reklama

Tour de Prima vyhrál moderátor Počasí Miloš Dvořák, nejlepší mezi ženami byla Soňa Porupková

Svět žije cyklistickým závodem Tour de France, který se s dvouměsíčním zpožděním přeci jen koná. I páteční Nový den se zaměřil na cyklistiku, a to dost netradičně. Přímo ve studiu se konal Prima cyklistický závod, do kterého se zapojili zajímaví hosté. Celkovým vítězem se nakonec stal moderátor Počasí Miloš Dvořák, nejrychlejší ženou pak byla moderátorka Nového dne Soňa Porupková.

reklama

Cyklistického závodu „Tour de Prima“ se účastnili kolegové napříč redakcemi i hosté mimo ně. A jaký byl průběh Tour, která se konala v rámci vysílání Nového dne?

Simulace části z jedné etap se konala přímo ve studiu Primy. Závodu se zúčastnil moderátor Ondřej Pořízek, Petr Vágner, Miloš Dvořák a herec ze seriálu Slunečná Roman Tomeš. V dámské kategorii pak moderátorka Lenka Špilarová, Adéla Jelínková a i Soňa Porupková, která si na závod odskočila rovnou z vysílání Nového dne.

Celý závod odjeli soutěžící na simulátorech firmy Rouvy ve spolupráci s firmou Decathlon. „Věřím, že si na trenažerech užijí spoustu zábavy a troufnu si říct, že poteče i pot,“ sdělil těsně před závodem obchodní ředitel společnosti Rouvy. Ta se zabývá právě takzvanou virtuální cyklistikou, do niž zasazuje reálné trasy z celého světa a propojují s reálnou jízdou. „Jde o mix 2D a 3D světa,“ přiblížil.

Nechyběl ani profesionální cyklista Roman Kreuziger, s kterým se moderátor Libor Bouček alespoň virtuálně spojil přímo do Francie. „Je mi ctí stát na startu Tour de France a vždy si tu atmosféru užiji,“ komentoval svoje rozpoložení Kreuziger, kterého ještě etapy opravdového Tour de France čekají. Kvůli koronaviru se závod posunul o dva měsíce.

Zatímco ve studiu reportoval cyklista Roman Kreuziger, závod pokračoval. Jako favorit závodu se jevil moderátor Ondřej Pořízek, jenže v závěrečné fázi měl defekt. Do čela se tak dostal moderátor Počasí Miloš Dvořák, který závod i vyhrál. „Jel systémem start a cíl,“ popsal závod Bouček.

Na druhém místě se pak umístila moderátorka Soňa Porupková, která je absolutní vítězkou v dámské kategorii. „Všichni soutěžící ale zaslouží obdiv,“ uzavřel Prima závod moderátor Libor Bouček.

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama