reklama

Prymula: Babiš mě přesvědčil, abych zůstal. Do ANO ale nevstoupím

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula skončí 31. května v resortu a začne působit jako vládní zmocněnec pro zdravotnictví. Prymula původně avizoval odchod do soukromého sektoru. Premiér Andrej Babiš ho prý přesvědčil, aby zůstal. Prymula to řekl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS.

reklama

„Chtěl jsem jít do soukromého sektoru, ale pan premiér mě přesvědčil, abych zůstal,“ prohlásil v pořadu K věci Prymula. Od června bude působit jako vládní zmocněnec pro zdravotnictví. „Ta pozice by měla vést v koordinaci české zdravotnické vědy,“ přiblížil Prymula. Bude prý koordinovat vývoj a výzkum a řešit, které zdravotnické projekty mají smysl a vláda by je měla podpořit.

Na prezidenta kandidovat nechce

Politické ambice prý Prymula nemá, i když v posledních dnech figuroval na internetových stránkách hnutí ANO. „Pořád platí, že se chci věnovat odborné práci. Všude deklaruji, že se snažím působit odborně a o politiku se nezajímám, do politické strany nevstoupím,“ uvedl Prymula a vyloučil i kandidaturu na prezidenta.

Prymula by musel na ministerstvu skončit, protože stále nedostal bezpečnostní prověrku, kterou po něm požaduje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Prymula prý neví, proč mu prověrku za celý rok Národní bezpečnostní úřad neudělil.

„Je to otázka na Národní bezpečnostní úřad. Musí vynést nějaký verdikt – buď jste prověrku dostali, nebo nedostali, ale k tomu nedošlo,“ popsal Prymula.

Národní bezpečnostní úřad prý například prověřoval napojení Prymuly na Číňany. Prymula totiž jako šéf královéhradecké nemocnice prosazoval stavbu kliniky tradiční čínské medicíny. „Je to už čtyři až pět let, byl to vládní projekt. Čínská medicína má svůj význam, to nebyl politický projekt,“ konstatoval Prymula.

S Vojtěchem si prý spory vyříkali

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se tento týden nechal slyšet, že si nedokáže představit, že by Prymula za stávající situace jako náměstek na ministerstvu pokračoval. Vojtěchovi vadily Prymulovy výroky do médií. Spory jsou také kolem zmiňované bezpečnostní prověrky.

Prymula už spory komentovat nechtěl. „Vyříkali jsme si to, žádný velký problém tam není. Týkalo se to spíš spolupracovníků než pana ministra. Nechci to detailně řešit, řekli jsme si, že uděláme tlustou čáru,“ uzavřel Prymula.

Tagy:
Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou
Miloš Zeman

Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou

Miloš Zeman souhlasí s premiérem Andrejem Babišem a podporuje návrh, aby se kromě očkování na koronavirus uznávaly i protilátky v krvi. V SMS zprávě to redakci CNN Prima NEWS napsal tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Odborníci ale před touto cestou varují a s doporučením váhají. Není podle nich jasné, jak vysoká hladina protilátek v těle vlastně musí být a zda jsou testy z krve dostatečně průkazné.

Nejsme očkovací otroci. Protestující v Bratislavě se bijí navzájem, zranili bratra Kotleby

Ve slovenském hlavním městě se ve čtvrtek znovu protestuje proti očkovací strategii a testování na koronavirus, pandemickým opatřením, představitelům vlády a prezidentce Zuzaně Čaputové. Dav lidí na několik minut zablokoval hlavní bratislavské silnice. Rozhánět ho museli těžkooděnci. Jeden z policistů se zranil, stejně tak mladá aktivistka. Bratr předsedy krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby skončil v nemocnici. Akce se účastní stovky až jednotky tisíc lidí.

Čokoládová, nebo jahodová aneb souboj o zmrzlinu: Babiš nám přebírá PR, smějí se Piráti

„Udělám vše pro to, aby Piráti nezakázali vanilkovou a čokoládovou zmrzlinu,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na sociální sítě a navíc lidi na točenou zmrzlinu zve. Piráti se brání, že žádnou zmrzlinu zakazovat nehodlají. Premiér navíc podle nich přebírá jejich PR, protože to byli právě oni, kteří jako první oznámili, že v rámci kampaně budou rozdávat jahodové nanuky. Mohlo by se tak zdát, že zmrzlina je zásadnějším tématem voleb než bydlení nebo důchodová reforma.

reklama

Domácí zpravodajství

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Kurýra si spletl s milencem své ženy. Po zahradě v Praze ho naháněl s mačetou

Majitel domu na Zbraslavi si pracovníka kurýrní služby, který mu dovezl novou pračku, spletl s milencem své ženy. A aniž by si počkal na jakékoliv vysvětlení, chopil se mačety a vystartoval po něm s křikem, že ho zabije. Kurýrovi se naštěstí podařilo utéct a přivolat policii. Hlídka, která na místo dorazila během několika minut, nepříčetnému muži naměřila více než tři promile alkoholu.

reklama