CNN Prima News psychiatrie

psychiatrie

Výpis příspěvků ke štítku „psychiatrie“

Redl si „koupil nesvéprávnost“. Kdo s ním komunikoval, nemá sebereflexi, říká exdetektiv

21. června 2022 17:31

Díky posudku o duševní chorobě se již jednou trestu vyhnul. V květnu soud obviněnému Michalu Redlovi znovu omezil svéprávnost, a to na pět let. Jak je možné, že člověk, který podle policie a svědků žije život jako svéprávná osoba, může něčeho takového dosáhnout? Bývalý elitní detektiv Karel Tichý ve vysílání CNN Prima NEWS na základě vlastních profesních zkušeností popsal, jak může obviněná osoba s dobrými právníky a dostatkem peněz od lékařů získat účelový posudek, ve kterém ze zdravého člověka udělají vědomě blázna.

Pokus o sebevraždu není přiznáním viny, říká psycholog. Co se ve Ferim mohlo odehrávat?

28. května 2022 21:02

Každý neúspěch může zhoršovat psychický stav, což může vést ke zkratu. Pokud se u bývalého poslance Dominka Feriho potvrdí informace o údajném pokusu o sebevraždu, je pravděpodobné, že čin souvisí s obviněním, kterému čelí. I to ve vysílání CNN Prima NEWS řekl forenzní psycholog a soudní znalec v oboru forenzní psychologie Karel Netík.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

27. ledna 2022 18:51

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Žena se přiznala k vraždě dcery a matky. Hrozí jí 20 let, u soudu prosila o odpuštění

18. ledna 2022 09:54
Aktualizováno

Ženě, která loni v Českých Budějovicích zavraždila svou dvouletou dceru a vlastní matku, navrhne státní zástupkyně zřejmě 15 až 20 let. Podle obžaloby žena vraždila desítkami bodných a řezných ran. Podle soudce lze čin považovat za vražedný útok s vysokou mírou brutality. Žena ve středu u soudu prosila za odpuštění. Čin spáchala v afektu, do té doby byla bezúhonná, řekla státní zástupkyně Dagmar Šimáková.

Dvě dívky utekly z léčebny v Lounech. Jednu se podařilo vypátrat, druhá se vrátila sama

17. ledna 2022 15:20
Aktualizováno

Policisté pátrali po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let měly v neděli 16. ledna společně utéct při návratu z vycházky. Starší, sedmnáctiletou dívku, se podařilo vypátrat v pondělí. Druhá, šestnáctiletá dívka se nakonec vrátila v noci ze středy na čtvrtek.

Znásilněná Nela se zase pokusila o sebevraždu: Přišla o přítele a málem i o mámu

22. prosince 2021 07:11

Nela Moravcová, která před lety prožila brutální znásilnění a následně chtěla spáchat sebevraždu skokem z okna, si opět sáhla na život. Třicetiletá žena spolykala hrst prášků a skončila na JIP. Jak se ale svěřila CNN Prima NEWS, dohnaly ji k tomu nikoliv vzpomínky na zažité, ale sled nešťastných událostí, které se na ni v posledních týdnech navalily.