CNN Prima News puška

puška

Výpis příspěvků ke štítku „puška“

Pán obzoru, který ničí kilometry vzdálené Rusy. Obří pušku potěžkal reportér CNN Prima NEWS

Vypadá pomalu jako protitanková puška. Jde ovšem o zbraň, s níž se zabíjí kilometry vzdálení nepřátelé. Obří odstřelovací puška zvaná „Pán obzoru“ se v rukou ukrajinských specialistů stala senzací poté, co ostřílený sniper zlikvidoval okupanta, který byl téměř čtyři kilometry daleko. Překonal tak světový rekord o stovky metrů. Jak tato 15kilogramová zbraň funguje v praxi? V rukou ji potěžkali reportéři CNN Prima NEWS přímo na Ukrajině.

Pachatel zabil puškou psa v sousední zahradě. Reportéři mluvili s hlavním podezřelým

Policisté na Pardubicku stále vyšetřují srpnovou střelbu neznámého pachatele. Ten zřejmě zpoza přilehlého pozemku pálil na sousední dvůr, přičemž usmrtil jednoho psa a dalšího postřelil. Majitelé brzy zjistili, že incident natočil kamerový systém. Na záznamu je zachycena postava muže s puškou. Podle poškozených jde přímo o jejich souseda, policie proti ozbrojenému muži ještě nezasáhla. „Mám právo nebýt otravovaný, tak mě neotravujte,“ vzkázal podezřelý reportérovi CNN Prima NEWS.

České zbraně, které dělají Rusům vrásky. Co všechno se dostalo k ukrajinským obráncům?

Útočné pušky, protitankové střely i univerzální kulomety. Ukrajinští obránci čile používají zbraně, které jim věnovala vláda České republiky. Po internetu se šíří snímky ukrajinských vojáků, zástupců teritoriální obrany i zahraničních dobrovolníků z různých koutů světa, kteří drží v rukou ikonické československé pušky i jejich moderní varianty. Celková pomoc v podobě vojenského materiálu – včetně budoucích zásilek – přesahuje hodnotu jedné miliardy korun.

Elitní český sniper: Odstřelovač musí být neviditelný. Na ránu čeká bez hnutí i celé dny

Během války na Ukrajině patří k nejobávanějším i nejtajemnějším bojovníkům. Celou věčnost dokáží bez sebemenšího hnutí čekat v úkrytu na svou chvíli, trefují i neskutečně vzdálené cíle. Snipeři jsou machři nad machry. Elitní český policejní odstřelovač vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS třeba o legendárním Kanaďanovi Walim, jenž zasáhne cíl na 3,5 kilometru. Popisuje zbraně, které umí střílet za roh. A také prozrazuje, proč sám před akcí nikdy nepije kávu.

Malá, ale účinná. Ukrajinci „odtajnili“ českou protitankovou zbraň, kterou dostali darem

Ukrajinská armáda „odtajnila“ jednu ze zbraní, které získala darem od kabinetu Petra Fialy (ODS). Konkrétně se v instruktážním videu objevila česká protitanková zbraň RPG-75M, kterou má ve výzbroji i Armáda ČR. Doposud nebylo ze strategických a bezpečnostních důvodů zřejmé, co vše bylo součástí české vojenské pomoci Ukrajincům, kteří se brání ruské invazi. Ministerstvo obrany z vlastních zdrojů již poskytlo dary v hodnotě přes 750 milionů korun.