reklama
CNN Prima News prokurátor

prokurátor

Výpis příspěvků ke štítku „prokurátor“

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici

21. září 2021 12:54

Slovenská vláda zažívá další otřesy. Tentokrát je způsobily obvinění elitních policistů, kteří vyšetřují citlivé kauzy, a avizované změny ve fungování justice či policie, o nichž informoval slovenský premiér Eduard Heger. Ten následně utvořil pracovní skupinu, která má změny připravit. Na ní se ovšem nehodlá podílet jeden z členů vládní koalice – hnutí Jsme rodina.

Slovenský soud poslal do vězení prokurátora Kováčika. Zametač kauz dostal 14 let

20. září 2021 16:56
Aktualizováno

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Verdikt není pravomocný. Kováčikův obhájce oznámil odvolání vůči odsuzujícímu verdiktu, žalobce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Zvrat v kauze Gorila: Prokurátor zrušil stíhání spolumajitele Penty Jaroslava Haščáka

31. srpna 2021 16:12

Slovenský generální prokurátor zrušil stíhání spoluzakladatele československé finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. Toho policie loni v prosinci obvinila z korupce a z praní špinavých peněz v souvislosti se zhruba 15 let starou korupční aférou zvanou Gorila. Vyplývá to z úterního oznámení prokuratury. Kromě Haščáka bylo zrušeno i stíhání dalších dvou obviněných.

reklama