reklama

Menzelová otevřeně: Rodila jsem na ostrově a syna do Česka pašovala. Jiří o všem věděl

Olga Menzelová způsobila poprask, když vyšlo najevo, že tajila své těhotenství i téměř rok a půl starého syna. Albert se narodil ještě za života jejího manžela, režiséra Jiřího Menzela, který zemřel v září. Dítě přišlo na svět na středomořském ostrově v domku na samotě a do Česka ho Menzelová musela doslova propašovat. Manžel prý o všem věděl.

reklama

Menzelová přiznala třetí dítě na Instagramu, kde také spolu s egyptologem Miroslavem Bártou požádala o soukromí. Tím naznačila, kdo je zřejmě otcem zhruba ročního syna Alberta. O utajovaném těhotenství, porodu i partnerovi a důvodech, které pro ně měla, se rozpovídala pro deník Blesk.

„Šlo mi především o soukromí. Celé ty tři roky jsem se starala o Jiřího. K tomu jsem potřebovala klid, abych mu mohla dopřát vše potřebné. Nechtěla jsem v této složité situaci řešit narození potomka. Bylo mi jasné, že kdyby lidé probádali mé těhotenství, tak by nám to moc klidu nepřineslo,“ vysvětlila.

Menzel prý o těhotenství manželky s jiným mužem věděl. Podle jejích slov byl i první, kdo ji hladil po bříšku, a předpověděl, že se jí narodí kluk. „Nemohl se ho dočkat a moc se na něj těšil. Jsem šťastná, že si Jiří mohl víc než rok malého Alberta užívat a těšit se z jeho narození. Když byli spolu, tak oba zářili,“ svěřila se Menzelová.

Bylo mi jasné, že kdyby lidé probádali mé těhotenství, tak by nám to moc klidu nepřineslo

Během těhotenství maskovala větší bříško volnými šaty, dva týdny po porodu zase na Instagramu zveřejnila starší fotku v plavkách. Chtěla si tak pojistit, že se její tajemství nikdo nedozví.

Rodila v domku o samotě

Porod dítěte musel proběhnout v utajení, a to takovém, že se vdova po slavném režisérovi rozhodla přivést potomka na svět v zahraničí. „Rozhodla jsem se rodit na Mallorce, kde je náš druhý domov. Také tam žije kmotra dcery Aničky a máme tam spoustu dobrých přátel,“ prozradila.

Lůžko v porodnici ale Menzelová domluvené neměla. Do poslední chvíle se prý koupala v moři a zvažovala i návrat domů. Kvůli možným komplikacím už to ale bylo vyloučené a došlo na domácí porod v domku na samotě. „Byl u toho španělský porodní dědek a vše dopadlo nádherně,“ řekla maminka tří dětí. Rozhodně prý ale není ženou, která by domácí porody prosazovala. Pro případ nouze měla zajištěný převoz do nemocnice a nic neponechala náhodě.

Menzelová ale zároveň přiznala, že porod doma byl neuvěřitelný zážitek. „Bylo to něco přenádherného a vše probíhalo hladce. Holky se ráno vzbudily a měly bráchu na světě a pak jsme si všichni společně dali snídani. Bylo to fantastické v tom, že tam byla příjemná domácí atmosféra a ne ta pachuť nemocnice,“ popsala ráno po narození Alberta.

Holky se ráno vzbudily a měly bráchu na světě a pak jsme si všichni společně dali snídani

Porod měl údajně tak domácí atmosféru, že jeho svědkem byla i fenka Bekyna, která seděla celou dobu pod židlí Menzelové a hlídala, aby nový člen rodiny přišel v pořádku na svět. Deset dní po porodu už se trojnásobná maminka zase koupala v moři.

Kvůli nemocnému manželovi se ale potřebovala dřív nebo později vrátit do Česka. Vyřízení pasu pro malého Alberta by trvalo tři měsíce a tolik času Menzelová neměla. Syna proto naložila bez dokumentů do auta a po cestě do Česka trnula strachy, aby nevypadala jako únosce.

„Největší strach jsem měla, když jsme vjížděli autem na trajekt, kde u vjezdu byla kontrola. Tam jsem Albíska zakryla dekou. Trnula jsem, že mě budou mít za únoskyni, ale měla jsem s sebou papíry o porodu,“ svěřila se s nečekanými zážitky.

Všichni Olžini osudoví muži, s nimiž má své tři děti, spolu vycházeli skvěle. „U Jaroslava (Brabce, režiséra – pozn. red.) to nějakou dobu trvalo, aby ty vztahy byly jaksi idylické a s Mirkem (Bártou, egyptologem – pozn. red.) mě seznámil právě Jiří. Je asi důležité říct, že můj vztah s Jiřím byl mimořádně hluboký a jeho odchod nesu hůř, než jsem si uměla kdykoliv představit,“ prohlásila vdova.

„My jsme si žili svobodný život. Vždy říkal, že nás miluje a přeje si mě mít s holkami nablízku, ale opakoval mi, že jsem svobodná. Během let se náš vztah posunul, protože ten čtyřicetiletý věkový rozdíl, který mezi námi byl, definoval tím, že bude šťastný, když já budu šťastná,“ vysvětlila.

Myslím si, že nejsem jediná, kdo má tři otce tří dětí. To, že spolu vycházíme, však výjimečné je

Podle Menzelové tedy nic neprobíhalo za zády toho druhého. Tím pádem Jiřího nikdy nepodvedla a vše se dělo na základě dohody mezi nimi. „Teď už musím říct, že všichni tatínkové spolu měli dobré vztahy. Měli, protože Jirka už tu není. Myslím si, že nejsem jediná, kdo má tři otce tří dětí. To, že spolu vycházíme, však výjimečné je,“ uzavřela Menzelová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování
Rusko

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování

Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 34 303 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší denní přírůstek od počátku pandemie. Vykázalo rovněž 997 úmrtí spojených s nemocí COVID-19. Počet nových úmrtí tak pouze nepatrně klesl oproti předchozímu dnu, kdy poprvé překonal hranici jednoho tisíce. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ruských úřadů.

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Do Pekingu jen s očkovanými hráči. Pro nás žádný problém, říká manažer nároďáku Nedvěd

Daleko přísnější režim než v Tokiu. Pokud na zimní olympijské hry v Pekingu zamíří neočkovaný sportovec, musí napřed v Číně do třítýdenní karantény. Na nadcházejícím sportovním svátku bude vysoce sledovaný hokejový turnaj, na který zavítají hvězdy z NHL. V celé elitní zámořské lize jsou však jen čtyři hráči ze 700, kteří za sebou nemají vakcinaci. A mezi ně Češi nepatří. Vysoká proočkovanost je i v tuzemské extralize, a tak trenérovi národního týmu Filipu Pešánovi při skládání nominace nepřibydou zbytečné vrásky.

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Nacisty zabavené zvony se vrací do Česka. Göring jich chtěl uchovat jen deset

Odčinění historických křivd má mnoho podob. Zbrojní průmysl nacistické říše spolykal na 100 tisíc kostelních zvonů zrekvírovaných v Německu a v okupovaných zemích. Válku přežilo jen několik z nich, do Československa nebo Polska se ale nevrátily a byly zavěšeny na německé chrámy. „V naší diecézi máme šest desítek takových zvonů, všechny jsme se je teď rozhodli vrátit,“ oznámil v Píšti na Opavsku německý biskup Gebhard Fürst. Do obce o víkendu přivezl zrekvírovaný zvon z roku 1649.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

reklama