CNN Prima News psychiatrie

psychiatrie

Výpis příspěvků ke štítku „psychiatrie“

Přemýšlí vaše dítě o sebevraždě? Expert popsal, jaké kroky tragédii předcházejí

Sebevražda je druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladistvých, a to hned po autonehodách. Čím si jedinec před tím, než si dobrovolně sáhne na život, prochází? A proč dnešní generace mladých tak často uvažuje o sebevraždě? Odpovědi na zásadní otázky hledal první díl podcastu GENERACE DEPRESE, který moderovala Terezie Tománková. Jedním z hostů byl i Jiří Horáček, přednosta Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK a vedoucí Centra pokročilých studií mozku a vědomí Národního ústavu duševního zdraví.

Cimický: Můj organismus je nyní křehký. Stát opět před soudem by mě ohrozilo na životě

Představa, že se octnu u soudu ve výrazném stresu, je pro mě život ohrožující, sdělil pro web Expres psychiatr a prozaik Jan Cimický. Soud v pátek nevyhověl jeho žádosti o odročení hlavního líčení. Proces proto začne podle plánu, tedy příští týden v úterý. Cimický webu také sdělil, že se jednání nevyhýbá a že je vyčerpaný. Známý psychiatr je obžalovaný z téměř čtyřiceti skutků včetně vydírání a znásilnění.

Agresivní pacient v Ústí zdemoloval recepci psychiatrie. Vytočilo ho, že nesměl na vycházku

Jako kůlnička na dříví vypadala po řádění pacienta recepce psychiatrického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Mladého muže prý rozzuřilo to, že ho zdravotníci nechtěli pustit na vycházku. Rozhodl se tak dostat ven za každou cenu. Zklidnil se až ve chvíli, kdy na místo dorazili strážníci. Ti prý do areálu nemocničního zařízení vyrážejí minimálně dvakrát za týden.

Náklaďákem zavraždila osm lidí, další zranila. Jsem sexuální mrzák, napsala Olga Hepnarová

V červenci 1973 se dvaadvacetiletá dívka rozhodla pomstít lidské společnosti. Střet s rozjetým náklaďákem nepřežilo osm lidí, další byli těžce zraněni. Hepnarové tragický čin byl vyvrcholením její déletrvající neschopnosti existovat ve společnosti jiných lidí, konkrétní psychické onemocnění se ale nikdy neprokázalo. Stala se poslední popravenou ženou v Československu.

Rozložená psychiatrie v Kroměříži: S novým vedením výpovědi stáhneme, slíbili lékaři

Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vznikla v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži (PNKM) patová situace, různá nedorozumění a nepochopení. Při návštěvě PNKM se se všemi zaměstnanci shodl na tom, že všem jde o péči o pacienty. V nemocnici podala na konci května kvůli sporům s ředitelem nemocnice Pavlem Polákem výpověď polovina z 12 primářů a primářek, 11 z 19 atestovaných lékařů a tři z osmi atestovaných klinických psychologů. Vedení PNKM včetně Poláka před týdnem rezignovalo na své funkce, odejde ke konci června.

Nové detaily útoku mačetou v budějovické nemocnici: Agresora mělo rozzuřit rozhodnutí lékařů

Několik dní po mačetovém útoku v českobudějovické nemocnici se objevily nové informace. Agresor hodlal na jednom z oddělení navštívit svou údajnou přítelkyni, kvůli jejímu zdravotnímu stavu ho k ní ovšem lékaři odmítli pustit. Na to 29letý muž zareagoval brutálním způsobem – vzal sečnou zbraň a šel si vyřídit s personálem účty, informuje web blesk.cz. Agresor byl po chvíli zadržen zaměstnanci nemocnice. Za mřížemi může strávit až 12 let.

Útočil v českobudějovické nemocnici mačetou, teď ho obvinili. Mladík zranil sestry i sanitáře

Jihočeská policie obvinila 29letého muže, který zranil v pátek v českobudějovické nemocnici čtyři zaměstnance, z těžkého ublížení na zdraví. Krajští kriminalisté zpracovávají návrh na to, aby mohli vzít útočníka do vazby. Policie o tom v sobotu informovala na Twitteru a novinářům to sdělili krajští policejní mluvčí Jiří Matzner a Milan Bajcura. Útočníkovi hrozí pět až 12 let vězení.