reklama

Prymula: Babiš mě přesvědčil, abych zůstal. Do ANO ale nevstoupím

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula skončí 31. května v resortu a začne působit jako vládní zmocněnec pro zdravotnictví. Prymula původně avizoval odchod do soukromého sektoru. Premiér Andrej Babiš ho prý přesvědčil, aby zůstal. Prymula to řekl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS.

reklama

„Chtěl jsem jít do soukromého sektoru, ale pan premiér mě přesvědčil, abych zůstal,“ prohlásil v pořadu K věci Prymula. Od června bude působit jako vládní zmocněnec pro zdravotnictví. „Ta pozice by měla vést v koordinaci české zdravotnické vědy,“ přiblížil Prymula. Bude prý koordinovat vývoj a výzkum a řešit, které zdravotnické projekty mají smysl a vláda by je měla podpořit.

Na prezidenta kandidovat nechce

Politické ambice prý Prymula nemá, i když v posledních dnech figuroval na internetových stránkách hnutí ANO. „Pořád platí, že se chci věnovat odborné práci. Všude deklaruji, že se snažím působit odborně a o politiku se nezajímám, do politické strany nevstoupím,“ uvedl Prymula a vyloučil i kandidaturu na prezidenta.

Prymula by musel na ministerstvu skončit, protože stále nedostal bezpečnostní prověrku, kterou po něm požaduje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Prymula prý neví, proč mu prověrku za celý rok Národní bezpečnostní úřad neudělil.

„Je to otázka na Národní bezpečnostní úřad. Musí vynést nějaký verdikt – buď jste prověrku dostali, nebo nedostali, ale k tomu nedošlo,“ popsal Prymula.

Národní bezpečnostní úřad prý například prověřoval napojení Prymuly na Číňany. Prymula totiž jako šéf královéhradecké nemocnice prosazoval stavbu kliniky tradiční čínské medicíny. „Je to už čtyři až pět let, byl to vládní projekt. Čínská medicína má svůj význam, to nebyl politický projekt,“ konstatoval Prymula.

S Vojtěchem si prý spory vyříkali

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se tento týden nechal slyšet, že si nedokáže představit, že by Prymula za stávající situace jako náměstek na ministerstvu pokračoval. Vojtěchovi vadily Prymulovy výroky do médií. Spory jsou také kolem zmiňované bezpečnostní prověrky.

Prymula už spory komentovat nechtěl. „Vyříkali jsme si to, žádný velký problém tam není. Týkalo se to spíš spolupracovníků než pana ministra. Nechci to detailně řešit, řekli jsme si, že uděláme tlustou čáru,“ uzavřel Prymula.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket
Liberecký kraj

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Mráz a teploty pod nulou koncem týdne vystřídá oteplení. Přetrvá až do vánočních svátků?

Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. V dalších týdnech včetně vánočních svátků se ale zřejmě mírně oteplí. Maximální teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem nuly a noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhu pak budou teploty klesat ještě níže. Na Facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Když Sověty chtěli zbít maďarští fanoušci. 65 let od Melbournské krvavé lázně

O sovětské okupaci své země se dozvěděli při cestě do Austrálie na letní olympijské hry. Obhajoba olympijského zlata se tak pro maďarské vodní pólisty stala symbolem boje za čest svého národa. 6. prosinec 1956 se tučným písmem zapsal do olympijské i politické historie. Pojďme si připomenout příběh „Melbournské krvavé lázně“, kdy voda v olympijském bazéně zčervenala a fanoušci Maďarska chtěli zmlátit sovětské sportovce.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama