CNN Prima News proslov

proslov

Výpis příspěvků ke štítku „proslov“

Pokud Rusy nezastavíme, přijdou i na Slovensko, varoval Zelenskyj a připomněl srpen 1968

10. května 2022 12:33

Ukrajina potřebuje, aby západní země zavedly další sankce proti Rusku, včetně opatření týkajících se energetiky. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj to v úterý řekl poslancům slovenského parlamentu v projevu, který byl vysílán prostřednictvím videopřenosu. Vystoupení Zelenského přítomní slovenští poslanci a členové vlády ocenili potleskem ve stoje, část zástupců opozice jeho projev ignorovala.

Pohřeb Madeleine Albrightové: Biden a Clinton mluvili o Česku i Havlovi

27. dubna 2022 17:58

Vzpomínáme na hrdou Američanku a dceru České republiky, řekl ve středu na pohřbu bývalé ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové americký prezident Joe Biden. Připomněl, že věděla, jaké to je snášet válku a prchat před pronásledováním, nikdo podle něj ve 20. a 21. století nebránil svobodu tak jako ona. Slova se ujal i jeden z jeho předchůdců Bill Clinton a jeho manželka Hillary.

Zelenskyj varuje: Invaze na Ukrajinu byl jen začátek. Rusové budou chtít i další země

23. dubna 2022 00:45

Invaze na Ukrajinu byla jen začátek. Rusové se chtějí zmocnit i dalších zemí. Ve svém pátečním projevu to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Víte, že kdysi mluvili (Rusové) o svém největším snu: vidět Paříž a zemřít. A jejich chování je teď prostě šokující. Protože jejich snem je ukrást záchod a zemřít,“ prohlásila také ukrajinská hlava státu.

Masakr v Buči? Stejně se Rusové chovali v každém okupovaném městě, řekl Zelenskyj

12. dubna 2022 13:43

Ruští vojáci se při okupaci ukrajinských měst chovali jako v Buči, kde se po jejich odchodu našly stovky zabitých civilistů. Litevským poslancům to v úterý skrze videohovor řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Evropskou unii vyzval, aby vůči Rusku schválila další sankce, které budou mířit na všechny ruské banky a na ruskou ropu, informovala agentura Reuters.

Zelenskyj: V Mariupolu je to zoufalé. V nelidských podmínkách tam trpí 100 tisíc lidí

23. března 2022 00:49

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opět promluvil ke svému národu. Vyzdvihl úspěchy ukrajinské armády. „Ruská letadla byla opět sestřelena. Zvláště důležité –⁠ bombardér byl sestřelen nad Mariupolem. A tak to bude s každým, kdo zabíjí naše lidi, mírumilovné lidi v naší mírumilovné zemi,“ varovala ukrajinská hlava státu. Zelenskyj také hovořil o zoufalé situaci v Mariupolu, kde dochází zásoby.

Autentická videa, která vyhrávají PR válku proti Rusku. Čím Zelenskyj oslovuje svět?

5. března 2022 19:17

Připomíná to scénu z akčního filmu. V době, kdy se hlavní město mění ve válečnou zónu, se odhodlaný prezident dívá do kamery a oznamuje: „Jsme tady a nikam nejdeme, zbraně nesložíme.“ Právě to udělal Volodymyr Zelenskyj 25. února, kdy sdílel selfie video, které během jedné hodiny zaznamenalo více než tři miliony zhlédnutí. Čím to je, že jsou tato videa ukrajinského prezidenta tak přesvědčivá a vyhrávají PR válku s Ruskem? Mohou za to hned tři důvody.

Ruská invaze je stále možná, varuje Biden. S Putinem se domluvili, že budou hledat řešení

15. února 2022 22:01

Ruský útok na Ukrajinu je stále ještě jednou z „velmi reálných možností“, prohlásil v úterý americký prezident Joe Biden, stále prý ale doufá v diplomatické řešení. Spojené státy však podle Bidena zatím neměly možnost ověřit, že se ruská vojska stahují od ukrajinských hranic, jak tvrdí Moskva. Konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem není podle šéfa Bílého domu jen střetem dvou zemí, ale bojem za obranu hodnot, za ochranu možnosti zemí svobodně si zvolit vlastní budoucnost a bojem za svobodu.