CNN Prima News prodloužení

prodloužení

Výpis příspěvků ke štítku „prodloužení“

Rakousko dál bojuje s převaděči. Prodlouží kontroly na hranicích do 12. prosince

11. listopadu 2022 05:48

Rakouská vláda prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem nejméně do 12. prosince. S Maďarskem a Slovinskem zůstanou kontroly v platnosti přinejmenším do poloviny května. Agentuře APA to sdělil ministr vnitra Gerhard Karner, podle nějž je opatření nutné pro boj proti převaděčům. Rakouské ministerstvo v odůvodnění svého rozhodnutí zmínilo, že kontroly na hranicích se Slovenskem prodloužilo kvůli zvýšené migraci také Česko.

Finští hokejisté se pomstili za loňské finále. Doma zdolali v prodloužení Kanadu

29. května 2022 22:09

Hokejisté Finska slaví po únorovém historickém triumfu na olympijských hrách v Pekingu i zisk zlata na domácím mistrovství světa. V repríze finálových soubojů z posledních dvou světových šampionátů zdolali v Tampere obhájce titulu z Rigy Kanadu 4:3 v prodloužení. Výběr Suomi tak navázal na triumfy na MS z let 1995, 2011 a 2019. Jako pořadatelé se Finové dočkali vůbec prvního medailového zisku na devátý pokus. V čase 66:42 rozhodl v přesilové hře Sakari Manninen.

Rozvolnění před Vánoci už tu jednou bylo. Prodlužte nouzový stav, píší experti Fialovi

20. prosince 2021 11:42

Vědci z Učené společnosti ČR žádají vládu o prodloužení nouzového stavu a s ním spojených protiepidemických opatření. Obávají se růstu epidemie koronaviru kvůli variantě omikron. Napsali to v otevřeném dopisu premiérovi Petrovi Fialovi (ODS). Ten v minulých dnech uvedl, že jeho kabinet nebude žádat o prodloužení nouzového stavu vyhlášeného předchozí vládou Andreje Babiše (ANO).

Ministerstvo chce prodloužit pandemický zákon o rok a půl. Možných opatření má být víc

16. prosince 2021 16:59

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje prodloužit pandemický zákon do konce srpna 2023, tedy o rok a půl. Chce také rozšířit mimořádná opatření, která mohou být přijímána. Vyplývá to z návrhu novely, kterou ministerstvo poslalo do připomínkového řízení. Významná část pandemického zákona pozbyde platnosti na konci února příštího roku, ministerstvo proto navrhuje projednání novely v Parlamentu ve stavu legislativní nouze.

Finanční bonus pro lidi v karanténě bude pokračovat. Nedostanou ho ale všichni

21. dubna 2021 15:33

Denní příspěvek až 370 korun pro ty, kteří jsou v nařízené karanténě či izolaci, budou lidé k nemocenské dostávat pravděpodobně až do konce června. Předpokládá to vládní novela, kterou ve středu schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze hlasy 87 z 96 přítomných poslanců. Nynější zákon se vztahuje na březen a duben. Prodloužení vyplácení příspěvku dostanou k posouzení senátoři.

Překryté značky jako forma protestu. Česko se probudilo do okresů krále Miroslava

29. března 2021 05:22

„Okres krále Miroslava, žít dovoleno!“ Přesně takové značky mohou Češi od pondělního rána míjet při přejezdu mezi okresy. Svobodní tak protestují proti dalšímu prodloužení nouzového stavu, který má trvat až do 11. dubna. Označení začátku a konce okresu proto překryli vlastním nápisem, který připevnili gumičkami.