reklama
CNN Prima News psychiatrie

psychiatrie

Výpis příspěvků ke štítku „psychiatrie“

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

27. listopadu 2021 06:31

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

Obvinění Cimického ze sexuálního násilí šetří policie. Nemá být vyznamenán, říká Babiš

8. listopadu 2021 17:08
Aktualizováno

Uznávaný psychiatr Jan Cimický čelí obvinění ze sexuálního násilí. Toho se měl údajně dopustit na svých pacientkách. Mezi jeho oběti má patřit i zpěvačka Jana Fabiánová, která Cimického obvinila poté, co vyšlo najevo, že mu Pražský hrad udělí vyznamenání za celoživotní práci. Případem se již zabývá policie. Premiér Andrej Babiš řekl Deníku N, že by Cimický vzhledem k informacím o jeho údajných sexuálních útocích neměl dostat státní vyznamenání.

Rozpočet zdravotnictví bude vyšší. Navýšíme platy některých lékařů, slibuje Vojtěch

24. srpna 2021 20:01

Rozpočet ministerstva zdravotnictví by měl příští rok dosáhnout téměř 24 miliard korun, tedy přibližně o miliardu více, než schválila vláda. Po úterním jednání to na tiskové konferenci oznámili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a šéfka ministerstva financí Alena Schillerová (za ANO). Finance například půjdou i na 100 nových lůžek oddělení dětské psychiatrie.

Dítě v Bohnicích znásilnili, kvůli postižení dostalo nižší odškodné. Zasáhl Ústavní soud

13. srpna 2021 13:27

Ústavní soud (ÚS) dal dítěti s poruchou autistického spektra šanci na vyšší odškodnění za znásilnění, které se odehrálo při hospitalizaci v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Pachatel, jeden z hospitalizovaných mladistvých, byl pravomocně odsouzen a podle verdiktu měl oběti, která se neztotožňuje se svým pohlavím, zaplatit 75 000 korun z požadovaného půl milionu. Ve zbytku nároku justice odkázala rodinu na civilní řízení.

Pochodoval tisíce kilometrů, aby vyhnal Putina. Sibiřského šamana poslal soud na léčení

26. července 2021 14:48

Soud v Rusku v pondělí poslal do psychiatrické léčebny sibiřského šamana Alexandra Gabyševa, který proslul svým záměrem vyhnat z Kremlu ruského prezidenta Vladimira Putina a nastolit vládu lidu. S odvoláním na jeho právníka o tom informují média. Gabyšev čelí obvinění, že v lednu mečem zranil člena ruské Národní gardy, uvedla agentura Interfax.

Děsivé snímky zachycují realitu slovenské psychiatrie. Špína, zmizelé oblečení a ignorace

3. července 2021 11:18

Autentické fotografie z bratislavské Nemocnice sv. Cyrila a Metoděje pobouřily Slovensko. Zachytily realitu tamní psychiatrie. Záběry znečištěných toalet i špinavého a nepřevlečeného povlečení pacientů nyní kolují po sociálních sítích. Diskuse, která se pod snímky strhla, rozdělila lidi na dva tábory. Nemocnice celou situaci kontruje.

Lidé se po tornádu chovají heroicky, časem může přijít deziluze, říká psychiatr Winkler

28. června 2021 20:02

Obyvatelé obcí na jihu Moravy, kteří v minulém týdnu zažili na vlastní kůži řádění tornáda, se právě teď chovají heroicky. Takto jejich současný stav popisuje psychiatr a nový ředitel Národního ústavu duševního zdraví Petr Winkler. V této fázi, kdy i přes všechny těžkosti odklízí suť a trosky ze svých poničených domů, mohou zasažení lidé podle něj zůstat několik týdnů. Časem se u nich ovšem může dostavit deziluze a únava.

Rekord, nebo pohádka? Matka údajných desaterčat je na psychiatrii, otec děti neviděl

22. června 2021 18:58

V nedávné době svět obletěla zpráva, že v Jihoafrické republice mělo dojít k narození deseti dětí najednou. Kdyby se informace potvrdila, šlo by o světový rekord. Jenže narození dětí se stalo velkou záhadou. Otec dětí Tebogo Tsotetsi nyní uvedl, že své potomky na vlastní oči neviděl a jeho přítelkyně Gosiame Sitholeová mu prý nechce říct, kde se s dětmi nachází. Po ženě pátrala i policie. Má ji čekat psychiatrické vyšetření.

reklama