Znásilnil vlastní sestru, pak i spoluvězně. Vše dělal za tabák a kafe, tvrdí recidivista

Severočeští kriminalisté se zabývají případem znásilnění ve věznici v Teplicích. Podle informací Krimi zpráv tam měl recidivista znásilnit svého spoluvězně. Incident se měl odehrát přímo za mřížemi ve vězeňské cele. Detektivové už pachatele měli také obvinit.

Podle informací Krimi zpráv se měl činu dopustit 37letý vězeň, který je v současné době také obžalovaný ze znásilnění vlastní sestry.

Když krajský soud případ jeho sestry projednával, v jednací síni se dotyčný vězeň rozmluvil také o údajném znásilnění ve věznici. Popsal, že se prý k němu na celu přistěhoval mladší spoluvězeň. „Začal s masážemi. Ptal se mě, jestli mě nebolí záda. Prošlapával mi záda a pak to na mě rozjel,“ řekl tehdy.

Mladší spoluvězeň podle slov odsouzeného potřeboval tabák a kávu. Jako protislužbu tak údajně  37letému recidivistovi poskytoval sex. Násilím to ale podle jeho slov nebylo. „Ke všemu došlo, ale nebylo to násilím. Šest dní to dělal za tabák a za kafe,“ řekl 37letý vězeň.

Detektivové si však stojí za tím, že recidivista mladšího vězně znásilňoval. „Krajští kriminalisté prověřují okolnosti zvlášť závažného zločinu, ke kterému došlo v teplické vazební věznici. S ohledem na probíhající vyšetřování více informací nemůžeme sdělit,“ uvedl mluvčí policie Daniel Vítek.

„V tuto chvíli je věc v šetření policie a není ukončena. Z tohoto důvodu nelze poskytnout bližší informace, a tím ani sdělit, v jaké věznici se nyní pachatel a poškozený nacházejí,“ řekla mluvčí Vězeňské služby ČR Markéta Prunerová.

Recidivista byl v minulosti už devětkrát trestaný. Za mřížemi se před několika týdny také sebepoškozoval a na pomoc kvůli němu vzlétl i záchranářský vrtulník. Jeho zranění ale nebyla vážná a zdravotníci ho tak ošetřili na místě.

Tagy: