reklama
CNN Prima News studium

studium

Výpis příspěvků ke štítku „studium“

Zahraniční studenti univerzit v USA už nemusí opustit zemi kvůli dálkové výuce

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zrušila kontroverzní nařízení, které přikazovalo zahraničním studentům opustit Spojené státy, pokud se na podzim bude jejich výuka odehrávat kvůli koronaviru plně po internetu. V tom případě jim hrozilo odebrání víza. Podle agentury Reuters se jedná o dramatický zvrat, vzhledem k tomu, že zavedení pravidla oznámil americký Úřad pro imigraci a cla (ICE) teprve minulý týden.

Lékařská fakulta v Ostravě nebude přijímat nové studenty, nemá je kdo učit

Lékařská fakulta Ostravské univerzity nebude moci přijímat nové studenty do magisterského programu Všeobecného lékařství. Důvodem je její nedostatečné personální obsazení. Dosavadní posluchači mohou ve studiu pokračovat. Rozhodla o tom dnes nepravomocně na svém mimořádném zasedání rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství (NAÚ). Fakulta se může odvolat. Ostravská univerzita ale zároveň sama požádala NAÚ o přerušení projednávání žádosti o akreditaci programu Všeobecné lékařství na její Lékařské fakultě, řekl rektor univerzity Jan Lata.

Studentské výměnné pobyty jsou v ohrožení. Výuka by mohla ale probíhat distančně

Pobyty českých studentů na vysokých školách a univerzitách v zahraničí jsou v ohrožení. Program Erasmus+, kterého využívaly tisíce mladých lidí, proběhne v příštím školním roce zřejmě jen v omezené formě. Podle vedoucího odboru zahraničních vztahů rektorátu Univerzity Karlovy Vratislava Kozáka už některé země výměnné pobyty o semestr odložily. Jedná se zejména o státy ze severu Evropy.

Vysokoškoláci by neměli platit za prodloužení studia, žádá studentská komora

Podle mimořádného zákona, který reaguje na koronavirovou krizi, nemusí za prodloužení studia platit vysokoškoláci, kterým se studium prodloužilo kvůli přijatým opatřením. Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) ale vyzvala školy, aby poplatky prominuly také studentům, kteří si prodlužovali studium už před pandemií. Podle mluvčího komory Lukáše Hulínského se omezení dotklo všech, takže by k nim měly školy přistupovat stejně.

reklama