reklama
CNN Prima News reforma důchodů

reforma důchodů

Výpis příspěvků ke štítku „reforma důchodů“

ANALÝZA: Čekání na důchodovou reformu. Slibují ji všechny vlády, ale neprosadí žádná

4. září 2020 16:07

K návrhu důchodové reformy, kterou hodlá v říjnu představit ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD), nejsou skeptičtí jen opoziční politici, ale také vládní kolegyně Maláčové a šéfka státní pokladny Alena Schillerová (za ANO). Hrozí tak, že zásadní změnu penzijního systému navzdory slibům nedotáhne do konce ani vláda Andreje Babiše (ANO). Má na to poslední rok, pak jí skončí mandát. Nebyla by ale prvním kabinetem, který svůj slib nedodržel.

Varování ekonomky: Bez reformy důchodů budou penze ještě nedůstojnější než dnes

26. srpna 2020 10:34

Jednorázový příspěvek pro důchodce jako kompenzace za „stres v době koronaviru”, o kterém mluví vláda, nedává ekonomicky smysl a stresem navíc trpěly všechny skupiny obyvatel. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody, rektorka Mendelovy univerzity a ekonomka Danuše Nerudová. Komisi zřídila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Smysl podle Nerudové dává především důchodová reforma.

Důchodová reforma? Brzy se budou dva lidé skládat na důchod jednoho, varuje Gazdík.

26. června 2020 06:11

Národní rozpočtová rada přišla s varováním, že se vláda příliš zaměřila na problémy s řešením koronavirové krize a zapomněla řešit důchodovou reformu, jak slíbila. Její předsedkyně Eva Zamrazilová popsala důchodovou zátěž pro některé ročníky jako brutální změnu. Podle Martina Potůčka z Komise pro spravedlivé důchody chtěli autoři této zprávy jen vybudit politiky.

Zamrazilová: Nesnesitelná lehkost rozpočtového bytí mě zaráží

18. června 2020 11:02

Vláda soustavně zvyšovala mandatorní výdaje a fungovala procyklicky. V dobrých časech si nevytvářela rezervy, které by se nyní velmi hodily. Ztratíme tím i mnoho let na přípravu penzijní reformy. „Vláda hodlá i příští rok valorizovat penze nad rámec stanovený zákonem, což je pro mě nepochopitelné,“ řekla předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová v pořadu K věci na televizní stanici CNN Prima NEWS.

reklama