CNN Prima News kalendář

kalendář

Výpis příspěvků ke štítku „kalendář“

Co se stalo s Milanem? Záhadně zmizel před 10 lety, policie teď hledá naději za mřížemi

O zmizení tehdy 22letého Milana Ševčíka se před deseti lety dozvěděla celá republika, letos si o případu mladíka mohou počíst odsouzení ve věznicích po Česku. Policisté i v roce 2023 totiž pokračují v projektu „kalendářů pomníčků“, kdy na každý měsíc připadají dva případy nevyřešených zločinů, či jako v případě Milana, zmizení. Doufají, že i po letech si vězni nebo veřejnost vybaví informace, které by k jejich vyřešení mohly přispět.

Smutné výročí pátrání. Míšu Muzikářovovu policie hledá již pět let, stopy šetří dodnes

Úterý 11. ledna. Uběhlo přesně pět let od doby, kdy policie vyhlásila pátraní po tehdy 13leté Michaele Muzikářové. Dívku z Ústí nad Labem se ale dodnes nepodařilo najít a ze záhadného případu se tak stal jeden z nejznámějších „policejních pomníčků“. Policie se k případu nechtěla dlouho vyjadřovat, v den výročí však udělala výjimku. Přiznala, že i po letech prověřuje řadu nových stop.

Policisté hledají pomoc s nevyřešenými případy, hlavně u vězňů. Vydali kalendář pomníčků

Od řady dosud nevyřešených případů uplynuly dlouhé roky, dodnes však nedají mnohým vyšetřovatelům spát. Nyní se o čtyřiadvaceti z nich dozví vězni napříč Českou republikou. Úřad služby kriminální policie a vyšetřování (ÚSKPV) ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR připravil speciální edici kalendářů, které rozeslal do všech 35 českých věznic. Každý měsíc se vězni dozví o dvou případech, které dosud nemají závěr či pachatele. Takzvané „policejní pomníčky“ by právě oni mohli pomoci vyřešit.

O fotoknihy a kalendáře je každoročně zájem. Na Vánoce jsme připravení, říká ředitel CEWE

Vánoce se rychle blíží a spousta lidí ještě nestihla popřemýšlet nad dárky pod stromeček. Letošní sváteční náladu ovšem trošku nalomily jak rostoucí ceny, tak pandemie koronaviru. Podle generálního ředitele CEWE Libora Rambouska ale nic z toho nemělo výraznější negativní dopad na zájem o fotoknihy či kalendáře – stále se jedná o oblíbené dárky, řekl v pořadu Interview PLUS na CNN Prima NEWS.

Kalendář sportu na rok 2021. Které akce si kromě olympiády nebo Eura nenechat ujít?

Už vyvrcholilo mistrovství světa hokejistů do 20 let, rozběhl se světový šampionát v házené a premiérové duely za sebou má zámořská NHL. V roce 2020 museli organizátoři odpískat vinou koronaviru spoustu akcí včetně letní olympiády nebo tenisového svátku Wimbledon. Po přetočení kalendáře na rok 2021 by nabídka měla být v daleko tradičnějším – tedy pestřejším – podání. Na co všechno se mohou sportovní fanoušci těšit?

Trump hraje golf, kalendář má téměř prázdný. Za listopad ale napsal 550 tweetů

Od amerických prezidentských voleb uplynuly tři týdny. Dosluhující republikánský prezident Donald Trump, kterého v hlasování porazil demokrat Joe Biden, od té doby zredukoval svou komunikaci s veřejností prakticky jen na sociální síť Twitter. Od voleb 3. listopadu šéf Bílého domu podle webu deníku New York Times (NYT) napsal zhruba 550 tweetů, přičemž asi ve dvou třetinách volby zpochybňoval.