reklama

Přistěhovalec si v Itálii opékal kočku. Incident řeší i nejvyšší politici

Hrůzný incident viděli lidé na vlakové stanici Campiglia Marittima v malém pobřežním městě provincie Livorno. Právě tam si před očima mnoha svědků opékal na improvizovaném ohništi uprchlík kočku. Video svědci zveřejnili na sociálních sítích a kauza vzbudila následně ohlasy i na politické scéně.

reklama

O případu informovaly noviny La Nazione, které podrobně vylíčily hrůzu, kterou jedna z cestujících okolo 7. hodiny ranní na stanici Campiglia Marittima zaznamenala. Nejprve si všimla muže, který griloval. Když přišla blíže, spatřila v ohni kočku. Tu prý migrant předtím zabil a připravoval si tak snídani. Žena se proti němu okamžitě vrhla a celou situaci natočila. „Nechám vás zatknout, kočky se tu nevaří!“ Muž jí na to klidně odpověděl: „Nemám peníze.“

Výkřiky ženy upoutaly pozornost všech přítomných na stanici, kteří však bezmocně přihlíželi. „Máte peníze, vidím, že máte cigarety. Máte na ně peníze,“ pokračovala žena. Migrant však dál griloval. „Hanebná, nechutná, sra*ka“, křičela zoufale přihlížející, když viděla, že muž lhostejně ve svém počínání pokračoval. Svědci tvrdí, že po příjezdu policie byl muž odvezen na stanici. Tam byla ověřena jeho identita. Jednalo se o ilegálního přistěhovalce z Pobřeží slonoviny, který byl obviněn z týrání zvířat.

Toto počínání odsoudila mimo jiné Susanna Ceccardi, poslankyně Evropského parlamentu, či bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini. „Toskánsko, Itálie. Na ulici pražil kočku ilegální imigrant. Hrozný, krutý čin, který nás všechny šokoval. Levičácká politika ničí nejkrásnější zemi na světě. Ale nevzdáme se,“ napsal bývalý ministr na svém Twitteru. „Šok jedné dámy, její zoufalé výkřiky, aby se lidé pokusili zastavit přistěhovalce, který pekl nebohé kotě. Je to nový životní styl, který bychom měli následovat? Je to uvítací systém Toskánska? Tohle není integrace,“ uvedla poslankyně EP.

Tagy:

Hlavní zprávy

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

reklama