reklama

Menzelová otevřeně: Rodila jsem na ostrově a syna do Česka pašovala. Jiří o všem věděl

Olga Menzelová způsobila poprask, když vyšlo najevo, že tajila své těhotenství i téměř rok a půl starého syna. Albert se narodil ještě za života jejího manžela, režiséra Jiřího Menzela, který zemřel v září. Dítě přišlo na svět na středomořském ostrově v domku na samotě a do Česka ho Menzelová musela doslova propašovat. Manžel prý o všem věděl.

reklama

Menzelová přiznala třetí dítě na Instagramu, kde také spolu s egyptologem Miroslavem Bártou požádala o soukromí. Tím naznačila, kdo je zřejmě otcem zhruba ročního syna Alberta. O utajovaném těhotenství, porodu i partnerovi a důvodech, které pro ně měla, se rozpovídala pro deník Blesk.

„Šlo mi především o soukromí. Celé ty tři roky jsem se starala o Jiřího. K tomu jsem potřebovala klid, abych mu mohla dopřát vše potřebné. Nechtěla jsem v této složité situaci řešit narození potomka. Bylo mi jasné, že kdyby lidé probádali mé těhotenství, tak by nám to moc klidu nepřineslo,“ vysvětlila.

Menzel prý o těhotenství manželky s jiným mužem věděl. Podle jejích slov byl i první, kdo ji hladil po bříšku, a předpověděl, že se jí narodí kluk. „Nemohl se ho dočkat a moc se na něj těšil. Jsem šťastná, že si Jiří mohl víc než rok malého Alberta užívat a těšit se z jeho narození. Když byli spolu, tak oba zářili,“ svěřila se Menzelová.

Bylo mi jasné, že kdyby lidé probádali mé těhotenství, tak by nám to moc klidu nepřineslo

Během těhotenství maskovala větší bříško volnými šaty, dva týdny po porodu zase na Instagramu zveřejnila starší fotku v plavkách. Chtěla si tak pojistit, že se její tajemství nikdo nedozví.

Rodila v domku o samotě

Porod dítěte musel proběhnout v utajení, a to takovém, že se vdova po slavném režisérovi rozhodla přivést potomka na svět v zahraničí. „Rozhodla jsem se rodit na Mallorce, kde je náš druhý domov. Také tam žije kmotra dcery Aničky a máme tam spoustu dobrých přátel,“ prozradila.

Lůžko v porodnici ale Menzelová domluvené neměla. Do poslední chvíle se prý koupala v moři a zvažovala i návrat domů. Kvůli možným komplikacím už to ale bylo vyloučené a došlo na domácí porod v domku na samotě. „Byl u toho španělský porodní dědek a vše dopadlo nádherně,“ řekla maminka tří dětí. Rozhodně prý ale není ženou, která by domácí porody prosazovala. Pro případ nouze měla zajištěný převoz do nemocnice a nic neponechala náhodě.

Menzelová ale zároveň přiznala, že porod doma byl neuvěřitelný zážitek. „Bylo to něco přenádherného a vše probíhalo hladce. Holky se ráno vzbudily a měly bráchu na světě a pak jsme si všichni společně dali snídani. Bylo to fantastické v tom, že tam byla příjemná domácí atmosféra a ne ta pachuť nemocnice,“ popsala ráno po narození Alberta.

Holky se ráno vzbudily a měly bráchu na světě a pak jsme si všichni společně dali snídani

Porod měl údajně tak domácí atmosféru, že jeho svědkem byla i fenka Bekyna, která seděla celou dobu pod židlí Menzelové a hlídala, aby nový člen rodiny přišel v pořádku na svět. Deset dní po porodu už se trojnásobná maminka zase koupala v moři.

Kvůli nemocnému manželovi se ale potřebovala dřív nebo později vrátit do Česka. Vyřízení pasu pro malého Alberta by trvalo tři měsíce a tolik času Menzelová neměla. Syna proto naložila bez dokumentů do auta a po cestě do Česka trnula strachy, aby nevypadala jako únosce.

„Největší strach jsem měla, když jsme vjížděli autem na trajekt, kde u vjezdu byla kontrola. Tam jsem Albíska zakryla dekou. Trnula jsem, že mě budou mít za únoskyni, ale měla jsem s sebou papíry o porodu,“ svěřila se s nečekanými zážitky.

Všichni Olžini osudoví muži, s nimiž má své tři děti, spolu vycházeli skvěle. „U Jaroslava (Brabce, režiséra – pozn. red.) to nějakou dobu trvalo, aby ty vztahy byly jaksi idylické a s Mirkem (Bártou, egyptologem – pozn. red.) mě seznámil právě Jiří. Je asi důležité říct, že můj vztah s Jiřím byl mimořádně hluboký a jeho odchod nesu hůř, než jsem si uměla kdykoliv představit,“ prohlásila vdova.

„My jsme si žili svobodný život. Vždy říkal, že nás miluje a přeje si mě mít s holkami nablízku, ale opakoval mi, že jsem svobodná. Během let se náš vztah posunul, protože ten čtyřicetiletý věkový rozdíl, který mezi námi byl, definoval tím, že bude šťastný, když já budu šťastná,“ vysvětlila.

Myslím si, že nejsem jediná, kdo má tři otce tří dětí. To, že spolu vycházíme, však výjimečné je

Podle Menzelové tedy nic neprobíhalo za zády toho druhého. Tím pádem Jiřího nikdy nepodvedla a vše se dělo na základě dohody mezi nimi. „Teď už musím říct, že všichni tatínkové spolu měli dobré vztahy. Měli, protože Jirka už tu není. Myslím si, že nejsem jediná, kdo má tři otce tří dětí. To, že spolu vycházíme, však výjimečné je,“ uzavřela Menzelová.

Tagy:

V pražské Uhříněvsi hořela hala, slyšet byly silné exploze. Škoda je přes sto milionů

Aktualizováno

V pražské Uhříněvsi hořela skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Podle informací CNN Prima NEWS byly na místě slyšet silné exploze, k vidění byl také veliký dým. Došlo k destrukci střešní konstrukce a částečnému zřícení boční stěny haly. Odhad škody je více než sto milionů korun. Příčinu vyšetřuje hasičský a policejní vyšetřovatel.

Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřemi trvá. Na Plzeňsku hrozí povodně

Aktualizováno

Sobotní výstraha, kterou v neděli dopoledne upřesnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), varuje před velmi silnými bouřkami, krupobitím a povodněmi. V neděli se bouře mohou na území celé České republiky vyskytnout především od 15 hodin do večera. Teploty budou letní, od 23 do 28 stupňů Celsia, místy vyšplhají až k třicítce. Pro Plzeňsko platí povodňová pohotovost.

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Třetí den olympiády: Stoprocentní český tenis a vítězství basketbalistů

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. O fenomenální úspěchy se postaraly české tenistky, které své čtyři nedělní zápasy ve výhry a všechny v singlu i deblu postupují do dalšího kola. Jejich úspěch ve večerním duelu postupem do druhého kola podtrhl Tomáš Macháč. Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále.

reklama

Domácí zpravodajství

Celebrity ve službách politiků. Komu dělají reklamu Jágr, Čtvrtníček nebo Klus?

S kuřetem nebo u slivovice. Tak se nechal v minulých letech vidět po boku premiéra Andreje Babiše hvězdný hokejista Jaromír Jágr. A ani letos nebude o celebrity ve službách politiků nouze. Jako první se svou nákloností pochlubil herec a satirik Petr Čtvrtníček. Koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) připravuje volební spoty, ve kterých sám účinkuje. Jágr se Čtvrtníčkem v tom ale nejsou sami. Kdo další propůjčil svůj obličej a jméno politikům?

Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

Bitka kvůli dítěti? V Sokolově se střetli místní a vodáci, situaci uklidnila až policie

Aktualizováno

V pátek odpoledne v Sokolově létaly urážky i pěsti. Potyčka se strhla mezi místními Romy a vodáky, kteří do města přijeli. Web Romea.cz tvrdí, že konflikt vyvolali agresivní mladíci, kteří zaútočili na romské dítě, následně měli napadnout i další Romy. Situaci uklidnili až policisté, kteří nyní celou věc vyšetřují. V neděli policie informovala, že se během potyčky lehce zranilo třináct lidí.

reklama