reklama

Středočeští policisté šetří úmrtí novorozence. Tělo na služebnu přinesla asi jeho matka

Případem úmrtí novorozence se zabývají policisté z Mělníka. Žena přinesla jeho tělíčko na služebnu v Neratovicích. Pravděpodobně se jedná o jeho matku, uvedla policejní mluvčí. Nyní probíhají výslechy, policie zatím případ více nekomentuje.

reklama

„Mohu v současné chvíli pouze sdělit, že mělničtí policisté prověřují případ úmrtí novorozence. Mrtvé dítě měla na obvodní oddělení v Neratovicích donést žena, pravděpodobně jeho matka. V tuto chvíli probíhají úkony trestního řízení,“ uvedla pro server iDnes.cz krajská mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Tělo mrtvého novorozence na služebnu v Neratovicích žena donesla na první svátek vánoční. Policie ale zatím více podrobností k případu nesdělila.

Hrůzný nález v Karlových Varech

Úmrtí novorozence policisté řešilitaké loni. Jen dva dny před Štědrým dnem kolem osmé hodiny ranní bylo poblíž cyklostezky u řeky Ohře v Karlových Varech nalezeno tělo novorozence zabaleno v růžovém ručníku, které bylo vloženo do igelitové tašky.

V polovině ledna policisté zadrželi podezřelou třiatřicetiletou cizinku. Ta měla dítě porodit 21. prosince 2020 v nočních hodinách přirozeným způsobem v pokoji ubytovacího zařízení v Karlových Varech. Bezprostředně po porodu měla holčičce vložit do úst utěrku a následně jí ústa, nos a oči přelepit izolepou. Kolem krku mu měla omotat a utáhnout pupečník, poté dítě zabalit do ručníku a vložit do igelitového pytle na odpadky a vzápětí do tašky.

Tašku s novorozencem měla několik hodin nechat na pokoji a poté ji měla vzít a odnést k cyklostezce vedoucí od Chebského mostu k Ostrovskému mostu na pravém břehu řeky Ohře. Tam měla tašku odložit u stromu v křovinatém porostu nad železniční tratí a řekou Ohře. Tělo novorozence bylo nalezeno druhý den v ranních hodinách náhodnými svědkyněmi venčícími své psy, informovala Policie ČR.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně
Partie

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně

Nedodržují se dohody, poslanci si skáčou do řeči a nechodí do práce. Zástupci vládních stran i opozice si v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS vzájemně vyčetli, jak se chovají v Poslanecké sněmovně. V prvním týdnu jednání v letošním roce se totiž hned několikrát nepohodli. Jednání o důvěře se protáhlo na rekordních 23 hodin a schvalování novel v prvním čtení v pátek přerušili.

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama