CNN Prima News přídavky na děti

přídavky na děti

Výpis příspěvků ke štítku „přídavky na děti“

Přídavky na děti budou o čtvrtinu vyšší, schválila Sněmovna. Dostane je více rodin

Přídavky na děti se zvýší zhruba o čtvrtinu a rozšíří se okruh rodin, které na ně mají nárok. Rozhodla o tom Sněmovna, když schválila novelu o sociální podpoře s technickými úpravami horní komory. Předloha také zvýší sazby přídavků pro pracující rodiny a daňové zvýhodnění na druhé a další děti. Nyní ji dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

Přídavky na děti se zvýší zhruba o čtvrtinu, rozhodla Sněmovna. Dostane je víc rodin

Aktualizováno

Přídavky na děti se zřejmě zvýší od července zhruba o čtvrtinu. Rozšířit by se měl také okruh rodin, které na ně mají nárok. Změny přinese vládní novela o sociální podpoře, kterou dnes schválila Sněmovna. Stát touto úpravou vydá na dávkách zhruba o 3,6 miliardy korun ročně navíc. Předlohu, jež na návrh SPD také zvýší sazby přídavků pro pracující rodiny a podle úpravy KDU-ČSL daňové zvýhodnění na druhé a další děti, nyní dostane k posouzení Senát.

Přídavky se zvýší o čtvrtinu, dostane je dvojnásobek dětí

Aktualizováno

Dětské přídavky by se měly zvýšit o 26 procent a dostávat by je měly nově rodiny s příjmem do 3,4násobku životního minima. V pondělí to schválila vláda. Na Twitteru to oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle ní tak dávku bude pobírat asi 490 tisíc dětí. Nyní ji má zhruba 240 tisíc dětí.

Rodiče se dočkají vyššího přídavku na děti. Vláda se už shodne o kolik

Rodiče se mohou těšit na vyšší přídavky pro děti. Po měsících debat se vláda konečně dohodla a na pondělním jednání by měla navýšení přídavku schválit. Zvednout by se měly o 26 procent, ale až od dubna. Pobírat by je měly domácnosti s příjmem do trojnásobku životního minima. Uvedla to ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Vláda navýšení dávky projednávala už několikrát. Nedokázala se ale shodnout na tom, kolik rodin by podporu mělo dostávat.

Ministerstva se shodla na zvýšení přídavků na děti o 26 procent

Ministerstva práce a financí se shodla na zvýšení přídavků na děti o 26 procent. Shoda ale není v tom, kolik rodin by mělo od ledna mít na dávku nárok. Zatímco resort práce navrhuje, aby ji nově pobíralo místo zhruba 240 tisíc až 590 tisíc dětí, podle resortu financí by se pravidla pro získání měnit neměla. Vyplývá to z podkladů k vládní novele o sociální podpoře. Rozhodne o ní kabinet. Poté ji musí schválit i Parlament a podepsat prezident.

Evropská komise žaluje Rakousko za odlišné přídavky na děti cizinců

Evropská komise (EK) zažalovala Rakousko u Soudního dvora Evropské unie (EU) kvůli takzvané indexaci přídavků na děti pracujících cizinců. Podle ní je opatření diskriminační a v rozporu s unijním právem. Sdělila to dnes mluvčí komise. Na znevýhodnění při vyplácení rakouských přídavků na děti, které žijí ve své vlasti, si mimo jiné stěžují čeští pracovníci.