reklama
CNN Prima News psychiatrie

psychiatrie

Výpis příspěvků ke štítku „psychiatrie“

Lidé se po tornádu chovají heroicky, časem může přijít deziluze, říká psychiatr Winkler

Obyvatelé obcí na jihu Moravy, kteří v minulém týdnu zažili na vlastní kůži řádění tornáda, se právě teď chovají heroicky. Takto jejich současný stav popisuje psychiatr a nový ředitel Národního ústavu duševního zdraví Petr Winkler. V této fázi, kdy i přes všechny těžkosti odklízí suť a trosky ze svých poničených domů, mohou zasažení lidé podle něj zůstat několik týdnů. Časem se u nich ovšem může dostavit deziluze a únava.

Rekord, nebo pohádka? Matka údajných desaterčat je na psychiatrii, otec děti neviděl

V nedávné době svět obletěla zpráva, že v Jihoafrické republice mělo dojít k narození deseti dětí najednou. Kdyby se informace potvrdila, šlo by o světový rekord. Jenže narození dětí se stalo velkou záhadou. Otec dětí Tebogo Tsotetsi nyní uvedl, že své potomky na vlastní oči neviděl a jeho přítelkyně Gosiame Sitholeová mu prý nechce říct, kde se s dětmi nachází. Po ženě pátrala i policie. Má ji čekat psychiatrické vyšetření.

Mají strach ze školy, tak pijí savo a řežou se žiletkou. Sebepoškozování u dětí roste

Počet dětí, které mají sebevražedné tendence, stoupá. Podle pediatrů a psychiatrů hraje velkou roli dlouhotrvající koronavirová pandemie, několik měsíců zavřené školy a strach, co se stane, až se vše vrátí do normálu. Některé děti tak před obnovením prezenční výuky pily savo nebo polykaly různé pilulky. Mladiství se v posledních týdnech či měsících stále častěji sebepoškozují, říkají lékaři a upozorňují, že podobné chování je návykové.

Poruchy spánku i úzkosti. Lidí s postcovidovým syndromem přibývá, říká psychiatr

Lidí z postcovidovým syndromem je hodně a bude jich ještě přibývat, myslí si primář Centra duševní pohody Modrá laguna Jan Cimický. Jak uvedl v pořadu CNN Prima NEWS Interview, onemocnění může následně způsobit úzkostné stavy, záchvaty paniky nebo i roztěkanost a poruchy spánku. K léčbě by kromě psychologických terapií doporučil i další alternativní možnosti.

Zdrogovaný muž vyhrožoval, že v centru Prahy najede autem do lidí a bude je střílet

Policie zadržela muže, který v úterý vyhrožoval, že v centru Prahy najede autem do lidí, bude po nich střílet a spáchá sebevraždu. Devětadvacetiletý muž byl pod vlivem drog a v minulosti se léčil na psychiatrii, kde skončil i po úterním zadržení policií. Za vydírání mu nyní hrozí v případě odsouzení až osm let vězení, jak informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

reklama