reklama

Případ tajemného vpichu: Senior skončil s trvalými následky, zdravotní sestra vinu odmítá

Případ zdravotní sestry, která měla podle obžaloby injekcí vpíchnout hospitalizovanému seniorovi neznámou látku, po níž skončil s trvalými následky, začal projednávat děčínský soud. Za ublížení na zdraví ženě v případě odsouzení hrozí až rok vězení, nebo zákaz činnosti.

reklama

K incidentu došlo v říjnu 2017 na neurologii Nemocnice Děčín, kde byl bývalý lodní kapitán Miroslav Urban hospitalizovaný kvůli bolestem hlavy po léčbě pásového oparu. Právě tam mu podle obžaloby vpíchla zdravotní sestra Klára V. injekci s neznámou látkou.

„Bez informování lékaře a bez jeho pokynu poškozenému sama intramuskulárně aplikovala injekci s nezjištěnou látkou,“ uvedla žalující státní zástupce Růžena Mašatová. „V místě vpichu došlo následně k vytvoření hematomu, došlo i ke snížení hybnosti dolní končetiny.“

Několik operací a výrazné zhoršení zdravotního stavu

Právě kvůli hematomu musel dnes sedmasedmdesátiletý senior podstoupit několik operací, přičemž jeho zdravotní stav se výrazně zhoršil. V současnosti se nedokáže pohybovat bez pomoci berlí a nevede plnohodnotný život.

K tématu

„Nemůžu nikam chodit, je to dost na nervy,“ uvedl postižený senior Miroslav Urban. „Oni tvrdí, že oni nic. Takže já jsem si to asi píchl někde v autobuse,“ dodal rozčileně Urban.

Zdravotní sestra i děčínská nemocnice jakoukoli vinu popírají. „Odmítám tvrzení pana Urbana, neaplikovala jsem žádnou injekci, která by ho měla poškodit. Pouze jsem nabídla čaj a zeptala se ho, zda nepotřebuje na toaletu. To byla veškerá činnost,“ sdělila obviněná zdravotní sestra Klára s tím, že u něj nebylo zapotřebí aplikovat žádnou injekci.

Jednání je odročeno na září, soud bude pokračovat výslechem svědků a znalců.

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
Promiňte, školku musíme na deset dní zavřít. Jak covid paralyzoval šestičlennou rodinu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Další články
reklama
reklama