Pytláci na Třeboňsku zastřelili jeleny a pak jim uřízli hlavy. Policie prosí o pomoc

Na Třeboňsku někdo neoprávněně lovil jeleny. Dva zabil a poté jim neodborně oddělil hlavu od těla, trofej s parožím si pak z místa činu odnesl. Policisté po pachateli, který způsobil škodu až 50 tisíc, nyní pátrá.

„Jindřichohradečtí kriminalisté společně s třeboňskými policisty pátrají po dosud neznámém pachateli z přečinu pytláctví, který neoprávněně ulovil nezjištěnou střelnou kulovou zbraní dva kusy zvěře,“ potvrdila mluvčí policie Hana Bílková Millerová.

Vyšetřovatelé neví přesně, kdy k činu došlo. Předpokládají však, že pachatel zvěř ulovil v období od 18. září do 20. září, a to ve vzdálenosti necelých 800 metrů za obcí Branná na Třeboňsku.

„Jednalo se o jelena evropského, staršího dvou let. U obou kusů neoprávněně ulovené zvěře neznámý pachatel neodborně oddělil hlavu s parožím a tuto z místa odnesl,“ upřesnila Millerová.

Ostatky zvěře policisté našli na louce poblíž silnice č. 154, ve směru na obec Hrachoviště. Způsobili tak škodu až 50 000 korun. Policisté proto prosí o informace, které by mohly pomoci s pátráním.

Tagy: