reklama

Menzelová otevřeně: Rodila jsem na ostrově a syna do Česka pašovala. Jiří o všem věděl

Olga Menzelová na vernisáži začátkem května. Těhotenství tajila dlouhými šaty. Její syn se narodil v srpnu.
Foto: Profimedia.cz

Olga Menzelová způsobila poprask, když vyšlo najevo, že tajila své těhotenství i téměř rok a půl starého syna. Albert se narodil ještě za života jejího manžela, režiséra Jiřího Menzela, který zemřel v září. Dítě přišlo na svět na středomořském ostrově v domku na samotě a do Česka ho Menzelová musela doslova propašovat. Manžel prý o všem věděl.

reklama

Menzelová přiznala třetí dítě na Instagramu, kde také spolu s egyptologem Miroslavem Bártou požádala o soukromí. Tím naznačila, kdo je zřejmě otcem zhruba ročního syna Alberta. O utajovaném těhotenství, porodu i partnerovi a důvodech, které pro ně měla, se rozpovídala pro deník Blesk.

K tématu

„Šlo mi především o soukromí. Celé ty tři roky jsem se starala o Jiřího. K tomu jsem potřebovala klid, abych mu mohla dopřát vše potřebné. Nechtěla jsem v této složité situaci řešit narození potomka. Bylo mi jasné, že kdyby lidé probádali mé těhotenství, tak by nám to moc klidu nepřineslo,“ vysvětlila.

Menzel prý o těhotenství manželky s jiným mužem věděl. Podle jejích slov byl i první, kdo ji hladil po bříšku, a předpověděl, že se jí narodí kluk. „Nemohl se ho dočkat a moc se na něj těšil. Jsem šťastná, že si Jiří mohl víc než rok malého Alberta užívat a těšit se z jeho narození. Když byli spolu, tak oba zářili,“ svěřila se Menzelová.

Bylo mi jasné, že kdyby lidé probádali mé těhotenství, tak by nám to moc klidu nepřineslo

Během těhotenství maskovala větší bříško volnými šaty, dva týdny po porodu zase na Instagramu zveřejnila starší fotku v plavkách. Chtěla si tak pojistit, že se její tajemství nikdo nedozví.

Rodila v domku o samotě

Porod dítěte musel proběhnout v utajení, a to takovém, že se vdova po slavném režisérovi rozhodla přivést potomka na svět v zahraničí. „Rozhodla jsem se rodit na Mallorce, kde je náš druhý domov. Také tam žije kmotra dcery Aničky a máme tam spoustu dobrých přátel,“ prozradila.

K tématu

Lůžko v porodnici ale Menzelová domluvené neměla. Do poslední chvíle se prý koupala v moři a zvažovala i návrat domů. Kvůli možným komplikacím už to ale bylo vyloučené a došlo na domácí porod v domku na samotě. „Byl u toho španělský porodní dědek a vše dopadlo nádherně,“ řekla maminka tří dětí. Rozhodně prý ale není ženou, která by domácí porody prosazovala. Pro případ nouze měla zajištěný převoz do nemocnice a nic neponechala náhodě.

Menzelová ale zároveň přiznala, že porod doma byl neuvěřitelný zážitek. „Bylo to něco přenádherného a vše probíhalo hladce. Holky se ráno vzbudily a měly bráchu na světě a pak jsme si všichni společně dali snídani. Bylo to fantastické v tom, že tam byla příjemná domácí atmosféra a ne ta pachuť nemocnice,“ popsala ráno po narození Alberta.

Holky se ráno vzbudily a měly bráchu na světě a pak jsme si všichni společně dali snídani

Porod měl údajně tak domácí atmosféru, že jeho svědkem byla i fenka Bekyna, která seděla celou dobu pod židlí Menzelové a hlídala, aby nový člen rodiny přišel v pořádku na svět. Deset dní po porodu už se trojnásobná maminka zase koupala v moři.

Kvůli nemocnému manželovi se ale potřebovala dřív nebo později vrátit do Česka. Vyřízení pasu pro malého Alberta by trvalo tři měsíce a tolik času Menzelová neměla. Syna proto naložila bez dokumentů do auta a po cestě do Česka trnula strachy, aby nevypadala jako únosce.

K tématu

„Největší strach jsem měla, když jsme vjížděli autem na trajekt, kde u vjezdu byla kontrola. Tam jsem Albíska zakryla dekou. Trnula jsem, že mě budou mít za únoskyni, ale měla jsem s sebou papíry o porodu,“ svěřila se s nečekanými zážitky.

Všichni Olžini osudoví muži, s nimiž má své tři děti, spolu vycházeli skvěle. „U Jaroslava (Brabce, režiséra – pozn. red.) to nějakou dobu trvalo, aby ty vztahy byly jaksi idylické a s Mirkem (Bártou, egyptologem – pozn. red.) mě seznámil právě Jiří. Je asi důležité říct, že můj vztah s Jiřím byl mimořádně hluboký a jeho odchod nesu hůř, než jsem si uměla kdykoliv představit,“ prohlásila vdova.

„My jsme si žili svobodný život. Vždy říkal, že nás miluje a přeje si mě mít s holkami nablízku, ale opakoval mi, že jsem svobodná. Během let se náš vztah posunul, protože ten čtyřicetiletý věkový rozdíl, který mezi námi byl, definoval tím, že bude šťastný, když já budu šťastná,“ vysvětlila.

Myslím si, že nejsem jediná, kdo má tři otce tří dětí. To, že spolu vycházíme, však výjimečné je

Podle Menzelové tedy nic neprobíhalo za zády toho druhého. Tím pádem Jiřího nikdy nepodvedla a vše se dělo na základě dohody mezi nimi. „Teď už musím říct, že všichni tatínkové spolu měli dobré vztahy. Měli, protože Jirka už tu není. Myslím si, že nejsem jediná, kdo má tři otce tří dětí. To, že spolu vycházíme, však výjimečné je,“ uzavřela Menzelová.

/ fotografií

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Majitel pohřební služby: Tolik zemřelých jako letos v říjnu jsme nikdy neměli

Majitel pohřební služby: Tolik zemřelých jako letos v říjnu jsme nikdy neměli

„Posledních patnáct let měla firma kolem 20 až 25 zemřelých za měsíc, v říjnu nám přes pohřební službu prošlo 42 zemřelých. Takové počty jsem během téměř dvaceti let nezažil,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Michal Žoudlík, který má spolu s otcem a bratrem pohřební službu v Jindřichově Hradci. Pohřebnictví je jedno z odvětví, na které stát zapomněl, a tak Žoudlíkovi do ochranných hygienických prostředků investovali během pandemie už téměř padesát tisíc. Vládní restrikce je však naučily dělat on-line přenosy ze smutečních obřadů.

Koronavirus

Za středu přibylo téměř 5000 nakažených koronavirem. Číslo R nebezpečně roste

Za středu přibylo téměř 5000 nakažených koronavirem. Číslo R nebezpečně roste

Ve středu přibylo v Česku 4 931 potvrzených případů koronaviru, asi o 600 méně než před týdnem ve středu. Oproti úterý je nárůst nižší zhruba o 900 případů. Vyplývá to z aktuálních dat na webu ministerstva zdravotnictví. Údaje za středu ministerstvo zveřejnilo kvůli technickým problémům až krátce před 08:00, obvykle jsou data aktualizována kolem 01:00 v noci.

Fotbal

Sledujte ŽIVĚ: Speciál k úmrtí Diega Maradony. Proč se stal fotbalovou legendou?

Sledujte ŽIVĚ: Speciál k úmrtí Diega Maradony. Proč se stal fotbalovou legendou?

Ve středu se fotbalová komunita ponořila do smutku. Diego Maradona, který nedávno oslavil 60. narozeniny, podlehl srdeční zástavě. Některými lidmi je považován za nejlepšího hráče historie, proslulý byl ale také svojí láskou k drogám, alkoholu a svým přátelstvím s neapolskou mafií. Jak na argentinskou legendu pohlíží experti z tuzemského prostředí? Sledujte speciální vysílání CNN Prima NEWS.

reklama
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci proberou spotřební daň pivovarů i bezpečnostní prověrky
Kdo urazí majestát, jde na 15 let za mříže. Thajský král se brání revoluci po svém
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Energošmejdi, třeste se. Poslanci zpřísní podomní prodej elektřiny. Jak nenaletět?
Nastavená pravidla jsou absurdní. Některé školy je nedokážou splnit, říká Sekyrka
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi: Tisíce lidí se s ním chtějí rozloučit, prolamují zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Blatný: Zemře až 10 tisíc nakažených. Covid je nyní příčinou u 40 procent z nich
Další články
reklama
reklama