reklama

Přistěhovalec si v Itálii opékal kočku. Incident řeší i nejvyšší politici

Hrůzný incident viděli lidé na vlakové stanici Campiglia Marittima v malém pobřežním městě provincie Livorno. Právě tam si před očima mnoha svědků opékal na improvizovaném ohništi uprchlík kočku. Video svědci zveřejnili na sociálních sítích a kauza vzbudila následně ohlasy i na politické scéně.

reklama

O případu informovaly noviny La Nazione, které podrobně vylíčily hrůzu, kterou jedna z cestujících okolo 7. hodiny ranní na stanici Campiglia Marittima zaznamenala. Nejprve si všimla muže, který griloval. Když přišla blíže, spatřila v ohni kočku. Tu prý migrant předtím zabil a připravoval si tak snídani. Žena se proti němu okamžitě vrhla a celou situaci natočila. „Nechám vás zatknout, kočky se tu nevaří!“ Muž jí na to klidně odpověděl: „Nemám peníze.“

Výkřiky ženy upoutaly pozornost všech přítomných na stanici, kteří však bezmocně přihlíželi. „Máte peníze, vidím, že máte cigarety. Máte na ně peníze,“ pokračovala žena. Migrant však dál griloval. „Hanebná, nechutná, sra*ka“, křičela zoufale přihlížející, když viděla, že muž lhostejně ve svém počínání pokračoval. Svědci tvrdí, že po příjezdu policie byl muž odvezen na stanici. Tam byla ověřena jeho identita. Jednalo se o ilegálního přistěhovalce z Pobřeží slonoviny, který byl obviněn z týrání zvířat.

Toto počínání odsoudila mimo jiné Susanna Ceccardi, poslankyně Evropského parlamentu, či bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini. „Toskánsko, Itálie. Na ulici pražil kočku ilegální imigrant. Hrozný, krutý čin, který nás všechny šokoval. Levičácká politika ničí nejkrásnější zemi na světě. Ale nevzdáme se,“ napsal bývalý ministr na svém Twitteru. „Šok jedné dámy, její zoufalé výkřiky, aby se lidé pokusili zastavit přistěhovalce, který pekl nebohé kotě. Je to nový životní styl, který bychom měli následovat? Je to uvítací systém Toskánska? Tohle není integrace,“ uvedla poslankyně EP.

Další hlavní zprávy

Partie

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, jako by s holdingem Agrofert neměl nic společného, ale následně tam natáčí svá videa „Čau lidi“ a zve si tam vládní zaměstnance. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) Babiše hájí a tvrdí, že z budov holdingu Babiš nevysílá.

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj
Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama