reklama

Případ tajemného vpichu: Senior skončil s trvalými následky, zdravotní sestra vinu odmítá

Případ zdravotní sestry, která měla podle obžaloby injekcí vpíchnout hospitalizovanému seniorovi neznámou látku, po níž skončil s trvalými následky, začal projednávat děčínský soud. Za ublížení na zdraví ženě v případě odsouzení hrozí až rok vězení, nebo zákaz činnosti.

reklama

K incidentu došlo v říjnu 2017 na neurologii Nemocnice Děčín, kde byl bývalý lodní kapitán Miroslav Urban hospitalizovaný kvůli bolestem hlavy po léčbě pásového oparu. Právě tam mu podle obžaloby vpíchla zdravotní sestra Klára V. injekci s neznámou látkou.

„Bez informování lékaře a bez jeho pokynu poškozenému sama intramuskulárně aplikovala injekci s nezjištěnou látkou,“ uvedla žalující státní zástupce Růžena Mašatová. „V místě vpichu došlo následně k vytvoření hematomu, došlo i ke snížení hybnosti dolní končetiny.“

Několik operací a výrazné zhoršení zdravotního stavu

Právě kvůli hematomu musel dnes sedmasedmdesátiletý senior podstoupit několik operací, přičemž jeho zdravotní stav se výrazně zhoršil. V současnosti se nedokáže pohybovat bez pomoci berlí a nevede plnohodnotný život.

„Nemůžu nikam chodit, je to dost na nervy,“ uvedl postižený senior Miroslav Urban. „Oni tvrdí, že oni nic. Takže já jsem si to asi píchl někde v autobuse,“ dodal rozčileně Urban.

Zdravotní sestra i děčínská nemocnice jakoukoli vinu popírají. „Odmítám tvrzení pana Urbana, neaplikovala jsem žádnou injekci, která by ho měla poškodit. Pouze jsem nabídla čaj a zeptala se ho, zda nepotřebuje na toaletu. To byla veškerá činnost,“ sdělila obviněná zdravotní sestra Klára s tím, že u něj nebylo zapotřebí aplikovat žádnou injekci.

Jednání je odročeno na září, soud bude pokračovat výslechem svědků a znalců.

Tagy:

Hlavní zprávy

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie
CNN

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie

Lidstvo přežilo už téměř dva roky koronavirové pandemie a vědci se stále nedokážou shodnout, odkud se virus vzal. Řada expertů nepovažuje výzkum Světové zdravotnické organizace ve Wu-chanu za kvalitní, a důležitá data tak stále chybí. V novém dokumentu CNN se experti celého světa snaží znovu najít to nejdůležitější – pravdu.

Podzim covidu prospívá. Věřím ve Vánoce bez lockdownu, říká Dušek a varuje před chřipkou
Koronavirus

Podzim covidu prospívá. Věřím ve Vánoce bez lockdownu, říká Dušek a varuje před chřipkou

Ačkoliv se vývoj epidemie zatím řídí spíše optimistickým scénářem, čísla nakažených se nyní mohou výrazněji zvyšovat. Řekl to v pořadu Nový den ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Může za to přicházející podzim a sním spojený četnější výskyt respiračních onemocnění, například chřipky. Proto ve vysílání CNN Prima NEWS apeloval na očkování, a to jak proti covidu, tak proti zmíněné chřipce.

Romské oslavy: Otřesný hluk a žádné roušky. Je to horor, stěžují si obyvatelé Prešova
Slovensko

Romské oslavy: Otřesný hluk a žádné roušky. Je to horor, stěžují si obyvatelé Prešova

Coviv necovid, v Prešově to podle obyvatelů žije. V tamním podniku se konají takzvané bašavely – romské oslavy. Kromě hluku, na který si sousedé stěžují, je trápí ještě zásadnější věc. Účastníci party nedodržují žádná protikoronavirová opatření. O rouškách ani rozestupech nemůže být ani řeč, a to přesto, že na Slovensku nakažených každým dnem přibývá.

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají

Nadační fond nezávislé žurnalistiky rozdělil v loňském roce na různé mediální projekty přes sedm milionů korun. V tom letošním se částka blíží osmi milionům. Největší grant získala společnost FORUM 24, jejímž majitelem je známý novinář Pavel Šafr. Odkud Nadační fond získává peníze a jak je rozděluje, se však nedozvíme. „Je to zbytečné oslabení autority této instituce a její práce,“ myslí si politolog Jan Kubáček.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama