CNN Prima News prokurátor

prokurátor

Výpis příspěvků ke štítku „prokurátor“

Doživotně odsouzený šéf košické mafie se vysmívá policii. Ta po něm marně pátrá už šest let

Doživotně odsouzený košický mafián Róbert Okoličány je na útěku už téměř šest let. A přestože na něj byl vydán mezinárodní zatykač, policii se ho stále nepodařilo vypátrat. Před nedávnem ale o sobě dal vědět prostřednictvím videa, v němž si stěžuje na všechno možné, což mnozí považují za výsměch. Podle slovenských médiích by se měl schovávat v Moskvě.

Andreu měl rozpustit v kyselině. Otci se nedá věřit, řekl syn u soudu a žádá pro něj doživotí

V pondělí začal u Specializovaného trestního soudu v Pezinku proces v případu úkladné vraždy 34leté Andrey Vlčkové. Obžalovaným je její bývalý manžel Miroslav Vlček, který ji měl rozpustit v sudu s kyselinou. Výslech čeká také jejich společného syna, informoval slovenský web Nový čas. Miroslav Vlček mladší spolu se svou babičkou, matkou zavražděné, věří, že senát uloží trest doživotí. Syn během soudního přelíčení řekl, že obviněnému se nedá věřit, jelikož všechnu vinu hází na mrtvé.

Trumpovi se kupí soudní trable, pro republikány je stále prezidentskou jedničkou

Americký exprezident Donald Trump musí bojovat hned na několika soudních frontách. Jeho problémy s justicí neberou konce a nezdá se, že by se schylovalo k rozuzlení. Pro republikány to však zase takový problém není. Průzkumům Trump i nadále vévodí a pokud se nestane nic nenadálého, lze očekávat, že exprezident získá nominaci do voleb v příštím roce. Trump navíc prohlašuje, že klidně bude kandidovat z vězení.

Lynč na koupališti: Policie obvinila cizince z pedofilních aktivit, vyšetřuje i mstitele

Okresní prokuratura v polské Bytomi obvinila 48letého Gruzínce z pedofilních aktivit. Oběťmi v tomto případě jsou podle informací polského webu TVN24 dvě dívky ve věku 10 a 12 let a třináctiletý chlapec, jež měl obtěžovat. K incidentu došlo v sobotu na místním koupališti. Vyšetřování se týká i davu, který chtěl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Veřejnému lynči musela zabránit policie.

Záhadné zmizení dívky před 40 lety. Její bratr teď mluví o hanebném pokusu Vatikánu

Hanebný pokus Vatikánu. Těmito slovy 40 let po zmizení Emanuely Orlandiové komentuje její bratr Pietro jednu z verzí toho, co mohlo v roce 1983 vést ke zmizení jeho 15leté sestry. Domnívá se, že se Vatikán s římskou prokuraturou snaží vinu hodit na rodinu a naznačují, že za zmizením dívky stojí její dnes již zesnulý strýc. Kolem případu se již 40 let vede řada konspiračních teorií, které zahrnují i mafii či mezinárodní teroristy.

Je to odporné zneužití moci a zásah do voleb, odmítl Trump federální obvinění. Cítí se nevinen

Aktualizováno

Bývalý americký prezident Donald Trump označil proti němu vznesené federální obvinění v kauze neoprávněného přechovávání utajovaných dokumentů za „odporné zneužití moci“ a „zásah do voleb“. Podle agentury AFP tak učinil v projevu ke svým příznivcům v New Jersey, kam přicestoval v úterý večer místního času z Miami, kde u soudu prohlásil, že se cítí nevinný ve všech 37 bodech obžaloby. Trump také podle agentury Reuters řekl, že v případě svého opětovného zvolení prezidentem jmenuje zvláštního prokurátora, který bude vyšetřovat současného prezidenta Joea Bidena.

Nové verdikty v kauze Kuciak. Soud opět zprostil Kočnera obžaloby, Zsuzsová dostala 25 let

Soud první instance na Slovensku v novém líčení uznal obžalovanou Alenu Zsuzsovou vinnou ze sjednání vraždy novináře Jána Kuciaka. Soud jí vyměřil 25 let vězení. Je také vinna z podílu na přípravě nedokonané vraždy někdejšího elitního prokurátora a nynějšího generálního prokurátora Slovenska Maroše Žilinky, jakož i dalšího prokurátora. Specializovaný trestní soud (STS) naopak opět osvobodil obžalovaného Mariana Kočnera, který čelil obžalobě z objednání Kuciakovy vraždy, a nově ho zprostil také obžaloby z objednání vražd zmíněných prokurátorů a také jednoho právníka. Verdikt STS není pravomocný.