reklama

Příběhy statečných: Kniha, která pomáhá. „Jeden člověk nemůže pomoci všem, může k tomu však inspirovat jiné," říká autorka

Není to tak dávno, co jsme vás žádali o pomoc pro Ivu Volkovou, která vybírala pomocí veřejné sbírky peníze na vydání knihy „Příběhy statečných“. Kniha je ryze charitativní a vypráví příběhy těch, kterým Iva za svůj život už pomohla. Rukama jí prošlo 102 pejsků a každý příběh je jedinečný. 

reklama

Díky prodeji knihy už Iva rozdělila neuvěřitelných 900 000 korun na pomoc útulkům a azylům, které pečují o nemocné psy, hradí z toho například jejich operace. Stále ale 600 výtisků knihy zbývá a mohou díky vám pomoci dalším potřebným.

Kdo ale vlastně je tato úžasná dáma a proč se rozhodla svůj život zasvětit psům

Psy miluji od dětství. Nemohla jsem nečinně přihlížet utrpení, kterým si někteří pejsci procházejí. Musela jsem začít pomáhat. Po té, co jsem přežila zákeřnou nemoc, jsem opustila jistotu dobře placené práce u stavební spořitelny, a za tři měsíce po operaci (20.11.2013) jsem založila obecně prospěšnou společnost „Rafael o.p.s.“. První dočasný domov pro týrané psy - terapie, léčení a osvěta. Už z toho názvu vyplývá, že nemám klasický útulek, ale pomáhám těm nejpotřebnějším pejskům, který zažili jenom krutost a týrání. Pejsky léčím za pomoci veterinářů nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Jezdí sem pejsci naprosto zlomení, podvyživení a často těžce nemocní. Léčba trvá i několik měsíců. Po vyléčení jim hledám nový, milují domov. Mám tady i staré pejsky, kteří trpěli celý život, ti mi zůstávají v paliativní péči. Ti staroušci už moc šancí na domov nemají. Oni tady najdou svůj domov, a když přijde jejich čas, tak je držím v náručí a vyprovázím za duhový most. Oni odchází s pocitem, že nejsou všichni lidé zlí a že je měl někdo alespoň na chvíli rád. Na chvíli poznali lásku, pohlazení, teplo a plné bříško dobrot. Už jsem měla i několik případů, že pejsci byli zachránění bohužel pozdě, byli utýraní k smrti a za pár dnů či týdnů tady zemřeli. Ale i těch pár dnů poznali lásku. A to za tu námahu stojí. Už se mi podařilo doslova vypiplat 102 pejsků.

Podle jejich slov jí psi změnili život od základů. Je s nimi 365 dní v roce, od rána do večera, bez nároku a mzdu. Zde přichází na scénu její manžel, který ji bezmezně podporuje a i díky tomu, že na sebe převzal veškerou finanční zodpovědnost, může Ivana pomáhat na 100%. „Jsem manželovi velice vděčná, bez jeho pochopení a pomoci bych to nezvládla,“ říká Iva.

A jak vypadá takový běžný den v Rafaelu

Každý den je u nás neskutečně nabitý. Ráno začínám v 6.30h. Nejprve musím obstarat staroušky, kteří jsou počůraní a pokakaní. Musím umýt jejich vytápěné pokojíčky a umýt zadečky. Pak se podávají snídaně a rozdám léky. Každý pejsek má většinou jinou stravu, někdo má dietu na ledviny, játra nebo speciální výživu. Pak musí jít pejsci na procházky. Dále jim musím čistit uši a oči, většinou mají chronické záněty a ošetřit různé rány po operacích apod. Denně peru několik praček špinavého prádla. Potom dělám starouškům a ochrnutým psům masáže a rehabilitace, některé pejsky musím vozit k veterináři na různá vyšetření. Nové pejsky musím učit hygienickým návykům a socializovat je. Mezi tím musím stihnout vyřizovat telefonáty, emaily, účetnictví, objednávky na knihu a veškerou agendu společnosti, psát příspěvky na FB a webové stránky. V 16,30 připravuji večeře. Poté se musí znova pejsci vyvenčit a v 19 hodin je večerka. Pak přijedu domů, manžel má připravenou večeři, kterou do sebe rychle nasoukám, a čeká mě další vyřizování restů, které jsem nestihla přes den. A takto je to denně.

Proč se rozhodla Iva napsat knihu a co v ní najdete

Během několikaleté práce s týranými psy mě napadla myšlenka vydat knihu s jejich příběhy a tím pomoci dalším, kteří neměli štěstí na milující domov a kterým jsem už nezvládala pomoci. Má kniha je prvotně a výhradně určena na financování nákladných operací pejsků, na něž nebudou mít registrované útulky finance a to skrze náš transparentní účet "Rafael o.p.s. - Ivino otevřené srdce psům". Tak moc bych chtěla pomoci všem pejskům na světě. Díky této aktivitě budu mému snu opět o krok blíž.

Anička porodila na řetězu, jedna z mnoha, kterým Iva pomohla

Kniha „Příběhy statečných" je výsledkem poznání a zkušeností, jichž jsem během pěti let nabyla. Chci se podělit nejen o svou práci, o poznatky a zkušenosti s péčí a rehabilitací, ale také o svou bezmeznou lásku k těmto úžasným a jedinečným stvořením a jejich lásku ke mně. Kniha zachycuje pravdivé příběhy mnou zachráněných pejsků, kteří si prošli pomyslným peklem a setkali se pouze s lidskou nenávistí, zlobou, násilím a obrovskou dávkou lhostejnosti. Naleznete zde zlo i dobro, smutek i radost, nenávist a lásku. Možná se neubráníte slzám, dotknete se však vlastní víry v léčivou lásku a dobro, jež v nás dřímá. Setkáte se s životem a smrtí, budete se smát i plakat. Snad tyto příběhy alespoň některé z čtenářů zasáhnou, obohatí a inspirují. Jeden člověk nemůže pomoci všem, může k tomu však inspirovat jiné.

Kniha už je v prodeji, vydáno bylo 3000 výtisků a celá částka 1 170 000 korun půjde na registrované útulky.

Úryvek knihy si můžete přečíst ZDE a na stejném místě knihu objednat. Uděláte tak třeba radost blízkému člověku pod stromečkem a ještě uděláte dobrý skutek!

Tagy:

Hlavní zprávy

Expert: Zeman chce ukázat, že stále drží moc v rukou. Schůzky s ministry ale nic neposunou

Prezident Miloš Zeman chce po své indispozici ukázat, že stále drží moc v rukou, řekl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor Aktuálně.cz David Klimeš. Hlava státu se bude následující dva týdny setkávat s kandidáty na ministry. Podle Klimeše je ale série schůzek zbytečně dlouhá a nic neposune. Navíc všichni čekají jen na schůzku s kandidátem na ministra zahraničí Janem Lipavským (Piráti), s jehož nominací podle spekulací Zeman nesouhlasí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

Klimatizace, široké uličky i nabíječky. Nová tramvaj za desítky milionů překvapila Ostraváky

Nejmodernější tramvaj v Česku začala v pondělí ve zkušebním provozu vozit cestující v Ostravě. Jedná se o typ Škoda 39T, který má kromě nového interiéru se širšími uličkami i klimatizaci a USB nabíječky. Dvoučlánková tramvaj s délkou přesahující 26 metrů dosud absolvovala 20 tisíc kilometrů bez pasažérů. Aby prošla definitivními testy, musí se osvědčit na stejné vzdálenosti i během reálné přepravy lidí.

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

reklama

Domácí zpravodajství

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

reklama