MAPY: Na Česko se valí sníh, zasáhne většinu území. Podívejte se, kde napadne nejvíc

Většinu území České republiky čeká první sníh. Přijít by měl v pátek v oblastech nad 300 metrů nad mořem, na Moravě a ve Slezsku od 400 metrů nad mořem. Sněžit má i o víkendu. Podívejte se, kde bude na konci týdne sněžit nejvíce.

V úterý ráno klesly teploty na většině území pod bod mrazu. Na Luční boudě bylo naměřeno dokonce deset stupňů pod nulou. Podle meteorologů budou mrazivá rána pokračovat a v pátek by měl většinu republiky pokrýt sníh.

V pátek se totiž nad naším územím zvýrazní teplotní rozhraní oddělující teplejší vzduch na jihovýchodě od studenějšího na severozápadě. Tento jev bude podpořen vysokou vlhkostí. Očekávané srážky začnou přecházet ve smíšené a od 300 metrů nad mořem ve sněhové. Na Moravě a ve Slezsku se sněhové srážky vyskytnou až večer v oblastech nad 400 metrů.

Mokrého sněhu může napadnout až deset centimetrů, ČHMÚ proto vydal předběžné varování před sněhovou pokrývkou. Platí pro od půlnoci na pátek až do půlnoci na sobotu a týká se Moravskoslezského, Zlínského, Olomouckého, Jihomoravského a Pardubického kraje a také Vysočiny.

Sněžit by podle Českého hydrometeorologického ústavu mělo i během víkendu a sněhová pokrývka by se měla na některých místech udržet.

Tagy: