reklama
CNN Prima News prodloužení

prodloužení

Výpis příspěvků ke štítku „prodloužení“

Rozvolnění před Vánoci už tu jednou bylo. Prodlužte nouzový stav, píší experti Fialovi

20. prosince 2021 11:42

Vědci z Učené společnosti ČR žádají vládu o prodloužení nouzového stavu a s ním spojených protiepidemických opatření. Obávají se růstu epidemie koronaviru kvůli variantě omikron. Napsali to v otevřeném dopisu premiérovi Petrovi Fialovi (ODS). Ten v minulých dnech uvedl, že jeho kabinet nebude žádat o prodloužení nouzového stavu vyhlášeného předchozí vládou Andreje Babiše (ANO).

Ministerstvo chce prodloužit pandemický zákon o rok a půl. Možných opatření má být víc

16. prosince 2021 16:59

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje prodloužit pandemický zákon do konce srpna 2023, tedy o rok a půl. Chce také rozšířit mimořádná opatření, která mohou být přijímána. Vyplývá to z návrhu novely, kterou ministerstvo poslalo do připomínkového řízení. Významná část pandemického zákona pozbyde platnosti na konci února příštího roku, ministerstvo proto navrhuje projednání novely v Parlamentu ve stavu legislativní nouze.

Finanční bonus pro lidi v karanténě bude pokračovat. Nedostanou ho ale všichni

21. dubna 2021 15:33

Denní příspěvek až 370 korun pro ty, kteří jsou v nařízené karanténě či izolaci, budou lidé k nemocenské dostávat pravděpodobně až do konce června. Předpokládá to vládní novela, kterou ve středu schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze hlasy 87 z 96 přítomných poslanců. Nynější zákon se vztahuje na březen a duben. Prodloužení vyplácení příspěvku dostanou k posouzení senátoři.

Překryté značky jako forma protestu. Česko se probudilo do okresů krále Miroslava

29. března 2021 05:22

„Okres krále Miroslava, žít dovoleno!“ Přesně takové značky mohou Češi od pondělního rána míjet při přejezdu mezi okresy. Svobodní tak protestují proti dalšímu prodloužení nouzového stavu, který má trvat až do 11. dubna. Označení začátku a konce okresu proto překryli vlastním nápisem, který připevnili gumičkami.

On-line sčítání lidu se prodlouží do 11. května. Babiš označil výpadek za ostudu

28. března 2021 17:44

Český statistický úřad (ČSÚ) po sobotním takřka celodenním výpadku elektronického systému pro sčítání lidu prodloužil možnost vyplňovat on-line formuláře do 11. května, tedy do konce celého sčítání. Původně měla on-line fáze trvat do 9. dubna. Premiér Andrej Babiš (ANO) výpadek označil za ostudu: „Tohle se panu řediteli fakt nepovedlo.“

Prodlouží poslanci nouzový stav? Vláda žádá o dalších 30 dnů

26. března 2021 11:30

V pátek se Sněmovna sejde na dvou mimořádných schůzích. První je svolána na 9:00 kvůli Národnímu plánu obnovy a čerpání peněz z evropských fondů. Druhá se týká žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu a začíná v 10:30. Nouzový stav má v Česku platit do 28. března. Obě jednání vlády můžete sledovat živě v tomto článku.

reklama