CNN Prima News obnovení

obnovení

Výpis příspěvků ke štítku „obnovení“

Fotbalová Superliga není mrtvá. Real, Barcelona a Juventus si stěžují na monopol UEFA

19. října 2021 21:29

Projekt fotbalové Superligy není tak mrtvý, jak by se na jaře letošního roku mohlo zdát. Zástupci italského Juventusu Turín a španělských gigantů FC Barcelona a Real Madrid naopak podali stížnost na Evropskou fotbalovou unii (UEFA) kvůli monopolu a soudy ve Španělsku jim daly částečně zapravdu. Pozměněný koncept Superligy navíc předkládají Evropské komisi a poslancům Evropského parlamentu.

KLDR a Jižní Korea obnovily komunikaci. Horká linka se rozezněla tři dny po testu nové střely

4. října 2021 05:20

Severní a Jižní Korea dnes ráno obnovily horkou linku. S odkazem na sdělení Soulu o tom informuje agentura AP. KLDR prostřednictvím své státní agentury KCNA obnovení společného komunikačního kanálu krátce předtím avizovala. Zároveň vyzvala Soul, aby se zasadil o zlepšení napjatých vzájemných vztahů. Komunikaci se svým jižním sousedem Severní Korea přerušila po pouhých několika týdnech letos v srpnu.

Suezský průplav už je volný. Problémovou loď zkoumají odborníci v Hořkém jezeře

30. března 2021 11:07

Doprava v Suezském průplavu, který skoro týden blokovala velká kontejnerová loď Ever Given, se postupně vrací k normálu. Od uvolnění zablokovaného plavidla v pondělí večer touto vodní cestou proplulo na 30 lodí, přes 300 dalších jich ale stále čeká, uvedla dnes agentura AP. Loď nyní zkoumají odborníci a vyhodnocují, zda je schopna další plavby.

Slovensko povolilo obnovit veřejnou dopravu do Česka, první vlaky pojedou v neděli

4. června 2020 17:44

Slovenská vláda umožnila obnovit autobusovou, železniční, leteckou i lodní dopravu z i do Česka. Na sociální síti to napsal ministr dopravy Andrej Doležal, podle kterého zmíněné rozhodnutí ústředního krizového štábu je již pravomocné. Slováci pozastavili provoz mezinárodních spojů v polovině března jako jedno z opatření proti šíření koronaviru.