CNN Prima News propouštění

propouštění

Výpis příspěvků ke štítku „propouštění“

Kovanda: Na inflační krizi nejvíc vydělali důchodci, pracující prohráli. Hrozí propouštění

5. prosince 2022 21:39

Čechy nadále trápí vysoká inflace. Podle ekonoma Lukáše Kovandy k tomuto problému příští rok přibyde i propouštění, na něž Češi nejsou z uplynulé řady let zvyklí, a míra nezaměstnanosti vystoupá až na pět procent. Za vítěze inflační krize Kovanda označil důchodce. Podle dat, z nichž ekonom vychází, totiž vývoj životní úrovně důchodců letos překonává vývoj životní úrovně pracujících, kteří je platí.

Propouštění ve firmách pomůže změnit ekonomiku, tvrdí expert. Kde se o místo bát nemusíte?

23. listopadu 2022 18:32

Podle ankety Hospodářské komory se až 42 % firem obává, že po novém roce bude muset některé své zaměstnance propustit. Ekonom Pavel Peterka ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že pesimističtější nálada plyne zejména z konce fixací cen energií. Propouštění ale prý pomůže českou ekonomiku transformovat. Peterka společně s manažerem náboru a marketingu Jiřím Halbrštátem přiblížil, kteří pracovníci se o svá místa bát nemusí.

Personální zemětřesení na Hradě. Mynář prý není spokojen s vedoucími pracovníky a chce šetřit

21. listopadu 2022 21:42

Budoucí prezident a jeho lidé, které si nová hlava státu vezme na Pražský hrad, to zřejmě nebudou mít jednoduché. Současný kancléř Vratislav Mynář totiž odstartoval personální čistky a výměny dlouholetých vedoucích pracovníků, kteří se starají o chod Hradu. Vedení prezidentské kanceláře svá rozhodnutí hájí tím, že je potřeba šetřit. Navíc prý s prací dotyčných nebylo spokojeno.

Personální zemětřesení na Twitteru. Síť opouštějí stovky zaměstnanců, hrozí výpadky

18. listopadu 2022 11:15

Odhadem stovky zaměstnanců se rozhodly opustit firmu Twitter poté, co jim nový majitel Elon Musk dal ultimátum, aby se buď připojili k závazku tvrdě pracovat, nebo aby odešli. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Twitter zaměstnancům rovněž oznámil, že do pondělí zavírá kanceláře. Krize ve společnosti provozující stejnojmennou sociální síť podle deníku The Guardian ohrožuje samotné její fungování. Některé známé osoby i úřady začaly zveřejňovat alternativní místa, kde budou v budoucnu zveřejňovat informace.

Musk za týden překopal Twitter. Lidé jeho řádění srovnávají s krvavou Hrou o trůny

7. listopadu 2022 06:31

Jen o něco déle než týden vede nejbohatší muž planety Elon Musk populární sociální síť Twitter. Za tuto dobu ale stihl, co se mnohým ředitelům korporací nepodařilo za celý rok. Musk nastartoval kaskádu vyhazovů, začal pracovat na úpravě fungování celé platformy a naznačil i další změny, které v řadě uživatelů vzbuzují nejistotu.

Musk plánuje radikální změny v Twitteru. Propustit chce pět tisíc zaměstnanců

21. října 2022 08:49

Elon Musk chce zrušit 75 procent pracovních míst v Twitteru, dotklo by se to více než pěti tisíc zaměstnanců. Uvádějí to zdroje deníku The Washington Post (WP). Nejbohatší muž na světě po několikaměsíčním otálení slíbil, že jednu z nejvlivnějších sociálních sítí planety koupí za 44 miliard dolarů (1,1 bilionu korun). Firma vzápětí zaměstnance ujistila, že se žádné velké propouštění nechystá.

Začne se obchodovat kryptoměna navázaná na euro. Jak firmy zvládají skepsi na trhu?

22. června 2022 16:00

Už na konci června spatří světlo světa stablecoin EUROC, tedy kryptoměna, která bude cenově kopírovat jedno euro. Stablecoinů navázaných na dolar už existuje hned několik. Co dalšího se děje v kryptoměnovém prostoru a jaká tam vládne nálada? Nejen o tom v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.