reklama

První víkend prázdnin: Hlavní tahy směrem k moři jsou zatím bez komplikací

Hlavní tahy směrem k hranicím a moři bývají v létě plné. Jenže letos je to na začátku prázdnin zatím jinak. Například na hraničním přechodu s Rakouskem v Dolním Dvořišti byl provoz velmi mírný. A plynulá jízda zatím čeká na řidiče i po cestě přes Rakousko do Itálie.

reklama

Většina aut, která dnes projela přes hraniční přechod s Rakouskem v Dolním Dvořišti, mířila z Česka do ciziny. „Zezačátku jsme se báli vyrazit do ciziny, ale teď už je to poklidnější, tak jsme se rozhodli vyrazit. A myslíme si, že tam bude i míň lidí,“ říká rodina z Plzně, která míří do Chorvatska na ostrov Krk.

Ačkoliv už jsou kontroly minulostí, podle lidí z okolí státních hranic je letos na začátku prázdnin turistů cestujících do ciziny o poznání méně. „Když začnou prázdniny, tak to začne více, ale teď se lidi trošku bojí,“ myslí si místní prodejce ovoce. A podobná situace dnes panovala i na dalších jihočeských přechodech, jako jsou Studánky nebo Přední Výtoň.

K tématu

Žádné větší komplikace v dopravě dnes nehlásila ani reportérka CNN Pavla Lioliasová, která projížděla trasu z italského Bibione přes Rakousko do České republiky. Jediným místem, kde bylo více aut, byl příjezd do Bibione. Podle státních poznávacích značek se jednalo především o Italy a Němce. Jinak byly silnice v obou směrech bez větších kolon, a to i v místech dopravního omezení nebo před vjezdem do Taurského dálničního tunelu. S menšími frontami se musí podle Lioliasové počítat pouze před mýtnými branami.

Ti, kteří se na cestu do ciziny vydají, by neměli zapomenout na pravidla bezpečného návratu. Podle Václava Kováře z BESIPu je důležité, aby se řidiči dobře připravili a po cestě je nic nepřekvapilo. Jak moc se obava z pandemie koronaviru projeví na cestách za hranice, ukážou zřejmě až další prázdninové dny.

Další hlavní zprávy

reklama
Lidé mohou přežít pod troskami tři až pět dní, řekl traumatolog odlétající do Bejrútu
Lidé v karanténě budou moci volit z auta pouze ve středu
reklama
reklama
Horší než občanská válka? V libanonské metropoli pršelo sklo

360°

Domácí zpravodajství

Derby Sparta–⁠Slavia se bude hrát 7. listopadu. Fotbalová liga má program pro 18 klubů
Další články
reklama
reklama