CNN Prima News prostata

prostata

Výpis příspěvků ke štítku „prostata“

Výjimka mezi všemi nádory: Rakovina prostaty. S prevencí pomáhá test z krve, jak funguje?

Ačkoliv se prevence rakoviny prostaty řeší zejména v listopadu během výzvy nazvané „Movember“, snaží se experti debatu o nemoci rozproudit i jindy. Důvod je jednoduchý – nádorové onemocnění, které mezi ostatními karcinomy tvoří výjimku v rychlosti růstu, by podle nich nemělo být tématem pouze po jediný měsíc v roce. Genetik Libor Staněk v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jak tento druh rakoviny vzniká, a přiblížil neinvazivní možnost prevence: krevní test hladiny PSA.

Karcinom prostaty je zpočátku bez příznaků. Šanci na včasnou diagnózu zvyšuje screening

Rakovina prostaty patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u mužů v Česku. Lékaři stále upozorňují na to, jak důležitá je prevence. Od kdy mají muži nárok na preventivní prohlídky a jaké jsou první varovné příznaky tohoto nádorového onemocnění? CNN Prima NEWS s těmito otázkami oslovila Slavomíra Klátila, ambulantního urologa ze Vsetína a Zlína.

Pět týdnů nepracoval. Ale už jsem se rozjel, ujistil Klaus a promluvil o svém zdraví

Pět týdnů jsem nepracoval, to je skandál, uvedl exprezident Václav Klaus v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS. Zároveň ale diváky ujistil , že už se rozjel. Také promluvil o svém zdraví, které ho v poslední době trápí. V pátek totiž opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), kde se léčil na urologické klinice. Bude tam docházet už jen na občasné kontroly.