CNN Prima News rádio

rádio

Výpis příspěvků ke štítku „rádio“

Putin kriminalizoval pravdu o válce na Ukrajině. Lépe bylo i za Gorbačova, říká novinář

20. března 2022 23:33

Rusko potlačuje protesty proti brutální a nevyprovokované invazi na Ukrajinu. Podle informací lidskoprávních organizací bylo od začátku invaze při protiválečných demonstracích zatčeno téměř 15 tisíc lidí, včetně novinářů. Právě tento týden byla zadržena ruská novinářka, která do přímého přenosu Prvního kanálu ruské státní televize odvážně vstoupila s nápisem odsuzujícím válku. Byla nucena zaplatit pokutu a později byla propuštěna. O tom, jak to v Rusku momentálně vypadá, hovořil se stanicí CNN Jamie Fly, prezident a generální ředitel Rádia Svobodná Evropa, které po více než 30 letech pozastavilo činnost v Ruské federaci.

Divoká policejní honička: Lupič si uřízl penis, přesto ujížděl dál. Pomohl až zátaras

4. září 2021 22:02

Nahý 39letý muž ujížděl policistům při honičce po dálnici v americkém státě Tennessee. Policisté ho nakonec dopadli, a to krátce předtím, než překročil hranici státu. Zjistili, že si kriminálník uřízl pohlavní úd a vyhodil ho při jízdě z okna. Muž vypověděl, že mu hlas v rádiu poradil, že tento chirurgický kousek „zachrání celý svět“.

Kapitán Demo zaplnil díru na trhu. Lidé mají rádi humor, tvrdí populární rapper

25. března 2021 15:32

Projekt Kapitán Demo zaplnil díru na trhu a jeho úspěšnost svědčí o vkusu českého národa. V pořadu Nový den CNN Prima NEWS to uvedl populární rapper, jehož občanské jméno zní Jiří Burian. Jeho fanoušci se mohou těšit na nové album, které nedávno dokončil. Burian mimo jiné patří mezi moderátory Rádia 1, které ve středu slaví 30 let od svého vzniku.

Zemřel kontroverzní komentátor Limbaugh. Magoři objímající stromy, řekl o ekolozích

17. února 2021 21:39

Ve věku 70 let zemřel konzervativní americký rozhlasový komentátor Rush Limbaugh, který byl pro svoje mnohé kontroverzní a provokativní názory a výroky oblíbený u mnohých republikánů a naopak ostře kritizovaný mezi liberály a demokraty. Informovala o tom televize Fox News s odkazem na vyjádření jeho manželky. Limbaughovi diagnostikovali loni v únoru rakovinu plic, jen pár dní nato mu udělil tehdejší šéf Bílého domu Donald Trump prezidentskou medaili svobody při každoročním poselství o stavu unie.

Pokuta 10 milionů pro OSA. Hotely měly platit i za pokoje, kde nikdo nebyl

27. listopadu 2020 10:51

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu korun pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

Informace o koronaviru lidé nejčastěji získávají z televize a internetu, tvrdí průzkum

1. listopadu 2020 23:58

Většina občanů EU používá jako primární zdroj informací o koronavirové pandemii televizi, asi pětina internetová média a desetina sociální sítě. Novinky o koronaviru v televizi sleduje 84 procent všech lidí, na internetu 46 procent. Nejméně občané čtou klasický tisk. Informace vyplývají z říjnového průzkumu Evropské komise Eurobarometr, který zjišťuje veřejné mínění občanů na témata týkající se Evropské unie.

Protestní píseň o Kaczyńském zmizela z vysílání rádia, zaměstnanci odcházejí

20. května 2020 14:07

Veřejnoprávní stanice Polského rozhlasu Trójka čelí obvinění z cenzury, odchodům novinářů i bojkotu části umělců poté, co zmizela z jeho webových stránek píseň populárního autora Kazika Staszewskiho Tvoje bolest je lepší než moje. Ta kritizuje šéfa vládní strany Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského a jeho návštěvu hřbitova za koronavirových opatření. Skladba se přitom na sociálních sítích těší stále většímu úspěchu.