Přistěhovalec si v Itálii opékal kočku. Incident řeší i nejvyšší politici

Hrůzný incident viděli lidé na vlakové stanici Campiglia Marittima v malém pobřežním městě provincie Livorno. Právě tam si před očima mnoha svědků opékal na improvizovaném ohništi uprchlík kočku. Video svědci zveřejnili na sociálních sítích a kauza vzbudila následně ohlasy i na politické scéně.

O případu informovaly noviny La Nazione, které podrobně vylíčily hrůzu, kterou jedna z cestujících okolo 7. hodiny ranní na stanici Campiglia Marittima zaznamenala. Nejprve si všimla muže, který griloval. Když přišla blíže, spatřila v ohni kočku. Tu prý migrant předtím zabil a připravoval si tak snídani. Žena se proti němu okamžitě vrhla a celou situaci natočila. „Nechám vás zatknout, kočky se tu nevaří!“ Muž jí na to klidně odpověděl: „Nemám peníze.“

Výkřiky ženy upoutaly pozornost všech přítomných na stanici, kteří však bezmocně přihlíželi. „Máte peníze, vidím, že máte cigarety. Máte na ně peníze,“ pokračovala žena. Migrant však dál griloval. „Hanebná, nechutná, sra*ka“, křičela zoufale přihlížející, když viděla, že muž lhostejně ve svém počínání pokračoval. Svědci tvrdí, že po příjezdu policie byl muž odvezen na stanici. Tam byla ověřena jeho identita. Jednalo se o ilegálního přistěhovalce z Pobřeží slonoviny, který byl obviněn z týrání zvířat.

Toto počínání odsoudila mimo jiné Susanna Ceccardi, poslankyně Evropského parlamentu, či bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini. „Toskánsko, Itálie. Na ulici pražil kočku ilegální imigrant. Hrozný, krutý čin, který nás všechny šokoval. Levičácká politika ničí nejkrásnější zemi na světě. Ale nevzdáme se,“ napsal bývalý ministr na svém Twitteru. „Šok jedné dámy, její zoufalé výkřiky, aby se lidé pokusili zastavit přistěhovalce, který pekl nebohé kotě. Je to nový životní styl, který bychom měli následovat? Je to uvítací systém Toskánska? Tohle není integrace,“ uvedla poslankyně EP.

Tagy: