CNN Prima News jeleni

jeleni

Výpis příspěvků ke štítku „jeleni“

Zeman otevřel novou lávku v Lánské oboře. Jsem první vozíčkář, který po ní přejel, řekl

3. června 2021 15:27

Zatímco v Poslanecké sněmovně se hlasuje o vyslovení nedůvěry vládě, prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek zúčastnil otevření nové lávky v Lánské oboře. Ačkoliv se hlava státu přestřižení slavnostní pásky obávala, nakonec se vše vydařilo. Místo je útočištěm několika zvířecích celebrit, například prasete Berty a jelena Standy.

Boj o české lesy. Asijští hybridi vytlačují původní jeleny a likvidují mladé porosty

30. května 2021 08:44

Mohutné jeleny evropské s velkým parožím pomalu vytlačují malí ale přizpůsobiví jeleni sika. Ve velkém se tak děje i v českých lesích, kde se populace sudokopytníka s asijskými kořeny každoročně zvětšuje. Podle expertů to ale představuje problém – jeleni sika totiž ubírají potravu původním druhům a myslivci nestačí jejich tempu rozmnožování.

Našla se kulovnice, kterou jelen ukradl myslivci. Zločin s ní nespáchal, hlásí policie

29. března 2021 14:17

Neuvěřitelná historka, kdy při honu v lesích kolem Horní Plané v Jihočeském kraji sebral loni v listopadu jelen myslivci kulovnici, má pokračování. Zbraň se totiž po čtyřech měsících našla ve stejných lesích ve stavu, v jakém ji jelen myslivci uzmul. Zřejmě ho s ukradenou kořistí nebavilo dlouho pobíhat. „Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu,“ komentuje nález s lehkou ironií policie.