Všechny nás zneužil. Zpěváci se pustili do Janečka, ten poprvé od projevu promluvil

Hudebníci se hromadně distancují od výroků pořadatele letošní ankety Český slavík Karla Janečka. Ten v přímém přenosu udílení hudebních cen otevřeně odsoudil opatření proti covidu a brojil proti očkování dětí.

Na matematika a podnikatele, který dokonce zvažuje kandidaturu na prezidenta, se valí kritika ze všech stran. „Hudební scéna beze vzdoru sledovala, jak si tu další miliardář kupuje pozornost společnosti a rozjíždí kampaň,“ bouřil se hudebník Tomáš Klus.

Ke Klusovi se přidala také zpěvačka Marta Jandová. „Všechny nás zneužil. Nás hudebníky před pódiem i vás diváky před televizní obrazovkou. Teď nemluvím o tom, co bylo součástí proslovu. Mluvím o tom, že se tam postavil jako spasitel. Jako megaloman a blázen. A jako kandidát na prezidenta, kterým by chtěl být. A to vše pod kabátkem hudebních cen,“ pustila se do miliardáře.

Mírnější byl s kritikou Marek Ztracený, držitel hned tří ocenění z letošní ankety. „Proslov Karla Janečka si pamatuji jen z poloviny, protože ho měl hned poté, co jsem obdržel cenu. Ale říkal jsem si: Jsem na Slavíkovi, nebo na předvolebním mítinku?“ divil se zpěvák.

Janeček svůj projev hájil. „V žádném případě nelituji, jsem naopak rád. Patřilo to tam, byl to výraz mé zodpovědnosti. Děje se něco, co by mohlo vyústit ve formu totality, byť ve jménu zdraví,“ reagoval v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. „Od začátku jsem věděl, co chci říct, mohl jsem to říct lépe. Ale plánoval jsem to,“ dodal.

V pondělí večer pořádali Janečkovi charitativní dražbu fotoobrazů a pozvali více než 10 VIP osobností. Mnoho z nich se ale na poslední chvíli z akce omluvilo pro nemoc. Spekuluje se o tom, že to nebyl ten pravý důvod. Manželka Karla Janečka si ale možnost, že by za tím bylo jeho kontroverzní vystoupení na udílení hudebních cen, vůbec nepřipouští.

„S manželem jsme řešili, jestli akci vůbec uskutečnit, nebo ji nějak změnit. Nakonec jsem se rozhodla, že poběží. Na tento projekt se chci plně soustředit, stálo nás to hodně úsilí,“ uvedla Lilian.

Tagy: