CNN Prima News prokurátor

prokurátor

Výpis příspěvků ke štítku „prokurátor“

Trumpovi se kupí soudní trable, pro republikány je stále prezidentskou jedničkou

Americký exprezident Donald Trump musí bojovat hned na několika soudních frontách. Jeho problémy s justicí neberou konce a nezdá se, že by se schylovalo k rozuzlení. Pro republikány to však zase takový problém není. Průzkumům Trump i nadále vévodí a pokud se nestane nic nenadálého, lze očekávat, že exprezident získá nominaci do voleb v příštím roce. Trump navíc prohlašuje, že klidně bude kandidovat z vězení.

Lynč na koupališti: Policie obvinila cizince z pedofilních aktivit, vyšetřuje i mstitele

Okresní prokuratura v polské Bytomi obvinila 48letého Gruzínce z pedofilních aktivit. Oběťmi v tomto případě jsou podle informací polského webu TVN24 dvě dívky ve věku 10 a 12 let a třináctiletý chlapec, jež měl obtěžovat. K incidentu došlo v sobotu na místním koupališti. Vyšetřování se týká i davu, který chtěl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Veřejnému lynči musela zabránit policie.

Záhadné zmizení dívky před 40 lety. Její bratr teď mluví o hanebném pokusu Vatikánu

Hanebný pokus Vatikánu. Těmito slovy 40 let po zmizení Emanuely Orlandiové komentuje její bratr Pietro jednu z verzí toho, co mohlo v roce 1983 vést ke zmizení jeho 15leté sestry. Domnívá se, že se Vatikán s římskou prokuraturou snaží vinu hodit na rodinu a naznačují, že za zmizením dívky stojí její dnes již zesnulý strýc. Kolem případu se již 40 let vede řada konspiračních teorií, které zahrnují i mafii či mezinárodní teroristy.

Je to odporné zneužití moci a zásah do voleb, odmítl Trump federální obvinění. Cítí se nevinen

Aktualizováno

Bývalý americký prezident Donald Trump označil proti němu vznesené federální obvinění v kauze neoprávněného přechovávání utajovaných dokumentů za „odporné zneužití moci“ a „zásah do voleb“. Podle agentury AFP tak učinil v projevu ke svým příznivcům v New Jersey, kam přicestoval v úterý večer místního času z Miami, kde u soudu prohlásil, že se cítí nevinný ve všech 37 bodech obžaloby. Trump také podle agentury Reuters řekl, že v případě svého opětovného zvolení prezidentem jmenuje zvláštního prokurátora, který bude vyšetřovat současného prezidenta Joea Bidena.

Nové verdikty v kauze Kuciak. Soud opět zprostil Kočnera obžaloby, Zsuzsová dostala 25 let

Soud první instance na Slovensku v novém líčení uznal obžalovanou Alenu Zsuzsovou vinnou ze sjednání vraždy novináře Jána Kuciaka. Soud jí vyměřil 25 let vězení. Je také vinna z podílu na přípravě nedokonané vraždy někdejšího elitního prokurátora a nynějšího generálního prokurátora Slovenska Maroše Žilinky, jakož i dalšího prokurátora. Specializovaný trestní soud (STS) naopak opět osvobodil obžalovaného Mariana Kočnera, který čelil obžalobě z objednání Kuciakovy vraždy, a nově ho zprostil také obžaloby z objednání vražd zmíněných prokurátorů a také jednoho právníka. Verdikt STS není pravomocný.

Nový důkaz v kauze Kuciak? Zprostředkovatel vraždy se bál o život, napsal proto dopis

Slovenští vyšetřovatelé vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové přednesli možný nový důkaz k případu. Jedná se o dopis, který napsal jeden z odsouzených za zprostředkování vraždy Zoltán Andruskó. Ten v něm tvrdí, že se několik týdnů před smrtí zmiňované dvojice, na které měl značný podíl, bál o svůj život. Stejně tak zmiňuje další plánovanou vraždu.

Trumpovy hrozby, pornostar se šampusem a střety v ulicích. Jak probíhá ostře sledovaný proces

Americký exprezident Donald Trump aktuálně před soudem v New Yorku nebojuje pouze s obžalobou, která tvrdí, že měl před volbami v roce 2016 uplatit své milenky, aby mlčely. Souboj svedl se soudcem, na kterého zaútočil, a který ho na oplátku napomínal. Exprezident měl problém i s dveřmi, které jej málem zasáhly při příchodu do soudní síně. Mezitím se v ulicích New Yorku shromáždily jak tábor jeho fanoušků, tak odpůrců, mezi nimiž došlo ke střetům. Co všechno zatím nabídlo líčení s bývalou americkou hlavou státu?

Ruské zločiny na Ukrajině v číslech: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

Kyjev nadále shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti za uplynulý rok provedli. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 9 655 civilistů, a to včetně 461 dětí. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila více než 62 tisíc obytných budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích, znásilněních či podezřeních o páchaní genocidy na ukrajinském národě.