CNN Prima News radiace

radiace

Výpis příspěvků ke štítku „radiace“

Už ne zelené, ale černé. Žáby v Černobylu se přizpůsobují radiaci

9. října 2022 19:28

Když se blížíte k jaderné elektrárně Černobyl, začnou detektory radiace hlasitěji pípat, lidí je čím dál méně a žáby jsou mnohem tmavší. Rosničky, které žijí v zóně zamořené po výbuchu této jaderné elektrárny, totiž mají mnohem intenzivnější pigmentaci, která jim nejspíš pomohla přežít v prostředí, kde je zvýšená úroveň radioaktivity. K tomuto závěru dospěli vědci, kteří zkoumali stovky obojživelníků žijících v uzavřené zóně kolem Černobylu a mimo ni, napsal britský list The Times.

Přetahovaná o jadernou elektrárnu v Záporoží. Rusko má mučit personál, OSN vyšle experty

29. srpna 2022 07:57

Kolem Záporožské jaderné elektrárny se roztočil kolotoč nepříjemných událostí už v počátku války na Ukrajině. Rusové totiž strategický objekt obsadili hned v březnu. Teď mají lokaci údajně znovu ostřelovat. Vojáci Moskvy prý navíc mučí tamní personál, protože se obávají inspekce OSN. Ta má do bitevní zóny zamířit už tento týden.

Nedokážeme to zcela pochopit: Odtajněná zpráva Pentagonu o UFO zmiňuje i poranění svědků

11. dubna 2022 12:14

Lidé, kteří tvrdí, že se setkali s mimozemšťany, prý utrpěli zdravotní následky. Objevují se u nich popáleniny radiací, ochrnutí či poškození mozku a očí. Vyplývá to z nově zveřejněné zprávy amerického Pentagonu. Ta tvoří součást dokumentů dnes již neexistujícího programu pro pokročilou identifikaci leteckých hrozeb, který zkoumal také UFO. Existenci programu odhalil jeho bývalý vedoucí v roce 2017. Informoval o tom deník Daily Mail.

Ruský voják měl zemřít na radiaci z Černobylu. Další opouštěli elektrárnu v panice

2. dubna 2022 17:57

Jeden z ruských vojáků, kteří měli na starost okupaci Černobylské jaderné elektrárny, zemřel údajně na následky radiace. Tvrdí to britský deník The Telegraph s odvoláním na údaje ruské Vojenské lékařské služby. Smrt kvůli ozáření zmínila také ukrajinská státní společnost Enerhoatom na Telegramu. Většina ruských vojáků už z černobylské oblasti odešla, kvůli zdravotním komplikacím v souvislosti s pobytem u Černobylu jich mělo být hospitalizováno nejméně 26.

Rusové zvedli u Černobylu oblaka radioaktivního prachu. Sebevražda, hodnotí odborník

29. března 2022 11:41

Jednou z prvních oblastí, kterou se Rusům od začátku invaze na Ukrajinu povedlo dobýt, byla odstavená jaderná elektrárna v Černobylu a její okolí. Ukrajinští zaměstnanci elektrárny popsali agentuře Reuters, jak se okupanti při zabrání území chovali. Ruští vojáci prý ignorovali bezpečnostní opatření a při projíždění proslulého Rudého lesa – nejvíce kontaminovaného místa v okolí elektrárny – zvedli oblaka jaderného prachu.

Jak ovlivnila havárie Černobylu zdraví Čechů: Sověti udělali řadu chyb, říká expert

28. dubna 2021 05:24

Černobylská tragédie z roku 1986 dolehla na miliony lidí. V nejpostiženějších oblastech měla vliv na zvýšení počtu případů rakoviny štítné žlázy i dalších nemocí. Jak ovlivnila zdraví Čechů? Přesně 35 let po výbuchu sovětské jaderné elektrárny o tom pro CNN Prima NEWS mluvil Aleš Froňka ze Státního ústavu radiační ochrany.