CNN Prima News tabák

tabák

Výpis příspěvků ke štítku „tabák“

Kvůli spotřební dani se letos zvýší cena cigaret. O kolik a kdy podraží?

11. ledna 2023 12:43

Krabička cigaret letos kvůli zvýšení spotřební daně z tabákových výrobků zdraží nejméně o čtyři koruny. V obchodech se cigarety s vyšší cenou začnou prodávat v prvním čtvrtletí letošního roku. Do konce března musí skončit prodej produktů s loňskými cenami. Vyplývá to z vyjádření mluvčích společností British American Tobacco Czech Republic (BAT) a české pobočky koncernu Japan Tobacco International (JTI).

Mladí už si nezakouří. Nový Zéland doživotně zakazuje prodej cigaret dnešním teenagerům

13. prosince 2022 18:34

Nový Zéland zavádí převratný zákon v boji proti kouření. Podle něj si lidé narození 1. ledna 2009 a později už nebudou smět doživotně kupovat cigarety. Nová novozélandská legislativa patří k nejpřísnějším na světě. Za porušení nařízení bude hrozit mladým pokuta. Zákaz pro ně bude platit doživotně, jak informoval web ABC News.

Problém pro školáky. Nikotinové sáčky lze sehnat snadno. Co způsobují a jak tomu zabránit?

23. listopadu 2022 07:14

Najít si cestu k nikotinovým sáčkům je pro děti velmi jednoduché, shodli se poslanci a experti na pondělním jednání u kulatého stolu. Podotkli, že jde o velmi závažný problém, který je u školáků potřeba řešit. I proto kvitují regulaci, která má být v platnosti od července příštího roku. Vztahovat se bude na obaly, příchutě i obsah nikotinu.

Tvrdá razie proti pašerákům tabáku: Čeští celníci zabavili miliony cigaret

18. srpna 2022 09:55

Celníci během dvou rozsáhlých razií na několika místech republiky objevili tuny tabáku, miliony kusů cigaret či velmi výkonné linky na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků. Rozkryli daňové úniky za dohromady víc než 170 milionů korun, informovala ve čtvrtek mluvčí celníků Martina Kaňková. Po první akci policisté obvinili 14 osob z krácení daní. Při druhé odkryli mezinárodní skupinu osob, která obchodovala s nelegálně vyráběnými cigaretami na území více států. Stíhají 12 podezřelých.

Senioři dostanou své peníze, prohlásil Jurečka. V červnu se důchody znovu zvýší

16. ledna 2022 12:42

Vláda podle předsedy KDU-ČSL a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky chystá na červen mimořádnou valorizaci důchodů kvůli inflaci. Uvedl to v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Míru zvýšení penzí nesdělil, ještě podle něj není vyčíslena. Zároveň řekl, že vláda daně zvyšovat nehodlá, v koalici je ale podle něj shoda na valorizaci spotřební daně z tabáku či alkoholu.

Nový Zéland chce zcela vymýtit kouření. Mladé generaci doživotně zakáže nákup cigaret

9. prosince 2021 12:03

Nový Zéland plánuje zakázat všem obyvatelům, kteří jsou aktuálně mladší 14 let, kupovat cigarety. Na tom by zřejmě nebylo nic zvláštního, kdyby se nejednalo o doživotní zákaz. Věková hranice se přitom bude každý rok zvyšovat. Cílem kontroverzního návrhu zákona je učinit zemi do roku 2025 téměř nekuřáckou. V sousední Austrálii se dokonce mluví o úplném zákazu prodeje cigaret, informuje web Daily Mail.

Uvažte si pestrou podzimní kytici z toho, co právě kvete na zahrádce

7. listopadu 2021 14:00

Stoupnout si doprostřed pestré zahrady plné květů musí rozněžnit i největšího drsňáka. Záplava pestrých barev a tvarů a spousta zeleně nás pohladí na duši a zaručeně zvedne náladu. I tady můžeme být ekologičtí a zvolit místní nabídku české přírody. V dnešní době je už hodně lokálních pěstitelů a na výběr tak máme spoustu možností. Nechte se oslovit tradičními jiřinkami, něžnou verbenou či exoticky vypadajícím okrasným tabákem.

Sílící inflace šokovala ekonomy. Takový růst cen nikdo nečekal, a bude hůř, varují

11. srpna 2021 06:37

Lidé si musí kvůli rekordně rostoucí inflaci sahat stále hlouběji do svých peněženek, připlatí si například za pohonné hmoty, ale také za tabák či alkohol. Spotřebitelské ceny v červenci meziročně stouply o 3,4 procenta, což bylo nejvíce od loňského prvního prázdninového měsíce. Největší vliv na tento vývoj mělo opět zdražování aut a pohonných hmot. Informoval o tom Český statistický úřad (ČSÚ).