CNN Prima News puška

puška

Výpis příspěvků ke štítku „puška“

České zbraně, které dělají Rusům vrásky. Co všechno se dostalo k ukrajinským obráncům?

25. března 2022 05:26

Útočné pušky, protitankové střely i univerzální kulomety. Ukrajinští obránci čile používají zbraně, které jim věnovala vláda České republiky. Po internetu se šíří snímky ukrajinských vojáků, zástupců teritoriální obrany i zahraničních dobrovolníků z různých koutů světa, kteří drží v rukou ikonické československé pušky i jejich moderní varianty. Celková pomoc v podobě vojenského materiálu – včetně budoucích zásilek – přesahuje hodnotu jedné miliardy korun.

Elitní český sniper: Odstřelovač musí být neviditelný. Na ránu čeká bez hnutí i celé dny

20. března 2022 06:57

Během války na Ukrajině patří k nejobávanějším i nejtajemnějším bojovníkům. Celou věčnost dokáží bez sebemenšího hnutí čekat v úkrytu na svou chvíli, trefují i neskutečně vzdálené cíle. Snipeři jsou machři nad machry. Elitní český policejní odstřelovač vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS třeba o legendárním Kanaďanovi Walim, jenž zasáhne cíl na 3,5 kilometru. Popisuje zbraně, které umí střílet za roh. A také prozrazuje, proč sám před akcí nikdy nepije kávu.

Malá, ale účinná. Ukrajinci „odtajnili“ českou protitankovou zbraň, kterou dostali darem

17. března 2022 10:29

Ukrajinská armáda „odtajnila“ jednu ze zbraní, které získala darem od kabinetu Petra Fialy (ODS). Konkrétně se v instruktážním videu objevila česká protitanková zbraň RPG-75M, kterou má ve výzbroji i Armáda ČR. Doposud nebylo ze strategických a bezpečnostních důvodů zřejmé, co vše bylo součástí české vojenské pomoci Ukrajincům, kteří se brání ruské invazi. Ministerstvo obrany z vlastních zdrojů již poskytlo dary v hodnotě přes 750 milionů korun.

Pokuta pro Hamáčkovo ministerstvo. Má zaplatit 800 tisíc za nákup samopalů bez tendru

24. září 2021 11:01
Aktualizováno

Antimonopolní úřad potrestal ministerstvo vnitra, které řídí vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), pokutou 800 tisíc korun za uzavření smlouvy na nákup pušek a samopalů pro Policii ČR bez tendru. Letos v lednu už úřad zakázal plnění jedné ze smluv. Rozhodnutí je pravomocné, potvrdil jej předseda ÚOHS Petr Mlsna, který zamítl podaný rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Tři teenageři s nabitým Kalašnikovem pronikli do Trumpova resortu na Floridě

6. srpna 2020 19:32

Floridský strážník při středeční pochůzce narazil na zaparkovaný automobil, ve kterém seděli tři patnáctiletí chlapci. Když je chtěl policista vyzpovídat, jeden z teenagerů auto nastartoval a ujel. Za chvíli před sebou mladíci uviděli policejní zátaras. Ve snaze utéci proto zastavili a přelezli nejbližší zeď. Netušili, že se právě vkradli do resortu Mar-a-Lago amerického prezidenta Donalda Trumpa.