reklama

Probíhá velké testování v Dole Darkov: Nakažených je již 153 osob

Testování zaměstnanců v Dole Darkov pokračuje. Testy podstoupí nejen horníci, ale i ostatní zaměstnanci. Zároveň v sobotu probíhá dezinfekce základní školy v Havířově, kam docházel žák deváté třídy, který se nakazil právě od svého otce — horníka. Poslechněte si rozhovor s mluvčím moravskoslezských hasičů Markem Gašparínem.

reklama

V Dole Darkov testují záchranáři společně s vojáky 700 zaměstnanců, a to jak důlních a povrchových horníků, tak i zaměstnanců z kanceláří. Nyní je pozitivních 153 lidí. Právě jeden z nich nakazil svého syna, který je žákem deváté třídy v havířovské základní škole.

K tématu

Hasiči na místo přijeli v sobotu kolem deváté hodiny ranní a budou ho systematicky dezinfikovat. Pomocí hydraulického zvedáku umístili speciální kontejner, aby postavili stan. Do karantény bylo posláno třináct spolužáků nakaženého studenta a dvě učitelky.

„Stan slouží jako zázemí, kde se hasiči oblečou do ochranných prostředků, následně si vezmou potřebné vybavení pro dezinfekci,“ říká mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín. Dezinfekci nechají třicet minut působit, následně školu speciálními přístroji odvětrají. „Poté by měla být škola dezinfikována,“ dodává.

Hasiči, kteří jsou řádně vyškoleni, vykonávají dezinfekci na požádání krizového štábu Moravskoslezského kraje. V průběhu tohoto týdne dekontaminovali například služebnu městské policie v Ostravě.

Zdravotníci a armáda postupně v Dole Darkov testují horníky, kterým byl sdělen přesný čas, kdy se mají dostavit. Do budovy vstupují jednotlivě. Někteří si stěžují, že na test museli přijít mimo jejich pracovní dobu, jinak testování probíhá bez komplikací. Výsledky testování se bude v pondělí zabývat krizový štáb moravskoslezského krajského úřadu.

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama