CNN Prima News studium

studium

Výpis příspěvků ke štítku „studium“

Vysokoškoláci nejčastěji ukončí studium už v prváku. Ministr chce vyvolat debatu o zpoplatnění

Tři z pěti pokusů vystudovat bakalářský obor končí v Česku neúspěchem. Vysokoškoláci nejčastěji ukončují studium už v prvním ročníku. A to především kvůli velkým nárokům školy, vlastní lenosti, nespokojenosti s náplní oboru, ale i kvůli tomu, že raději upřednostní práci před studiem. Experti radí vládě, aby nelichotivou statistiku pomohla vylepšit. Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) vidí šanci ve školném.

Rekordní středa a dominance předvolebního vysílání. CNN Prima NEWS zasáhla 857 tisíc diváků

CNN Prima NEWS potvrzuje, že je dominantní zpravodajskou multiplatformou v souvislosti s předvolebními debatami v České republice. Stanice se ve středu stala nejsledovanější zpravodajskou televizí s celodenním sharem 4,87 procenta. Stovky tisíc diváků si nenechaly ujít superduel mezi premiérem Petrem Fialou (ODS) reprezentujícím koalici Spolu a lídrem opozice Andrejem Babišem (ANO). Pořad zasáhl 599 tisíc diváků starších patnácti let. V průběhu téměř celé debaty plné ostrých názorových střetů navíc počet lidí u obrazovek kontinuálně rostl.

Klára opustila starý život, aby studovala korálové útesy na Havaji. Nyní jí může pomoci každý

Dnes 36letá Klára z Opavy se rozhodla od základu změnit svůj dosavadní život. Dříve pracovnice na projektovém oddělení na plný úvazek se znovu stala studentkou a úspěšně dokončila dálkové studium biologie. Zde se však její kroky nezastavily. Klára byla přijata na magisterský obor mořské biologie na univerzitě na Havaji. Její píle a skvělý prospěch – včetně částečného stipendia – však nepokryjí všechny náklady. Její přátelé se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc. Doufají, že si Klářin sen podílet se na obnově korálových útesů stane skutečností.

Úspěch předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Oslovila téměř půl milionu lidí

Sledovanost předvolebního vysílání CNN Prima NEWS znovu ukazuje, že publikum zpravodajské multiplatformy velmi oceňuje nadstandardní informační servis a bezkonkurenční kvalitu předvolebních debat. Úterní superdebata lídrů politických stran a hnutí zasáhla v CS 15+ 496 000 diváků, měla v prime time share 6,87 % v CS 15+, a byla tak nejsledovanějším zpravodajským pořadem po 20:30. Na webu CNNPrima.cz a sociálních sítích zasáhla superdebata dalších více než 350 tisíc uživatelů. Celodenní share CNN Prima NEWS dosáhl v úterý 4,15 % v CS 15+. Velký zájem diváků se očekává i dnes ve 20:30, kdy CNN Prima NEWS odvysílá další předvolební debatu – exkluzivní superduel mezi premiérem Petrem Fialou (SPOLU) a lídrem nejsilnější opoziční strany Andrejem Babišem (ANO).

Česko má co dohánět. Studentka líčí, jak vypadají přijímačky na zahraniční školu, je nadšená

Nedostatečné kapacity tuzemských středních škol nutí nadějné české talenty, aby zkusily své štěstí spíše v zahraničí. Někteří dokonce přeskočili přijímací zkoušky v ČR a rovnou vsadili svůj čas a úsilí na známé školy ve Spojených státech, Velké Británii či Německu. A neskrývají radost – nejen z přijetí ke studiu, ale také s průběhem přijímaček. Jak vypadá celý proces, co chtějí školy od uchazečů vědět a v čem se liší od českých jednotných testů?

Absurdita. Dostat se na školu ve Francii nebo Německu je jednodušší než do Prahy, líčí rodiče

Nedostatečné kapacity na středních školách vyhánějí do zahraničí mladé české premianty. Ukazuje se, že je někdy paradoxně jednodušší se dostat právě na prestižní lyceum ve Francii či Německu než na gymnázium v Praze. A to včetně získání studijního stipendia. „Což je absurdní. Děti pak nemají šanci se pořádně rozvinout,“ řekla redakci CNN Prima NEWS Markéta Valášková, matka jednoho z „neúspěšných talentů“, kterému se ale poštěstilo v Mnichově.

Druhé kolo přijímaček: Na kterých středních školách je ještě místo a proč nepomůže odvolání?

Více než polovina dětí u osmiletých gymnázií a přes dvě třetiny uchazečů o šestileté obory – tolik neúspěšných zájemců o studium na středních školách přinesly první úvodní přijímací zkoušky. Nyní mají druhou šanci získat židli ve třídě – Cermat zveřejnil v Digitálním přihlašovacím systému (DiPSy) seznam škol, které mají ještě volné kapacity. Na co se připravit, které termíny neprošvihnout a komu pomůže odvolání?

Od úterý se lze přihlásit do 2. kola přijímaček na střední školy. Známe přesný počet míst

Aktualizováno

Uchazeči o studium na středních školách, kteří dosud neuspěli v přijímacím řízení, mohou od úterního rána podat v systému DiPSy přihlášku do druhého kola. Musí tak učinit nejpozději do pátku 24. května do 23:59 hodin. Ve druhém kole je na gymnáziích 1 567 volných míst, většinu z nich ale nabízejí soukromé školy. Nejvíce zájemců se může dostat na čtyřletý obor, na víceletá gymnázia může nastoupit ještě 310 dětí. Dohromady nabídlo téměř 2 900 středních škol 25 720 míst. Vyplývá to z údajů, které poskytl ředitel organizace Cermat Miroslav Krejčí.

Syn uspěl, ale systém ho nepustí za přáteli na jinou školu. Jediné řešení matku netěší

Touto dobou se měl Tomáš spíše radovat. Jeho píle se vyplatila a dostal se na střední školu, na kterou chtěl nejvíce. Stovky jiných dětí takové štěstí neměly. I přesto mu ale není příliš do smíchu – jeho tři nejlepší kamarádi totiž nakonec nastoupí společně jinam. Všichni se shodou náhod dostali na osmiletý obor, který si Tomáš dal do pořadníku až na druhé místo. A třebaže by na body splnil veškeré podmínky k zápisu na studium, udělat to nemůže. Alespoň ne s novým systémem na přihlášky.