reklama

Případ tajemného vpichu: Senior skončil s trvalými následky, zdravotní sestra vinu odmítá

Případ zdravotní sestry, která měla podle obžaloby injekcí vpíchnout hospitalizovanému seniorovi neznámou látku, po níž skončil s trvalými následky, začal projednávat děčínský soud. Za ublížení na zdraví ženě v případě odsouzení hrozí až rok vězení, nebo zákaz činnosti.

reklama

K incidentu došlo v říjnu 2017 na neurologii Nemocnice Děčín, kde byl bývalý lodní kapitán Miroslav Urban hospitalizovaný kvůli bolestem hlavy po léčbě pásového oparu. Právě tam mu podle obžaloby vpíchla zdravotní sestra Klára V. injekci s neznámou látkou.

„Bez informování lékaře a bez jeho pokynu poškozenému sama intramuskulárně aplikovala injekci s nezjištěnou látkou,“ uvedla žalující státní zástupce Růžena Mašatová. „V místě vpichu došlo následně k vytvoření hematomu, došlo i ke snížení hybnosti dolní končetiny.“

Několik operací a výrazné zhoršení zdravotního stavu

Právě kvůli hematomu musel dnes sedmasedmdesátiletý senior podstoupit několik operací, přičemž jeho zdravotní stav se výrazně zhoršil. V současnosti se nedokáže pohybovat bez pomoci berlí a nevede plnohodnotný život.

K tématu

„Nemůžu nikam chodit, je to dost na nervy,“ uvedl postižený senior Miroslav Urban. „Oni tvrdí, že oni nic. Takže já jsem si to asi píchl někde v autobuse,“ dodal rozčileně Urban.

Zdravotní sestra i děčínská nemocnice jakoukoli vinu popírají. „Odmítám tvrzení pana Urbana, neaplikovala jsem žádnou injekci, která by ho měla poškodit. Pouze jsem nabídla čaj a zeptala se ho, zda nepotřebuje na toaletu. To byla veškerá činnost,“ sdělila obviněná zdravotní sestra Klára s tím, že u něj nebylo zapotřebí aplikovat žádnou injekci.

Jednání je odročeno na září, soud bude pokračovat výslechem svědků a znalců.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama