CNN Prima News tabák

tabák

Výpis příspěvků ke štítku „tabák“

Nejen kouření. Plicím škodí i to, v jaké lokalitě Češi žijí, varují experti a volají po změně

Že má kouření neblahý vliv na organismus, je známý fakt. Málo se však ví, že zdraví plic může negativně ovlivnit i místo, kde v Česku dotyčný žije. Řeč není pouze o krajích, ale i o konkrétních oblastech či městských částech. Pneumologové například varují před bydlením a přílišným pohybem v blízkosti rušných dopravních křižovatek a hlavních silnic. Znečištěné ovzduší odborníky znepokojuje a volají po zpřísnění dosavadních norem.

Kvůli vysokému zdanění tabáku nám utíkají miliardy, kritizuje poradce premiéra Křeček

Cena cigaret je z 80 procent tvořena daněmi, a zbytečně proto ztrácíme miliardy korun, protože lidé jezdí nakupovat do Polska. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl Štěpán Křeček, ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS). Celá česká ekonomika je podle něj ve svěrací kazajce. Pomoct by prý mohlo škrtnutí regulací, což by ale stálo velké politické úsilí.

V Česku končí zahřívaný tabák s příchutěmi. Kuřáci si pro něj zřejmě budou jezdit do Polska

V Česku v pondělí začíná platit zákaz prodeje zahřívaných tabákových výrobků s příchutěmi a aromaty, jak vyžaduje směrnice EU. Podle tabákových firem jsou tabákové produkty s příchutěmi mezi uživateli populární a zkušenost se zákazem z USA ukázala, že část lidí přešla zpět ke klasickým cigaretám. Někteří výrobci reagují tím, že přicházejí s novými produkty, které neobsahují tabák. Upozorňují také na to, že zákaz nezačne platit ve všech zemích EU ve stejnou dobu, zákazníci si tudíž budou pořizovat ochucený zahřívaný tabák v zahraničí.

Konec příchutí u zahřívaného tabáku. Co všechno přinese zákon podepsaný prezidentem

Zahřívané tabákové výrobky nebudou smět obsahovat různé příchutě, stejně jako tomu už je u klasických cigaret. Změnu přinese novela o ochraně veřejného zdraví, kterou v pondělí podepsal prezident Petr Pavel. Dále upravuje věkové rozpětí pro hrazené dobrovolné očkování dívek a chlapců proti lidskému papilomaviru (HPV) a proti meningokokům se rozšíří. Lidé pracující v potravinářství už nebudou potřebovat takzvaný potravinářský průkaz. Předloha původně pojednávala jen o bezpečnosti dodávek pitné vody, poslanci i senátoři do ní přidali další úpravy.

Kvůli spotřební dani se letos zvýší cena cigaret. O kolik a kdy podraží?

Krabička cigaret letos kvůli zvýšení spotřební daně z tabákových výrobků zdraží nejméně o čtyři koruny. V obchodech se cigarety s vyšší cenou začnou prodávat v prvním čtvrtletí letošního roku. Do konce března musí skončit prodej produktů s loňskými cenami. Vyplývá to z vyjádření mluvčích společností British American Tobacco Czech Republic (BAT) a české pobočky koncernu Japan Tobacco International (JTI).

Tvrdá razie proti pašerákům tabáku: Čeští celníci zabavili miliony cigaret

Celníci během dvou rozsáhlých razií na několika místech republiky objevili tuny tabáku, miliony kusů cigaret či velmi výkonné linky na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků. Rozkryli daňové úniky za dohromady víc než 170 milionů korun, informovala ve čtvrtek mluvčí celníků Martina Kaňková. Po první akci policisté obvinili 14 osob z krácení daní. Při druhé odkryli mezinárodní skupinu osob, která obchodovala s nelegálně vyráběnými cigaretami na území více států. Stíhají 12 podezřelých.

Senioři dostanou své peníze, prohlásil Jurečka. V červnu se důchody znovu zvýší

Vláda podle předsedy KDU-ČSL a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky chystá na červen mimořádnou valorizaci důchodů kvůli inflaci. Uvedl to v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Míru zvýšení penzí nesdělil, ještě podle něj není vyčíslena. Zároveň řekl, že vláda daně zvyšovat nehodlá, v koalici je ale podle něj shoda na valorizaci spotřební daně z tabáku či alkoholu.