rozhodla svůj život zasvětit psům

Psy miluji od dětství. Nemohla jsem nečinně přihlížet utrpení, kterým si někteří pejsci procházejí. Musela jsem začít pomáhat. Po té, co jsem přežila zákeřnou nemoc, jsem opustila jistotu dobře placené práce u stavební spořitelny, a za tři měsíce po operaci (20.11.2013) jsem založila obecně prospěšnou společnost „Rafael o.p.s.“. První dočasný domov pro týrané psy - terapie, léčení a osvěta. Už z toho názvu vyplývá, že nemám klasický útulek, ale pomáhám těm nejpotřebnějším pejskům, který zažili jenom krutost a týrání. Pejsky léčím za pomoci veterinářů nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Jezdí sem pejsci naprosto zlomení, podvyživení a často těžce nemocní. Léčba trvá i několik měsíců. Po vyléčení jim hledám nový, milují domov. Mám tady i staré pejsky, kteří trpěli celý život, ti mi zůstávají v paliativní péči. Ti staroušci už moc šancí na domov nemají. Oni tady najdou svůj domov, a když přijde jejich čas, tak je držím v náručí a vyprovázím za duhový most. Oni odchází s pocitem, že nejsou všichni lidé zlí a že je měl někdo alespoň na chvíli rád. Na chvíli poznali lásku, pohlazení, teplo a plné bříško dobrot. Už jsem měla i několik případů, že pejsci byli zachránění bohužel pozdě, byli utýraní k smrti a za pár dnů či týdnů tady zemřeli. Ale i těch pár dnů poznali lásku. A to za tu námahu stojí. Už se mi podařilo doslova vypiplat 102 pejsků.

Podle jejich slov jí psi změnili život od základů. Je s nimi 365 dní v roce, od rána do večera, bez nároku a mzdu. Zde přichází na scénu její manžel, který ji bezmezně podporuje a i díky tomu, že na sebe převzal veškerou finanční zodpovědnost, může Ivana pomáhat na 100%. „Jsem manželovi velice vděčná, bez jeho pochopení a pomoci bych to nezvládla,“ říká Iva.

A jak vypadá takový běžný den v Rafaelu

Každý den je u nás neskutečně nabitý. Ráno začínám v 6.30h. Nejprve musím obstarat staroušky, kteří jsou počůraní a pokakaní. Musím umýt jejich vytápěné pokojíčky a umýt zadečky. Pak se podávají snídaně a rozdám léky. Každý pejsek má většinou jinou stravu, někdo má dietu na ledviny, játra nebo speciální výživu. Pak musí jít pejsci na procházky. Dále jim musím čistit uši a oči, většinou mají chronické záněty a ošetřit různé rány po operacích apod. Denně peru několik praček špinavého prádla. Potom dělám starouškům a ochrnutým psům masáže a rehabilitace, některé pejsky musím vozit k veterináři na různá vyšetření. Nové pejsky musím učit hygienickým návykům a socializovat je. Mezi tím musím stihnout vyřizovat telefonáty, emaily, účetnictví, objednávky na knihu a veškerou agendu společnosti, psát příspěvky na FB a webové stránky. V 16,30 připravuji večeře. Poté se musí znova pejsci vyvenčit a v 19 hodin je večerka. Pak přijedu domů, manžel má připravenou večeři, kterou do sebe rychle nasoukám, a čeká mě další vyřizování restů, které jsem nestihla přes den. A takto je to denně.

Proč se rozhodla Iva napsat knihu a co v ní najdete

Během několikaleté práce s týranými psy mě napadla myšlenka vydat knihu s jejich příběhy a tím pomoci dalším, kteří neměli štěstí na milující domov a kterým jsem už nezvládala pomoci. Má kniha je prvotně a výhradně určena na financování nákladných operací pejsků, na něž nebudou mít registrované útulky finance a to skrze náš transparentní účet "Rafael o.p.s. - Ivino otevřené srdce psům". Tak moc bych chtěla pomoci všem pejskům na světě. Díky této aktivitě budu mému snu opět o krok blíž.

Anička porodila na řetězu, jedna z mnoha, kterým Iva pomohla

Kniha „Příběhy statečných" je výsledkem poznání a zkušeností, jichž jsem během pěti let nabyla. Chci se podělit nejen o svou práci, o poznatky a zkušenosti s péčí a rehabilitací, ale také o svou bezmeznou lásku k těmto úžasným a jedinečným stvořením a jejich lásku ke mně. Kniha zachycuje pravdivé příběhy mnou zachráněných pejsků, kteří si prošli pomyslným peklem a setkali se pouze s lidskou nenávistí, zlobou, násilím a obrovskou dávkou lhostejnosti. Naleznete zde zlo i dobro, smutek i radost, nenávist a lásku. Možná se neubráníte slzám, dotknete se však vlastní víry v léčivou lásku a dobro, jež v nás dřímá. Setkáte se s životem a smrtí, budete se smát i plakat. Snad tyto příběhy alespoň některé z čtenářů zasáhnou, obohatí a inspirují. Jeden člověk nemůže pomoci všem, může k tomu však inspirovat jiné.

Kniha už je v prodeji, vydáno bylo 3000 výtisků a celá částka 1 170 000 korun půjde na registrované útulky.

Úryvek knihy si můžete přečíst ZDE a na stejném místě knihu objednat. Uděláte tak třeba radost blízkému člověku pod stromečkem a ještě uděláte dobrý skutek!

Tagy:
Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí
Rozhovor

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí

V ukrajinském Kyjevě bylo nalezeno tělo běloruského aktivisty Vitala Šyšova. Úřady prověří všechny verze úmrtí, včetně pokusu zamaskovat vraždu jako sebevraždu. Šyšov byl po emigraci z Běloruska šéfem nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá uprchlým Bělorusům hledat ubytování, práci a poskytuje jim právní poradenství. CNN Prima News mluvila s běloruským politologem žijícím v Polsku Pavelem Usovem. Ten je přesvědčen, že šlo o politickou vraždu.

O rasistickém hučení na Spartě píší i ve Skotsku a vytahují i Kúdelu. Beauguel se naštval

Měla to být oslava fotbalu, Sparta chtěla zaskočit ve 3. předkole Ligy mistrů silné Monako a přiblížit se účasti v základní skupině milionářské soutěže, ve které absentuje už 16 let. Prestižní zápas měl ale hned několik kaněk. Zaprvé prohra 0:2, zadruhé rasistické hučení několika fanoušků Letenských, které zase jednou Českou republiku „proslavilo“ v zahraničí.

Zemanovo ultimátum: Buď skončí Koudelka v čele BIS, nebo Babiš ztratí podporu Hradu

Prezident Miloš Zeman drží premiéra Andreje Babiše „pod krkem“. Hlava státu měla na zámku v Lánech údajně požadovat konec šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky. Pokud mu Babiš prodlouží mandát, mohl by ztratit Zemanovu podporu, která bude pro volby do Poslanecké sněmovny i sestavování nové vlády klíčová, tvrdí zdroje webu Lidovky.cz.

Když fotbalistům během dovolené chutná. Neymar překvapil fanoušky svým břichem

Náročná sezona se mu protáhla skrze mistrovství Jižní Ameriky s názvem Copa América až do července. Až pak mohla superstar klubu Paris Saint-Germain vyrazit na dovolenou, kterou strávila s přáteli na španělském ostrově Ibiza. Z ní se na internetu objevily fotky, které odhalují, že Brazilec není v nejlepší fyzické formě. Fanoušci se do něj kvůli tomu trefují, stejně jako před pár týdny do jeho krajana a fotbalisty Arsenalu Williana.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

reklama