reklama

Rakušan překonal světový rekord v době strávené v ledu. Předchozím držitelem byl Čech

Petr Kocián a Josef Köberl jsou dva otužilci, kteří střídavě bojují o světový rekord ve výdrži v boxu naplněném ledem. V současnosti má navrch rakouský zástupce Köberl, protože na začátku září zůstal v nádrži plné zmrzlých kostek vody přes dvě a půl hodiny.

reklama

V srpnu 2019 vydržel tehdy osmapadesátiletý Petr Kocián v proskleném boxu 2 hodiny a 15 minut. Tím překonal o 360 sekund dosavadní rekord Josefa Köberla ze srpna 2018. Po roce získal Rakušan rekord opět na svou stranu.

Důležité je zahřát nohy

V sobotu 5. září se Köberl od ramenou až k patám ponořil do nádrže plné kostek ledu o celkové váze více než 200 kilogramů. „S bolestí bojuji pomocí představivosti a pozitivního myšlení. To jediné mi pomáhá, abych utrpení co nejvíce utlumil,“ popsal tajemství svého úspěchu Rakušan, který pokus absolvoval pouze v krátkých plavkách.

Kociánův světový rekord byl nakonec na náměstí ve městě Melk v Dolním Rakousku překonán o více než čtvrt hodiny. Po pokoření českého otužilce se Köberl cítil „opravdu skvěle“. Sedl si na židli a první, co udělal, bylo, že si strčil chodidla pod ručník, aby si je zahřál. Po chvilce si už ale dopřál kopečkovou zmrzlinu před novináři a pod hodinami ukazující jeho výkon.

O překonání svého světového maxima se Köberl prý pokusí příští rok v americkém Los Angeles.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

reklama

Domácí zpravodajství

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama