reklama

Přistěhovalec si v Itálii opékal kočku. Incident řeší i nejvyšší politici

Hrůzný incident viděli lidé na vlakové stanici Campiglia Marittima v malém pobřežním městě provincie Livorno. Právě tam si před očima mnoha svědků opékal na improvizovaném ohništi uprchlík kočku. Video svědci zveřejnili na sociálních sítích a kauza vzbudila následně ohlasy i na politické scéně.

reklama

O případu informovaly noviny La Nazione, které podrobně vylíčily hrůzu, kterou jedna z cestujících okolo 7. hodiny ranní na stanici Campiglia Marittima zaznamenala. Nejprve si všimla muže, který griloval. Když přišla blíže, spatřila v ohni kočku. Tu prý migrant předtím zabil a připravoval si tak snídani. Žena se proti němu okamžitě vrhla a celou situaci natočila. „Nechám vás zatknout, kočky se tu nevaří!“ Muž jí na to klidně odpověděl: „Nemám peníze.“

Výkřiky ženy upoutaly pozornost všech přítomných na stanici, kteří však bezmocně přihlíželi. „Máte peníze, vidím, že máte cigarety. Máte na ně peníze,“ pokračovala žena. Migrant však dál griloval. „Hanebná, nechutná, sra*ka“, křičela zoufale přihlížející, když viděla, že muž lhostejně ve svém počínání pokračoval. Svědci tvrdí, že po příjezdu policie byl muž odvezen na stanici. Tam byla ověřena jeho identita. Jednalo se o ilegálního přistěhovalce z Pobřeží slonoviny, který byl obviněn z týrání zvířat.

Toto počínání odsoudila mimo jiné Susanna Ceccardi, poslankyně Evropského parlamentu, či bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini. „Toskánsko, Itálie. Na ulici pražil kočku ilegální imigrant. Hrozný, krutý čin, který nás všechny šokoval. Levičácká politika ničí nejkrásnější zemi na světě. Ale nevzdáme se,“ napsal bývalý ministr na svém Twitteru. „Šok jedné dámy, její zoufalé výkřiky, aby se lidé pokusili zastavit přistěhovalce, který pekl nebohé kotě. Je to nový životní styl, který bychom měli následovat? Je to uvítací systém Toskánska? Tohle není integrace,“ uvedla poslankyně EP.

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama