CNN Prima News prodloužení

prodloužení

Výpis příspěvků ke štítku „prodloužení“

Hamás a Izrael se dohodly na dvoudenním prodloužení příměří. Byli propuštěni další rukojmí

Aktualizováno

Izrael a palestinské radikální hnutí Hamás se dohodly na dvoudenním prodloužení příměří v Pásmu Gazy, oznámilo katarské ministerstvo zahraničí. Hamás dohodu o prodloužení klidu zbraní podle agentury Reuters také potvrdil. Prodloužení klidu zbraní uvítal Bílý dům. Jedenáct rukojmích, které v pondělí propustilo hnutí Hamás, dorazilo s pomocí pracovníků Červeného kříže do Izraele, píše agentura Reuters. Mluvčí katarské diplomacie informoval, že Izrael výměnou propustil dalších 33 Palestinců.

Německo prodlužuje hraniční kontroly s Českem. Budou platit dalších 20 dní

Německo prodlouží hraniční kontroly s Českem, Polskem a Švýcarskem o dalších 20 dní, tedy do 4. prosince. Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová, která kontroly dočasně obnovila 16. října ve snaze omezit nelegální migraci, o prodloužení informovala Evropskou komisi. Německo rovněž provádí hraniční kontroly na hranicích s Rakouskem, kde ovšem toto opatření zavedlo již v roce 2015.

Rakousko dál bojuje s převaděči. Prodlouží kontroly na hranicích do 12. prosince

Rakouská vláda prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem nejméně do 12. prosince. S Maďarskem a Slovinskem zůstanou kontroly v platnosti přinejmenším do poloviny května. Agentuře APA to sdělil ministr vnitra Gerhard Karner, podle nějž je opatření nutné pro boj proti převaděčům. Rakouské ministerstvo v odůvodnění svého rozhodnutí zmínilo, že kontroly na hranicích se Slovenskem prodloužilo kvůli zvýšené migraci také Česko.

Finští hokejisté se pomstili za loňské finále. Doma zdolali v prodloužení Kanadu

Hokejisté Finska slaví po únorovém historickém triumfu na olympijských hrách v Pekingu i zisk zlata na domácím mistrovství světa. V repríze finálových soubojů z posledních dvou světových šampionátů zdolali v Tampere obhájce titulu z Rigy Kanadu 4:3 v prodloužení. Výběr Suomi tak navázal na triumfy na MS z let 1995, 2011 a 2019. Jako pořadatelé se Finové dočkali vůbec prvního medailového zisku na devátý pokus. V čase 66:42 rozhodl v přesilové hře Sakari Manninen.

Rozvolnění před Vánoci už tu jednou bylo. Prodlužte nouzový stav, píší experti Fialovi

Vědci z Učené společnosti ČR žádají vládu o prodloužení nouzového stavu a s ním spojených protiepidemických opatření. Obávají se růstu epidemie koronaviru kvůli variantě omikron. Napsali to v otevřeném dopisu premiérovi Petrovi Fialovi (ODS). Ten v minulých dnech uvedl, že jeho kabinet nebude žádat o prodloužení nouzového stavu vyhlášeného předchozí vládou Andreje Babiše (ANO).

Ministerstvo chce prodloužit pandemický zákon o rok a půl. Možných opatření má být víc

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje prodloužit pandemický zákon do konce srpna 2023, tedy o rok a půl. Chce také rozšířit mimořádná opatření, která mohou být přijímána. Vyplývá to z návrhu novely, kterou ministerstvo poslalo do připomínkového řízení. Významná část pandemického zákona pozbyde platnosti na konci února příštího roku, ministerstvo proto navrhuje projednání novely v Parlamentu ve stavu legislativní nouze.