CNN Prima News rádio

rádio

Výpis příspěvků ke štítku „rádio“

Putin kriminalizoval pravdu o válce na Ukrajině. Lépe bylo i za Gorbačova, říká novinář

Rusko potlačuje protesty proti brutální a nevyprovokované invazi na Ukrajinu. Podle informací lidskoprávních organizací bylo od začátku invaze při protiválečných demonstracích zatčeno téměř 15 tisíc lidí, včetně novinářů. Právě tento týden byla zadržena ruská novinářka, která do přímého přenosu Prvního kanálu ruské státní televize odvážně vstoupila s nápisem odsuzujícím válku. Byla nucena zaplatit pokutu a později byla propuštěna. O tom, jak to v Rusku momentálně vypadá, hovořil se stanicí CNN Jamie Fly, prezident a generální ředitel Rádia Svobodná Evropa, které po více než 30 letech pozastavilo činnost v Ruské federaci.

Divoká policejní honička: Lupič si uřízl penis, přesto ujížděl dál. Pomohl až zátaras

Nahý 39letý muž ujížděl policistům při honičce po dálnici v americkém státě Tennessee. Policisté ho nakonec dopadli, a to krátce předtím, než překročil hranici státu. Zjistili, že si kriminálník uřízl pohlavní úd a vyhodil ho při jízdě z okna. Muž vypověděl, že mu hlas v rádiu poradil, že tento chirurgický kousek „zachrání celý svět“.

Zemřel kontroverzní komentátor Limbaugh. Magoři objímající stromy, řekl o ekolozích

Ve věku 70 let zemřel konzervativní americký rozhlasový komentátor Rush Limbaugh, který byl pro svoje mnohé kontroverzní a provokativní názory a výroky oblíbený u mnohých republikánů a naopak ostře kritizovaný mezi liberály a demokraty. Informovala o tom televize Fox News s odkazem na vyjádření jeho manželky. Limbaughovi diagnostikovali loni v únoru rakovinu plic, jen pár dní nato mu udělil tehdejší šéf Bílého domu Donald Trump prezidentskou medaili svobody při každoročním poselství o stavu unie.

Pokuta 10 milionů pro OSA. Hotely měly platit i za pokoje, kde nikdo nebyl

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu korun pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

Informace o koronaviru lidé nejčastěji získávají z televize a internetu, tvrdí průzkum

Většina občanů EU používá jako primární zdroj informací o koronavirové pandemii televizi, asi pětina internetová média a desetina sociální sítě. Novinky o koronaviru v televizi sleduje 84 procent všech lidí, na internetu 46 procent. Nejméně občané čtou klasický tisk. Informace vyplývají z říjnového průzkumu Evropské komise Eurobarometr, který zjišťuje veřejné mínění občanů na témata týkající se Evropské unie.