Řidič vjel v Německu do masopustního průvodu. Mezi více než třicítkou zraněných jsou i děti

Odpolední Zprávy 24/02/2020: Muž najel do masopustního průvodu

V malém městečku Volkmarsen ležícím na severu německého státu Hesensko najelo auto do davu na pondělním karnevalovém průvodu konaném v rámci tradičního masopustu. Německé zdroje nejprve informovaly nejméně o deseti až patnácti zraněných. Policie později potvrdila, že zraněných je nejméně třicet. Policie čin vyšetřuje jako pokus o zabití.

Server Deutsche Welle, který nejdříve s odkazem na Frankfurter Rundschau informoval o nejméně patnácti zraněných, mezi kterými jsou i děti, později informoval o více než třiceti zraněných. Informaci potvrdila policie. Podle policejního prezidenta z Frankfurtu nad Mohanem Gerharda Bereswilla je sedm lidí zraněno těžce, někteří jsou v ohrožení života. Na místě zasahovaly desítky sanitek i vrtulník.

Podle očitých svědků se měla tragédie stát zhruba o půl třetí odpoledne. Policisté informovali o zatčení řidiče automobilu, podle vyšetřovatelů 29letého německého občana pocházejícího přímo z Volkmarsenu. Generální státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem čin vyšetřuje jako pokus o zabití. „Vyšetřujeme všemi směry,“ uvedl podle agentury DPA mluvčí úřadu Alexander Badle. Motiv činu není znám. Zadržený je ve vazbě, ale podle Badleho zatím není schopen výslechu, protože je také zraněn.

Zpočátku nebyla zřejmá informace, zda vjel řidič do davu úmyslně, zda šlo případně o zdravotní problém, nebo technickou poruchu na vozidle. Podle některých svědků řidič objížděl tamní bariéry.

Hesensko z preventivních důvodů ruší masopustní přehlídky

Podle informací zveřejněných na Twitteru policií ze západního Hesenska budou po incidentu z Volkmarsenu z preventivních důvodů zrušeny všechny masopustní karnevalové přehlídky v Hesensku.

Policie rovněž zřídila speciální internetový portál, kam mohou lidé zasílat informace k incidentu a nahrávat fotografie či videa, která mohou pomoci s vyšetřováním. Zároveň policie občany vyzývá, aby nešířili fotky, videa a neověřené spekulace ohledně tragického incidentu na sociálních sítích.

V hesenském městečku Vokmarsen ležícím ve středu Německa žije kolem sedmi tisíc lidí. Tragický incident přišel během vrcholu německých masopustních oslav, jejichž největší přehlídky pak probíhají v Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu a Mohuči.

Jen před necelým týdnem se odehrál masakr v jiném hesenském městě Hanau. Pravicový extremista tam postřílel devět lidí cizího původu a následně zabil i svou matku a sám sebe. Šlo o jeden z nejhorších rasistických útoků v Německu od 2. světové války.

iPrima, ČTK

Tagy: