reklama

Prymula: Babiš mě přesvědčil, abych zůstal. Do ANO ale nevstoupím

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula skončí 31. května v resortu a začne působit jako vládní zmocněnec pro zdravotnictví. Prymula původně avizoval odchod do soukromého sektoru. Premiér Andrej Babiš ho prý přesvědčil, aby zůstal. Prymula to řekl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS.

reklama

„Chtěl jsem jít do soukromého sektoru, ale pan premiér mě přesvědčil, abych zůstal,“ prohlásil v pořadu K věci Prymula. Od června bude působit jako vládní zmocněnec pro zdravotnictví. „Ta pozice by měla vést v koordinaci české zdravotnické vědy,“ přiblížil Prymula. Bude prý koordinovat vývoj a výzkum a řešit, které zdravotnické projekty mají smysl a vláda by je měla podpořit.

Na prezidenta kandidovat nechce

Politické ambice prý Prymula nemá, i když v posledních dnech figuroval na internetových stránkách hnutí ANO. „Pořád platí, že se chci věnovat odborné práci. Všude deklaruji, že se snažím působit odborně a o politiku se nezajímám, do politické strany nevstoupím,“ uvedl Prymula a vyloučil i kandidaturu na prezidenta.

Prymula by musel na ministerstvu skončit, protože stále nedostal bezpečnostní prověrku, kterou po něm požaduje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Prymula prý neví, proč mu prověrku za celý rok Národní bezpečnostní úřad neudělil.

K tématu

„Je to otázka na Národní bezpečnostní úřad. Musí vynést nějaký verdikt – buď jste prověrku dostali, nebo nedostali, ale k tomu nedošlo,“ popsal Prymula.

Národní bezpečnostní úřad prý například prověřoval napojení Prymuly na Číňany. Prymula totiž jako šéf královéhradecké nemocnice prosazoval stavbu kliniky tradiční čínské medicíny. „Je to už čtyři až pět let, byl to vládní projekt. Čínská medicína má svůj význam, to nebyl politický projekt,“ konstatoval Prymula.

S Vojtěchem si prý spory vyříkali

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se tento týden nechal slyšet, že si nedokáže představit, že by Prymula za stávající situace jako náměstek na ministerstvu pokračoval. Vojtěchovi vadily Prymulovy výroky do médií. Spory jsou také kolem zmiňované bezpečnostní prověrky.

Prymula už spory komentovat nechtěl. „Vyříkali jsme si to, žádný velký problém tam není. Týkalo se to spíš spolupracovníků než pana ministra. Nechci to detailně řešit, řekli jsme si, že uděláme tlustou čáru,“ uzavřel Prymula.

Další hlavní zprávy

Politika

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

V Česku zbývá rok do voleb, které určí nové složení Poslanecké sněmovny a zřejmě i novou vládu. Opozice se zformovaly do dvou bloků, přičemž oba chtějí zvítězit nad tím druhým a zároveň touží porazit hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jak Ivan Bartoš vedoucí Piráty s hnutím STAN, tak Petr Fiala šéfující bloku ODS, KDU-ČSL a TOP 09 říkají, že chtějí být příštími premiéry. Vzhledem k názorovému zakotvení stran se navíc dají očekávat konflikty, pokud se oba bloky rozhodnou vytvořit společnou koaliční vládu. S takovými kabinety má dlouholeté zkušenosti Slovensko a nutno podotknout, že spíše negativní.

Očkování proti covidu budou Čechům hradit pojišťovny, rozhodla Sněmovna
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici
Volný: Nucená vakcinace je znásilnění. Nasaďte si roušku, reagoval Blatný
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc
Další články
reklama
reklama