reklama

Řecko kvůli mírnému nárůstu nakažených zpřísnilo pravidla pro nošení roušek

Řecko z důvodu mírného nárůstu počtu nakažených koronavirem od středy zpřísnilo pravidla pro nošení roušek. Povinné jsou nově prakticky ve všech vnitřních prostorech. Na zpřísnění opatření se CNN Prima NEWS zeptala své spolupracovnice Pavly Smetanové, která se nachází na řeckém Korfu.

reklama

„Do minulé soboty tady bylo nařízeno nosit roušky pouze pro zaměstnance v supermarketech, v obchodech s jídlem, v masnách, restauracích, tavernách a tak dále, ale nikoliv pro klienty,“ uvedla Smetanová.

K tématu

„V sobotu začala zákazníkům v supermarketech povinnost nosit roušky, samozřejmě v dopravních prostředcích a tak dále. Ode dneška se ta opatření zpřísnila a lidé jsou povinni zjednodušeně řečeno nosit roušky ve všech vnitřních uzavřených prostorách. V MHD, nemocnicích, ve všech obchodech, ve všech vnitřních prostorech restaurací a tak podobně,“ sdělila dále.

Okolo 430 aktivních případů, hospitalizace je výjimečná

„Myslím, že zatím si na to lidé tolik nezvykli. Třeba v pekařství jsem viděla, že si zákazníci šli koupit chleba bez roušky,“ uvedla Smetanová na dotaz, zda Řekové dodržují zpřísněná nařízení. Pokuta za nedodržení může být 150 eur (cca 4 000 korun) a podle Smetanové to policie opravdu kontroluje. „Řecko kromě toho, že nechce nákazu, taky potřebuje peníze,“ řekla.

„Teď těch aktuálních případů, tedy těch aktivních, je něco okolo 430, nejvíc je jich v okolí Atén a Soluně, ale jen malá část z nich je hospitalizovaná. Jedná se asi o 40 osob. Ostatní jsou v izolaci nebo v karanténě a celkově ta nákaza tady v Řecku není zdaleka tak vysoká jako jinde v Evropě, ale protože Řekové žijí z cestovního ruchu, snaží se udělat vše pro to, aby nákaza prudce nevzrostla,“ dodala Smetanová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

Koronavirus

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Podle primáře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Dušana Mormana je Krajská nemocnice Liberec blízko stropu svých možností v péči o pacienty s covidem ve vážném stavu. Kvůli tomu nemocnice eliminuje i běžnou péči, poskytuje jen tu akutní k záchraně života. Především zdravotní sestry jsou podle Mormana psychicky vyčerpané a časem z toho mohou mít trvalé duševní poruchy.

reklama
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
Další články
reklama
reklama