CNN Prima News proslov

proslov

Výpis příspěvků ke štítku „proslov“

Putin: Západ chce, aby se ruští vojáci navzájem pozabíjeli. Pohrozil organizátorům puče

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělním projevu k národu navrhl členům Vagnerovy skupiny, aby vstoupili do armády, nebo odešli do Běloruska. Informovala o tom agentura AFP. Uvedl také, že Západ chce, aby se ruští vojáci navzájem pozabíjeli. Prohlášení prezidenta se odehrálo nedlouho po víkendové vzpouře vagnerovců vedené Jevgenijem Prigožinem. Zároveň se sešel s vedením ruských bezpečnostních složek, včetně ministra obrany Sergeje Šojgua, oznámil mluvčí Kremlu.

Slzy na loučení s Heribanem: Seriálová manželka prozradila, co jí napsal před smrtí

Takřka nikdo na posledním veřejném rozloučení se zesnulým hercem Danielem Heribanem – které se konalo v úterý 30. května – nedokázal zadržet slzy. Závěrečná slova svému hereckému partnerovi a blízkému příteli proplakala také umělkyně Petra Polnišová. Kolegové ze seriálu Horná Dolná se dokonce měli před smrtí Heribana sejít, zpráva od něj však nepřišla. Píše o tom web Pluska.sk.

Vystrčil: Musíme se tvrdě postavit populistům a dezinformátorům. Ohrožuje nás zrůdná válka

Ruská agrese proti Ukrajině je zrůdným a zločinným počinem, který ohrožuje naše bezpečí a naši svobodnou budoucnost. Uvedl to předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS) ve svém nedělním novoročním projevu. Varoval také před populisty a dezinformátory, kteří na současné krizi parazitují, ať už politicky, či ekonomicky. V závěru proslovu vyzval občany, aby šli k prezidentským volbám. „Ve svobodné demokratické společnosti záleží skutečně na každém, nikdo z nás není nulou,“ vzkázal šéf horní komory.

Sbohem a šáteček. Zeman se rozloučil textem básníka, kterého citoval už dříve. Slova změnil

Sbohem a šáteček. Nejen těmito slovy zakončil prezident Miloš Zeman svůj desátý a poslední vánoční projev ve funkci hlavy státu. Citoval tak slavného českého básníka, spisovatele a překladatele Vítězslava Nezvala, a nikoliv poprvé. Konkrétní úryvek z básně Sbohem a šáteček ale v Zemanově pondělním televizním vystoupení nezazněl úplně přesně. Jaká slova prezident pozměnil?

Na zakomplexované nuly zapomenu, budu si číst. Sbohem a šáteček, loučil se Zeman v projevu

Prezident Miloš Zeman se v posledním vánočním poselství rozloučil nejen s občany, ale také se svou politickou funkcí. Podle svých slov bude po skončení mandátu číst zajímavé knížky a „vzpomínat, jak se jako každý politik občas setkával i se závistivými a zakomplexovanými nulami“. Vzápětí podotkl, že na tyto nuly hodlá v první den důchodu zapomenout. „Bylo to krásné a bylo toho dost. Sbohem a šáteček,“ dodal na závěr Zeman.

Zemanovo vánoční poselství: Podporuji pomoc Ukrajině. Bezpečnost ČR je ohrožena Ruskem

Prezident Miloš Zeman přednesl svůj desátý a poslední vánoční projev. Opět zdůraznil pomoc Ukrajině, kterou podle svých slov podporuje. Rovněž věří, že Rusko dříve nebo později pod tlakem jiných svobodných zemí opustí ukrajinské území. Dotkl se také energetické krize a stejně jako vloni kritizoval Zelenou dohodu pro Evropu (Green Deal). Rozmluvil se i o inflaci a vysokém deficitu státního rozpočtu.

První Vánoce bez milované královny. Karel III. vzdá hold své matce, co vzkáže národu?

Velká Británie prožívá první vánoční svátky bez královny Alžběty II. Slavnostního poselství se letos ujme její syn, král Karel III., který podle britské stanice BBC plánuje vzdát hold své zesnulé matce. Zveřejněný snímek z proslovu, který se odvysílá 25. prosince, zachycuje monarchu v kapli svatého Jiří ve Windsoru, kde se ještě před několika měsíci konala smuteční mše v rámci královnina pohřbu.

Pokud Rusy nezastavíme, přijdou i na Slovensko, varoval Zelenskyj a připomněl srpen 1968

Ukrajina potřebuje, aby západní země zavedly další sankce proti Rusku, včetně opatření týkajících se energetiky. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj to v úterý řekl poslancům slovenského parlamentu v projevu, který byl vysílán prostřednictvím videopřenosu. Vystoupení Zelenského přítomní slovenští poslanci a členové vlády ocenili potleskem ve stoje, část zástupců opozice jeho projev ignorovala.

Pohřeb Madeleine Albrightové: Biden a Clinton mluvili o Česku i Havlovi

Vzpomínáme na hrdou Američanku a dceru České republiky, řekl ve středu na pohřbu bývalé ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové americký prezident Joe Biden. Připomněl, že věděla, jaké to je snášet válku a prchat před pronásledováním, nikdo podle něj ve 20. a 21. století nebránil svobodu tak jako ona. Slova se ujal i jeden z jeho předchůdců Bill Clinton a jeho manželka Hillary.

Zelenskyj varuje: Invaze na Ukrajinu byl jen začátek. Rusové budou chtít i další země

Invaze na Ukrajinu byla jen začátek. Rusové se chtějí zmocnit i dalších zemí. Ve svém pátečním projevu to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Víte, že kdysi mluvili (Rusové) o svém největším snu: vidět Paříž a zemřít. A jejich chování je teď prostě šokující. Protože jejich snem je ukrást záchod a zemřít,“ prohlásila také ukrajinská hlava státu.