CNN Prima News protestující

protestující

Výpis příspěvků ke štítku „protestující“

Protestující chtěli z muzea strhnout vlajku Ukrajiny: 18 zadržených a dva zranění policisté

Skupina demonstrantů se po skončení protivládního protestu na Václavském náměstí vydala přes silnici k Národnímu muzeu, kde požadovala stržení ukrajinské vlajky. Ve vniku do budovy jim zabránili těžkooděnci. Protestující se s nimi následně začali přetlačovat. Policie 18 demonstrantů zadržela. Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) označil závěr akce za nepřípustný.

Slováci demonstrovali proti GreenPassům. Stop koronafašismu, vydejte nám parlament, křičeli

Slovenská policie v pátek použila slzný plyn proti demonstrantům z řad odpůrců očkování proti covidu, kteří se pokusili vtrhnout do sídla parlamentu. Při potyčkách byla jedna policistka zraněna, uvedl list Sme na svém webu. Poslanci mají na mimořádné schůzi schvalovat novelu zákona, podle které by se při přijímání opatření proti pandemii covidu mělo přihlížet k digitálnímu certifikátu o očkování. Podle webu televize Joj jde o klíčový zákon o výhodách pro očkované.

Demonstrace mají dohru. Policie zajistila celkem 54 lidí, dva kvůli trestnému činu

Pražští policisté zajistili při nedělních protestech proti vládním opatřením 52 lidí kvůli přestupkům a dva demonstranty pro podezření ze spáchání trestného činu. Další zhruba tři stovky lidí oznámí policie správním orgánům kvůli nerespektování vládních nařízení, sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. V centru metropole se v neděli sešly stovky demonstrantů, jejich akce byly záhy rozpuštěny.

Nepodpoříš nás, jsi rasista. BLM čelí kritice kvůli šikaně těch, kteří se nepřidají

Hnutí Black Lives Matter („Na černošských životech záleží“) se dostává pod palbu kritiků. Podle nich už nejde jen o boj za rasovou rovnost a snahu zabránit policejní brutalitě. Někteří aktivisté z hnutí BLM totiž vyvolávají ostré konfrontace s lidmi, kteří se k protestům přidávat nechtějí. Dokazuje to například video z pondělní demonstrace ve Washingtonu, D.C., kde protestující slovně napadli ženu sedící v restauraci na tamní promenádě. Důvodem byl fakt, že nezvedla pěst, což je symbolickým gestem pro vyjádření solidarity s BLM.

Napětí v Izraeli stoupá. Tisíce lidí demonstrovaly proti Netanjahuovi, 12 bylo zatčeno

Tisíce demonstrantů se zúčastnily v sobotu večer na několika místech v Izraeli dalších protestů proti Benjaminu Netanjahuovi. Před premiérovu jeruzalémskou rezidenci přišlo 10 000 lidí a policie 12 osob zatkla. Demonstrace zaměřené na Netanjahuovy korupční skandály, postup jeho vlády v době epidemie koronaviru a údajnou policejní brutalitu proti demonstrujícím se konají několik týdnů a některé opět provázelo násilí.

Demonstrace v Srbsku pokračují. Policie proti protestujícím použila slzný plyn

Čtvrtou noc v řadě protestovali lidé v Bělehradě proti stále autoritativnější vládě srbského prezidenta Aleksandara Vučiče. A to i přesto, že původně plánovaný zákaz vycházení kvůli zhoršující se epidemiologické situaci prezident nakonec nevyhlásil. Poté, co se v pátek večer demonstrující opět pokusili zaútočit na budovu parlamentu, policie použila slzný plyn, informovala agentura AP.