reklama
CNN Prima News propouštění

propouštění

Výpis příspěvků ke štítku „propouštění“

Pražský magistrát šetří provozní výdaje. Propouští sedm procent svých zaměstnanců

16. října 2021 08:35

Pražský magistrát bude mít od 1. listopadu méně zaměstnanců. V letošním roce jde o snížení o sedm procent, konkrétně o zhruba 88 takzvaných systematizovaných míst na přibližně 2 248. Na odstupném zaplatí město asi 12,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají městští radní. Úřad lidem již v uplynulých měsících rozdával výpovědi. Další propouštění přijde v příštím roce.

Konec klasických aut tvrdě dopadne na český průmysl. Povede to k propouštění

18. července 2021 08:10

Už za 14 let by se v Evropské unii neměla produkovat auta vyrábějící emise, rozhodla před několika dny Evropská komise. Automobilový průmysl je přitom největší průmyslové odvětví v České republice a představuje až devět procent celkového HDP země. Sektor rovněž zaměstnává statisíce lidí, proto bude mít unijní rozhodnutí nejtvrdší dopady možná právě na Česko. Především subdodavatelské firmy se bojí o své zakázky, což může vést k propouštění. Elektromobilita však sáhne do kapes také ostatním Čechům.

Nezaměstnanost v prosinci výrazně stoupla. Bez práce je nejvíce lidí od dubna 2017

29. ledna 2021 09:03

Obecná míra nezaměstnanosti dosáhla v České republice v prosinci loňského roku 3,2 procenta. Meziročně tak došlo ke zvýšení o 1,2 procentního bodu, což představuje nárůst o více než polovinu. Vyplývá to z aktuálních dat, která v pátek zveřejnil Český statistický úřad. Nezaměstnanost více postihuje ženy. Snížila se míra zaměstnanosti i míra ekonomické aktivity.

Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty

20. ledna 2021 11:02

Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Uvedl to deník Blesk. Podle poslední účetní závěrky zaměstnávala firma Pietro Filipi Stores, která má na starosti provoz prodejen značky, ke konci roku 2018 138 lidí. Dalších 64 zaměstnanců pracovalo ke konci roku 2018 pro firmu Pietro Filipi obstarávající pro značku návrhy oblečení.

Propouštění a nejméně cestujících za čtvrtstoletí. I pražské letiště zasáhl covid

20. ledna 2021 10:33

Pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je meziroční propad o 79 procent a zároveň nejnižší počet cestujících za posledních 25 let. Loňský rok bezprecedentně narušila koronavirová krize, před ní provoz rostl. Letiště, které kvůli ztrátám muselo i propouštět, v letošním roce očekává postupné obnovování dopravy.

reklama