CNN Prima News rakovina mozku

rakovina mozku

Výpis příspěvků ke štítku „rakovina mozku“

Naděje v léčbě rakoviny mozku. Experimentální gel u myší zničil 100 % nádorů

Vědci z americké Univerzity Johnse Hopkinse oznámili, že vyvinuli léčbu na bázi gelu, která by mohla být účinná při léčbě často smrtelné rakoviny mozku. Studie u myší měla skvělé výsledky, v kombinaci s chirurgickým zákrokem zlikvidoval 100 procent glioblastomů. Nový gel kombinuje dva léky proti rakovině a lékaři ho během operace podávají přímo do mozku. K testování na lidech se ale hned tak nepřistoupí.

Lékařská záhada ve škole: Sto lidí trpí vzácnou rakovinou. Nemoc mohla způsobit radiace

Americká střední škola Colonia ve městě Woodbridge je pod drobnohledem. Více než sto pracovníků a absolventů této instituce postihla v posledních letech vzácná forma zhoubného nádoru na mozku. Podle lékařů by mohla za vyšší incidencí rakoviny stát radiace. Starosta města John McCormac považuje situaci za „alarmující“. Město proto nařídilo měření radiace na celém pozemku školy, která zatím zůstává otevřená.

Stylový curler s hárem je hitem olympiády. Výstředností pomáhá vybrat peníze na charitu

Potetovaná paže, různobarevné tenisky, poctivý knír a také dlouhá hříva. Amerického curlera Matta Hamiltona nelze na zimních olympijských hrách v Pekingu přehlédnout. Jeho vizáž – zvláště pak vlasy – se na sociálních sítích stávají vděčným tématem k diskuzím. Zkrátka budí pozornost –⁠ a to je také cílem. Pomáhá totiž dobré věci.

Dan je odkázán na paliativní péči. Jak se zvládá diagnóza s neodvratným koncem?

4. února si připomínáme světový den boje proti rakovině. Jeho cílem je poukázat na fakt, že toto onemocnění je velkou zátěží nejen pro pacienty, ale i pro rodiny, zdravotníky a společnost. Přestože léčba jde stále kupředu, jsou lidé, kterým nezabírá. Pak zbývá paliativní péče zaměřená na zkvalitnění života nevyléčitelně nemocných. Jedním z nich je Dan, kterému před třemi lety lékaři diagnostikovali nádor na mozku.