reklama

Případ tajemného vpichu: Senior skončil s trvalými následky, zdravotní sestra vinu odmítá

Případ zdravotní sestry, která měla podle obžaloby injekcí vpíchnout hospitalizovanému seniorovi neznámou látku, po níž skončil s trvalými následky, začal projednávat děčínský soud. Za ublížení na zdraví ženě v případě odsouzení hrozí až rok vězení, nebo zákaz činnosti.

reklama

K incidentu došlo v říjnu 2017 na neurologii Nemocnice Děčín, kde byl bývalý lodní kapitán Miroslav Urban hospitalizovaný kvůli bolestem hlavy po léčbě pásového oparu. Právě tam mu podle obžaloby vpíchla zdravotní sestra Klára V. injekci s neznámou látkou.

„Bez informování lékaře a bez jeho pokynu poškozenému sama intramuskulárně aplikovala injekci s nezjištěnou látkou,“ uvedla žalující státní zástupce Růžena Mašatová. „V místě vpichu došlo následně k vytvoření hematomu, došlo i ke snížení hybnosti dolní končetiny.“

Několik operací a výrazné zhoršení zdravotního stavu

Právě kvůli hematomu musel dnes sedmasedmdesátiletý senior podstoupit několik operací, přičemž jeho zdravotní stav se výrazně zhoršil. V současnosti se nedokáže pohybovat bez pomoci berlí a nevede plnohodnotný život.

K tématu

„Nemůžu nikam chodit, je to dost na nervy,“ uvedl postižený senior Miroslav Urban. „Oni tvrdí, že oni nic. Takže já jsem si to asi píchl někde v autobuse,“ dodal rozčileně Urban.

Zdravotní sestra i děčínská nemocnice jakoukoli vinu popírají. „Odmítám tvrzení pana Urbana, neaplikovala jsem žádnou injekci, která by ho měla poškodit. Pouze jsem nabídla čaj a zeptala se ho, zda nepotřebuje na toaletu. To byla veškerá činnost,“ sdělila obviněná zdravotní sestra Klára s tím, že u něj nebylo zapotřebí aplikovat žádnou injekci.

Jednání je odročeno na září, soud bude pokračovat výslechem svědků a znalců.

Další hlavní zprávy

„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
Robben se po dlouhých trablích dočkal odměny. Pak se rozbrečel v emotivním rozhovoru
Protest proti absurditě. Švédští fanoušci nemohou na stadion, fandili v obchodním domě
Komentátoři: Hamáčkovi nemůže věřit nikdo, jeho příběh o kamufláži je úplný nesmysl
reklama
reklama
Schillerová: Hamáček by měl rezignovat, pokud se prokáže, že o cestě do Moskvy lhal

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama