reklama

Řecko kvůli mírnému nárůstu nakažených zpřísnilo pravidla pro nošení roušek

Řecko z důvodu mírného nárůstu počtu nakažených koronavirem od středy zpřísnilo pravidla pro nošení roušek. Povinné jsou nově prakticky ve všech vnitřních prostorech. Na zpřísnění opatření se CNN Prima NEWS zeptala své spolupracovnice Pavly Smetanové, která se nachází na řeckém Korfu.

reklama

„Do minulé soboty tady bylo nařízeno nosit roušky pouze pro zaměstnance v supermarketech, v obchodech s jídlem, v masnách, restauracích, tavernách a tak dále, ale nikoliv pro klienty,“ uvedla Smetanová.

K tématu

„V sobotu začala zákazníkům v supermarketech povinnost nosit roušky, samozřejmě v dopravních prostředcích a tak dále. Ode dneška se ta opatření zpřísnila a lidé jsou povinni zjednodušeně řečeno nosit roušky ve všech vnitřních uzavřených prostorách. V MHD, nemocnicích, ve všech obchodech, ve všech vnitřních prostorech restaurací a tak podobně,“ sdělila dále.

Okolo 430 aktivních případů, hospitalizace je výjimečná

„Myslím, že zatím si na to lidé tolik nezvykli. Třeba v pekařství jsem viděla, že si zákazníci šli koupit chleba bez roušky,“ uvedla Smetanová na dotaz, zda Řekové dodržují zpřísněná nařízení. Pokuta za nedodržení může být 150 eur (cca 4 000 korun) a podle Smetanové to policie opravdu kontroluje. „Řecko kromě toho, že nechce nákazu, taky potřebuje peníze,“ řekla.

„Teď těch aktuálních případů, tedy těch aktivních, je něco okolo 430, nejvíc je jich v okolí Atén a Soluně, ale jen malá část z nich je hospitalizovaná. Jedná se asi o 40 osob. Ostatní jsou v izolaci nebo v karanténě a celkově ta nákaza tady v Řecku není zdaleka tak vysoká jako jinde v Evropě, ale protože Řekové žijí z cestovního ruchu, snaží se udělat vše pro to, aby nákaza prudce nevzrostla,“ dodala Smetanová.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Obviněnému v souvislosti s tragédií v Bohumíně hrozí doživotí. Žalobce navrhuje vazbu
Vyhozené potraviny: Řetězcům se daří plýtvání redukovat, problém jsou domácnosti
Libanonská vláda podala po ničivém výbuchu a protestech demisi, prezident ji přijal
reklama
reklama
Na to, že měli malé děcko, dělali dost bugr, říká soused o bytě, v němž hořelo

Reportáž

Domácí zpravodajství

Některé sporty možná umřou. Koronakrize zásadně poznamenala trh, říká manažer Ledecké
Český semafor: Všechny okresy jsou bez rizika komunitního přenosu koronaviru
Havlíček nemůže vést dva resorty najednou, tvrdí Babišův bývalý ministr dopravy
Po tragickém požáru v Bohumíně zůstávají dva lidé ve vážném stavu. Hasiči analyzují zásah
Další články
reklama
reklama