reklama

První víkend prázdnin: Hlavní tahy směrem k moři jsou zatím bez komplikací

Hlavní tahy směrem k hranicím a moři bývají v létě plné. Jenže letos je to na začátku prázdnin zatím jinak. Například na hraničním přechodu s Rakouskem v Dolním Dvořišti byl provoz velmi mírný. A plynulá jízda zatím čeká na řidiče i po cestě přes Rakousko do Itálie.

reklama

Většina aut, která dnes projela přes hraniční přechod s Rakouskem v Dolním Dvořišti, mířila z Česka do ciziny. „Zezačátku jsme se báli vyrazit do ciziny, ale teď už je to poklidnější, tak jsme se rozhodli vyrazit. A myslíme si, že tam bude i míň lidí,“ říká rodina z Plzně, která míří do Chorvatska na ostrov Krk.

Ačkoliv už jsou kontroly minulostí, podle lidí z okolí státních hranic je letos na začátku prázdnin turistů cestujících do ciziny o poznání méně. „Když začnou prázdniny, tak to začne více, ale teď se lidi trošku bojí,“ myslí si místní prodejce ovoce. A podobná situace dnes panovala i na dalších jihočeských přechodech, jako jsou Studánky nebo Přední Výtoň.

K tématu

Žádné větší komplikace v dopravě dnes nehlásila ani reportérka CNN Pavla Lioliasová, která projížděla trasu z italského Bibione přes Rakousko do České republiky. Jediným místem, kde bylo více aut, byl příjezd do Bibione. Podle státních poznávacích značek se jednalo především o Italy a Němce. Jinak byly silnice v obou směrech bez větších kolon, a to i v místech dopravního omezení nebo před vjezdem do Taurského dálničního tunelu. S menšími frontami se musí podle Lioliasové počítat pouze před mýtnými branami.

Ti, kteří se na cestu do ciziny vydají, by neměli zapomenout na pravidla bezpečného návratu. Podle Václava Kováře z BESIPu je důležité, aby se řidiči dobře připravili a po cestě je nic nepřekvapilo. Jak moc se obava z pandemie koronaviru projeví na cestách za hranice, ukážou zřejmě až další prázdninové dny.

Další hlavní zprávy

Vrána o ztrátě manželky: Nedělá mi problém se o tom bavit. Ale občas mě to semele
Rodinná oslava jako ohnisko zmutovaného viru. Na Opavsku skončilo 25 lidí v karanténě
Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní
Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem
Fotka kosí rodinky zvítězila v Czech Nature Photo. Vznikla na toaletě, říká autor
Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Další články
reklama
reklama