CNN Prima News studium

studium

Výpis příspěvků ke štítku „studium“

Studenti najdou letní brigádu snadno, práce je dost. Ukrajince brzdí čeština

10. července 2022 10:47

Nabídka letních brigád v Jihomoravském kraji převyšuje poptávku ze strany vysokoškolských studentů. Ukrajinští pracovníci z řad uprchlíků pokryli jen některé pozice. Studentům shánění brigád nijak výrazně nezkomplikovali, protože Ukrajince mnohdy brzdí jazyková bariéra a složitější byrokracie, shodují se oslovené personální agentury.

Sledujte 360° z Bruselu s Vondrou, Zdechovským i Charanzovou: Jak ustát zdražování?

20. června 2022 21:49

Jak čelit bezpečnostním hrozbám spojeným s válkou na Ukrajině? Jak v Česku ustojíme extrémní zdražovaní a zajistíme lidem energie za přijatelné ceny? To jsou jednak otázky, které lidi zajímají, a jednak priority českého předsednictví v radě EU, které začíná už 1. července 2022. Moderátor Michal Půr se bude ptát českých zástupců v Evropském parlamentu. Speciální vysílání CNN Prima NEWS startuje ve středu 22. června od 21:30. Jejich diskusi následně okomentují matadoři české politiky v pražském studiu.

Diplom, ale minimum zkušeností. Co se vyplatí čerstvým absolventům při shánění práce?

17. června 2022 16:52

Rozhodli se studovat vysokou školu, aby zvýšili svou hodnotu na pracovním trhu. Teď mají těsně před jejím dokončením a v hlavě otázku, co bude po posledních prázdninách. Už možná zkoušeli zjišťovat, kde by je zaměstnali, ale vyhlídky nejsou růžové, protože většině z nich chybí zkušenosti. To se čerstvým absolventům stává. Tady je několik tipů, jak po škole zvýšit šance na dobré zaměstnání.

Diskriminace, zlobí se ruští studenti ČVUT kvůli speciální žádosti. Škola to vidí jinak

11. června 2022 20:07

Ruští a Běloruští studenti ČVUT, kteří chtějí ve vzdělávání na univerzitě pokračovat, musí podat speciální žádost. ČVUT tím reaguje na směrnici EU, jež zakazuje poskytování technické pomoci studentům z Ruska a Běloruska. Součástí žádosti by měl být i motivační dopis s vysvětlením, proč chce student univerzitu dále navštěvovat. Vedle toho může obsahovat i jeho postoj k válce na Ukrajině.

Jsme jako dojné krávy, tvrdí studenti. Největší soukromá VŠ to odmítá. Rozhodne soud

1. června 2022 13:42

Byznys s cílem vytáhnout ze studentů co nejvíce peněz. Tak popisuje téměř desítka studentů praktiky soukromé vysoké školy AMBIS. Ta je největší svého druhu v Česku a má více než 5 000 studentů. Většina z těch, kteří se na redakci obrátili, je aktuálně se vzdělávací institucí v soudním sporu o nezaplacené poplatky. Podle Tomáše Chalupy, jednoho z advokátů, škola požaduje peníze, na něž nemá nárok, prokazuje „šmejdské“ chování a obchoduje se studiem. AMBIS taková nařčení razantně odmítá.

Star Wars slaví 45 let. V zaprášené legendě mohl hrát Nicholson, málem ale nevznikla

25. května 2022 16:46

Přesně před 45 lety se na plátnech kin poprvé objevili Luke Skywalker, Darth Vader či mistr Yoda, spolu s nimi i celý fascinující svět Star Wars. Pavel Klimeš je šéfredaktor českého webu, který se fenoménu oblíbených vesmírných příběhů dlouhodobě věnuje. Přátelé mu přezdívají chodící encyklopedie, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví třeba o tom, jakým zázrakem se k jedné z hlavních rolí dostal Harrison Ford.

Chtějí chápat svět a dorozumět se s novými spolužáky. Zájem o ruštinu na školách roste

21. května 2022 16:19

I přes aktuální vypjatou situaci na Ukrajině zájem o ruský jazyk na základních a středních školách neklesá, naopak. Vyplývá to z výpovědí několika českých škol, které oslovila redakce CNN Prima NEWS. Podle učitelů ruštiny mohl zájem o tento jazyk u studentů podpořit příchod nových žáků z Ukrajiny. Mnozí z nich se totiž dorozumívají rusky a české děti se proto snaží s novými kamarády domluvit jazykem, kterému rozumí.

Právnická fakulta v Plzni opět v problémech. Kvůli nedostatkům jí hrozí omezení akreditace

16. května 2022 17:06

Národní akreditační úřad (NAÚ) zahájil řízení k omezení akreditace na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Rozhodl tak na základě provedené kontroly, která konstatovala závažné nedostatky při uskutečňování magisterského studijního programu Právo a právní věda. Na Twitteru o tom informovala Česká televize. Její informace potvrdil zástupce akreditačního úřadu Jiří Smrčka. Úřad podle něj zjistil nedostatky v nastavení přijímacích zkoušek. Škola může omezení akreditace zabránit nápravou chyb, dodal. Podle mluvčí univerzity Šárky Staré vedení školy věří tomu, že fakulta dokáže své postupy obhájit.

Jak fungují mikrotransakce? Drobné nákupy nesou tvůrcům miliardy, rodičům zase vrásky

13. května 2022 20:10

Jde o nákupy za pár korun, i tak ale mikrotransakce mohou zruinovat peněženku nejednoho hráče i nepozorného rodiče. Naopak vývojářská studia tento obchodní model ve hrách milují – díky němu totiž vydělávají miliardy korun. Fenoménu mikrotransakcí se věnuje další díl pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.