reklama

Devadesátiletá Japonka hraje videohry a trhá rekordy na YouTube

Nejstarší youtuberka na světě
Devadesátiletá japonská youtuberka Hamako Mori
Foto: youtube.com

Devadesátiletá Japonka Hamako Mori je na celém světě zřejmě nejstarší youtuberkou, která hraje videohry. Žena známá jako „Gamer Grandma“ (Babička pařička), která má na platformě YouTube 250 tisíc odběratelů, byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů, informoval web CNN.

reklama

Hamako Mori se narodila v roce 1930 v Japonsku a videohry hraje už téměř 40 let. „Vypadalo to jako velká zábava a říkala jsem si, že není fér, když hrají jen děti,“ vysvětlila, kde se její hráčská vášeň vzala.

Kolik hodin denně seniorka „paří“?

Japonská seniorka podle svých slov hraje nyní sedm až osm hodin denně, přičemž dříve byla dokonce zvyklá „pařit“ ještě mnohem déle. Za desítky let shromáždila stařenka velké množství herních konzolí i kazet.

Své herní zážitky ráda sdílí on-line přes vlastní kanál na YouTube, přes nějž získává také přímou zpětnou vazbu. Profil si založila v roce 2015 a měsíčně zveřejňuje až čtyři videa.

K tématu

Na sdílených videích pak můžou uživatelé vidět všechno možné – od takzvaného „unboxingu“, tedy rozbalování a představování nových herních konzolí, až po ukázky jejích dovedností během hraní konkrétních her.

Stále zvládá i akční hry

Mezi své nejoblíbenější herní série počítá Grand Theft Auto (GTA). „GTA5 je opravdu zábavná hra. Jak začnete hrát, nemůžete skončit. Máte pocit, že sledujete film. Grafika je ohromující,“ uvedla seniorka.

Akčnější hry Japonka přitom původně nehrávala, protože byly moc těžké. „Lidé okolo šedesátky to možná zvládnou. Ale nepotkala jsem nikoho takového v mém věku,“ dodala s tím, že nejdřív jí to příliš nešlo, ale tréninkem se zlepšila.

Nyní je Mori zapsána coby nejstarší hrající youtuberka i do Guinnessovy knihy světových rekordů. „Po tak dlouhém životě cítím více než kdy jindy, že hraní her po tak dlouhou dobu bylo tou pravou volbou. Skutečně si svůj život užívám. A všem vzkazuji: život je růžový,“ uvedla babička.

reklama
reklama

Byznys

Česká hospodářská idylka brzy skončí. Tvrdý náraz přijde nejpozději na podzim

Další hlavní zprávy

USA

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Účastníci protestu proti policejní brutalitě u Bílého domu zapálili krátce před začátkem nočního zákazu vycházení ve Washingtonu vícero ohňů a v plamenech se podle přítomných novinářů ocitl i kostel na severní straně náměstí Lafayette Square ležícího vedle sídla amerických prezidentů. CNN uvedla, že během páteční noci využil prezident Donald Trump dokonce podzemní bunkr.

reklama
VIDEO: Cisterna vjela do protestujících na dálnici u Minneapolisu, dav řidiče napadnul
reklama
reklama
Astronauti z Crew Dragon už jsou na ISS, dostalo se jim vřelého uvítání

USA

Domácí zpravodajství

Tresty za týrání zvířat budou přísnější. Viníkovi hrozí až deset let za mřížemi
Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti
Další články
reklama
reklama