reklama
CNN Prima News studium

studium

Výpis příspěvků ke štítku „studium“

Univerzita nemůže být apolitická, ale neměla by být jednostranná, říká nová rektorka UK

26. října 2021 00:14

Karlovu Univerzitu poprvé v historii povede žena. Milena Králíčková se od příštího roku stane rektorkou a hodlá nejstarší českou vysokou školu modernizovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS přiznala, že univerzita nemůže být apolitická. Podle ní ale nesmí být jen na jedné straně. „Ze své podstaty je univerzita nositelka hodnot a musí promlouvat do veřejného prostoru,“ zmínila.

Dvanáctiletý génius: V jednom týdnu dokončí střední i vysokou školu. Využil pandemie

2. května 2021 19:43

V době pandemie využil 12letý Mike Wimmer volného času a ve škole si vzal několik předmětů navíc. Nyní, o rok později, se mladý student ze Severní Karolíny připravuje na absolvování střední i vysoké školy, a to v jednom týdnu. Za jeden školní rok svou pílí zvládl dokončit čtyři roky studia – dva roky středoškolského a dva vysokoškolského.

Zahraniční studenti univerzit v USA už nemusí opustit zemi kvůli dálkové výuce

14. července 2020 21:48

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zrušila kontroverzní nařízení, které přikazovalo zahraničním studentům opustit Spojené státy, pokud se na podzim bude jejich výuka odehrávat kvůli koronaviru plně po internetu. V tom případě jim hrozilo odebrání víza. Podle agentury Reuters se jedná o dramatický zvrat, vzhledem k tomu, že zavedení pravidla oznámil americký Úřad pro imigraci a cla (ICE) teprve minulý týden.

Lékařská fakulta v Ostravě nebude přijímat nové studenty, nemá je kdo učit

9. července 2020 14:47

Lékařská fakulta Ostravské univerzity nebude moci přijímat nové studenty do magisterského programu Všeobecného lékařství. Důvodem je její nedostatečné personální obsazení. Dosavadní posluchači mohou ve studiu pokračovat. Rozhodla o tom dnes nepravomocně na svém mimořádném zasedání rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství (NAÚ). Fakulta se může odvolat. Ostravská univerzita ale zároveň sama požádala NAÚ o přerušení projednávání žádosti o akreditaci programu Všeobecné lékařství na její Lékařské fakultě, řekl rektor univerzity Jan Lata.

Studentské výměnné pobyty jsou v ohrožení. Výuka by mohla ale probíhat distančně

17. června 2020 14:10

Pobyty českých studentů na vysokých školách a univerzitách v zahraničí jsou v ohrožení. Program Erasmus+, kterého využívaly tisíce mladých lidí, proběhne v příštím školním roce zřejmě jen v omezené formě. Podle vedoucího odboru zahraničních vztahů rektorátu Univerzity Karlovy Vratislava Kozáka už některé země výměnné pobyty o semestr odložily. Jedná se zejména o státy ze severu Evropy.

Vysokoškoláci by neměli platit za prodloužení studia, žádá studentská komora

21. května 2020 18:53

Podle mimořádného zákona, který reaguje na koronavirovou krizi, nemusí za prodloužení studia platit vysokoškoláci, kterým se studium prodloužilo kvůli přijatým opatřením. Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) ale vyzvala školy, aby poplatky prominuly také studentům, kteří si prodlužovali studium už před pandemií. Podle mluvčího komory Lukáše Hulínského se omezení dotklo všech, takže by k nim měly školy přistupovat stejně.

reklama