CNN Prima News rakovina kůže

rakovina kůže

Výpis příspěvků ke štítku „rakovina kůže“

Neobvyklá osvěta: Na pláži se svlékly tisíce lidí, aby upozornily na nebezpečí rakoviny kůže

26. listopadu 2022 05:44

Na jedné ze známých pláží v Sydney se svléklo 2 500 lidí, aby upozornili na nebezpečí rakoviny kůže. Lidé pózovali pro amerického fotografa Spencera Tunicka, který je známý svými hromadnými fotografiemi nahých lidí. Počet účastníků se více méně shoduje s počtem lidí, kteří v Austrálii ročně zemřou v souvislosti s rakovinou kůže, napsala agentura AFP.

Kuba tragicky ztratil rodiče. Když našel štěstí v manželce a dcerce, přišla krutá rána

10. srpna 2022 14:20

Osud ke Kubovi nebyl milostivý. V mladí to byl právě on, kdo našel svou maminku oběšenou v bytě. O pár let později se pak do poslední chvíle staral o tatínka, který bojoval se závažnou nemocí. I přes kruté rány se těšil ze života: našel milovanou manželku Odettu a společně na svět přivedli dceru Beatrix. Chvíle štěstí však zničila rakovina kůže, Kubovi zbýval rok života.

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

25. července 2021 06:48

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Negrilujte se na slunci. Choďte ven ráno a večer, opálíte se, říká dermatolog

12. srpna 2020 16:20

V posledních letech přichází k lékařům stále více lidí s měnícími se znaménky, která mohou signalizovat i rakovinu kůže. Ochrana pokožky při opalování je podle doktorů zásadní a lidé by ji neměli podceňovat. O tom, jak svou kůži v létě před sluncem chránit, hovořil host pořadu Nový den, přednosta Dermatovenerologické kliniky a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

Zákeřná rakovina kůže: Pozor na tyto mýty, které vám mohou uškodit

24. května 2020 06:15

Naše kůže je nám stále na očích, je tak lehké sledovat, jestli se na ní neděje něco neobvyklého. Potřebujeme k tomu ale správné informace. V onkologii a dermatologii – stejně jako v jiných odvětvích lékařství – panuje řada mýtů a stereotypů, které nejenže nejsou pravdivé, ale pokud je navíc lidé berou vážně, mohou si velmi výrazně uškodit, nebo dokonce ohrožovat život.