reklama
CNN Prima News rádio

rádio

Výpis příspěvků ke štítku „rádio“

Zemřel kontroverzní komentátor Limbaugh. Magoři objímající stromy, řekl o ekolozích

Ve věku 70 let zemřel konzervativní americký rozhlasový komentátor Rush Limbaugh, který byl pro svoje mnohé kontroverzní a provokativní názory a výroky oblíbený u mnohých republikánů a naopak ostře kritizovaný mezi liberály a demokraty. Informovala o tom televize Fox News s odkazem na vyjádření jeho manželky. Limbaughovi diagnostikovali loni v únoru rakovinu plic, jen pár dní nato mu udělil tehdejší šéf Bílého domu Donald Trump prezidentskou medaili svobody při každoročním poselství o stavu unie.

Pokuta 10 milionů pro OSA. Hotely měly platit i za pokoje, kde nikdo nebyl

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu korun pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

Informace o koronaviru lidé nejčastěji získávají z televize a internetu, tvrdí průzkum

Většina občanů EU používá jako primární zdroj informací o koronavirové pandemii televizi, asi pětina internetová média a desetina sociální sítě. Novinky o koronaviru v televizi sleduje 84 procent všech lidí, na internetu 46 procent. Nejméně občané čtou klasický tisk. Informace vyplývají z říjnového průzkumu Evropské komise Eurobarometr, který zjišťuje veřejné mínění občanů na témata týkající se Evropské unie.

Protestní píseň o Kaczyńském zmizela z vysílání rádia, zaměstnanci odcházejí

Veřejnoprávní stanice Polského rozhlasu Trójka čelí obvinění z cenzury, odchodům novinářů i bojkotu části umělců poté, co zmizela z jeho webových stránek píseň populárního autora Kazika Staszewskiho Tvoje bolest je lepší než moje. Ta kritizuje šéfa vládní strany Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského a jeho návštěvu hřbitova za koronavirových opatření. Skladba se přitom na sociálních sítích těší stále většímu úspěchu.

reklama