CNN Prima News psychiatrická léčebna Bohnice

psychiatrická léčebna Bohnice

Výpis příspěvků ke štítku „psychiatrická léčebna Bohnice“

Pandemie rozhodila i pohodáře. Expert radí, jak nejlépe čelit psychickým potížím

6. prosince 2021 09:27

Od doby, kdy v Číně vypukla koronavirová pandemie, uběhly už dva roky a svět si s covidem stále neví rady. Kromě obětí spojených s nákazou či hrozby přeplněných nemocnic se lidé musí vyrovnávat také s psychickými problémy, které současná situace vyvolává. Jak tomu co nejlépe čelit, radil vedoucí psycholog Psychiatrické nemocnice Bohnice Daniel Krejcar v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Vzpamatovat se ze znásilnění je běh na dlouhou trať, řekl před svou kauzou Cimický

16. listopadu 2021 20:53

Nejméně čtvrt roku tvrá, než se organismus začne vzpamatovávat ze znásilnění. Oběť se s takovým traumatem sama vypořádat nemůže. To a mnoho dalšího řekl v jednom z rozhovorů psychiatr a spisovatel Jan Cimický, který nyní čelí obvinění ze sexuálního napadení a obtěžování. Rozhovor poskytl předtím, než se kauza dostala na světlo světa.

Cimický vyznamenání nepřevezme. Proti obviněním ze sexuálního napadení se bude bránit

10. listopadu 2021 16:57

Psychiatr a spisovatel Jan Cimický se rozhodl, že za současné situace nepřevezme státní vyznamenání, které mu chce udělit prezident Miloš Zeman. Proti tvrzením několika žen, které lékaře obvinily ze sexuálního napadení a obtěžování, se hodlá aktivně bránit. Kvůli lékařskému tajemství a respektu k pacientům nebude ale tato obhajoba veřejná, uvedl Cimický ve vyjádření. Prezidentská kancelář bere lékařovo rozhodnutí na vědomí a respektuje ho.

Žena podezřelá z ubodání chlapce má podstoupit ochrannou léčbu, navrhuje žalobkyně

23. března 2020 13:00

Státní zástupkyně navrhla uložit ženě podezřelé z loňského smrtelného napadení devítiletého chlapce na pražském Břevnově ochranné léčení, uvedla to dnes mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Policie případ ubodaného chlapce na počátku března odložila, prověřovaná žena byla podle ní nepříčetná a nebyla za trestný čin trestně odpovědná.