reklama

Případ Kramný s tajemnou smrtí ženy a dcery opět ožívá. Policie prověří postup znalců

Případ Petra Kramného odsouzeného za vraždu své ženy a dcery, kterou měl spáchat během dovolené v Egyptě, opět ožívá. Policisté znovu prověří postup znalců obžaloby v tomto případu. Jde o vypracovaný revizní posudek, který posloužil jako jeden z důkazů. Kramný dostal výjimečný osmadvacetiletý trest.

reklama

Kauza záhadného úmrtí Kramného ženy s dcerou v hotelovém pokoji v egyptské Hurghadě z července roku 2013 ani po sedmi letech neutichá. Policisté se postupem znalců zabývali už dříve. Rozhodli, že zákon neporušili a celý případ byl odložen. Nyní se k němu musí znovu vrátit.

Podle advokátky je revizní znalecký posudek neplatný

„Mohu potvrdit, že Krajské státní zastupitelství Ostrava na základě podnětu k výkonu dohledu přezkoumalo postup podřízeného státního zastupitelství, které vykonává dozor nad prověřováním týkajícím se vyhotovených znaleckých posudků použitých v kauze odsouzeného Kramného, a dospělo k závěru, že rozhodnutí policejního orgánu o odložení věci bylo předčasné a dalo pokyn k dalšímu prověřování,“ citovala agentura ČTK vedoucího státního zástupce Krajského státního zastupitelství v Ostravě.

K tématu

Advokátka Petra Kramného Jana Rejžková se domnívá, že revizní znalecký posudek vypracovaný Oddělením soudního lékařství Nemocnice České Budějovice, který potvrdil, že manželka a dcera Kramného zemřely po zásahu elektřinou, je neplatný. „Tento subjekt podle mého přesvědčení a důkazů, které již mám, nesplňuje ani základní kritéria pro zápis do seznamu znaleckých ústavů a nesplňuje kritéria zákona o znalcích a tlumočnících,“ sdělila Rejžková.

Ústav předtím vypracoval jen tři posudky u bagatelních činů

Spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun, který se případu Petra Kramného dlouhodobě věnuje, upozorňuje na to, že ústav neměl s podobnými případy zkušenosti. Podle jeho místopředsedy Václava Peričeviče vyšlo najevo, že předsedkyně senátu oslovila tento znalecký ústav prý proto, že jde o zvlášť závažný případ, který potřebuje vědecké posouzení. „Zjisitili jsme, že tento znalecký ústav vypracoval před posudkem na Petra Kramného pouze tři posudky, ale v bagatelních trestných činech,“ popsal Peričevič.

Na pravomocný rozsudek, který poslal Kramného za dvojnásobnou vraždu na osmadvacet let do vězení, nemá policejní vyšetřování žádný vliv. Jeho výsledek ale může být jedním z klíčů pro obnovu řízení, kterou Kramného advokátka Rejžková žádala už před dvěma lety. Petr Kramný s rozsudkem nikdy nesouhlasil.

Na nejzásadnější milníky celého případu se můžete podívat v reportáži z Krimi zpráv CNN Prima NEWS.

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Ruské aktivity podkopávají demokracii, shodly se na jednání země G7
Český youtuber chce fight s Vémolou, Štáfek mu je málo. Pohrdá i promotérem
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama