CNN Prima News kolony

kolony

Výpis příspěvků ke štítku „kolony“

Pekelný víkend na evropských silnicích: Čekejte megakolony a šnečí tempo, varují experti

Na řidiče čeká od pátku 21. července do neděle 23. července kritický provoz, varují rakouské a německé automotokluby. V německých spolkových zemích Hesensko, Porýní-Falc a Sársko začínají prázdniny, totéž platí pro sever Nizozemska. K tomu se přidá druhá vlna dovolenkářů z Berlína, Braniborska, Hamburku, Meklenburska – Předního Pomořanska a Šlesvicka-Holštýnska, varuje německý automotoklub ADAC.

Sanitka s dítětem se zasekla v koloně u Brna, majáky zapnout nemohla. Do akce šla policie

Záchranáři ze Slovenska na několik minut uvízli v koloně u Brna, zahraniční sanitky totiž v Česku nemají právo přednostní jízdy. Posádce, vracející se z Prahy do Bratislavy s nemocným dítětem na palubě, pomohl až policista na motorce, který kolegům z integrovaného záchranného systému sousední země prorazil zácpou cestu. K události došlo již koncem dubna, policie však o akci informovala až nyní.

Kolaps kvůli opravě Barrandovského mostu se nekoná. Jezdí se naopak plynuleji

Obávaná oprava nejvytíženější dopravní tepny v Česku probíhá už déle než týden, její vliv na průjezdnost Prahy je však zatím zanedbatelný. Černé scénáře děsící nejen motoristy se odkládají na neurčito, ze subjektivního pohledu řidiče denně využívajícího Barrandovský most se dokonce zdá, že místo je občas i méně vytížené než před zahájením prací.

Na hraničním přechodu v Břeclavi je kolona kamionů. Viníky jsou demonstrující Slováci

Dálnice D2 je ve směru na Slovensko uzavřená pro nákladní auta mezi exitem 48 Břeclav a hraničním přechodem Břeclav-Kúty. Od hranic se směrem do ČR vytvořila kolona kamionů, řekl jihomoravský policejní mluvčí Petr Vala. Důvodem je protest slovenských autodopravců, kteří blokují kamionům opětovný vjezd na dálnici z odstavného parkoviště, kam vozidla musejí zajíždět z důvodu pandemických opatření. Osobní vozidla místem projedou.