CNN Prima News resort

resort

Výpis příspěvků ke štítku „resort“

Ministr svému resortu rozumět nemusí, řekl Bělobrádek. Zmínil značné výhody pro Výborného

Kritika kandidáta na post ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ĆSL) kvůli chybějícím zkušenostem s danou oblastí je podle poslance Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) nepochopením smyslu a účelu ministerské instituce. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS bývalý předseda lidovců konstatoval, že člen vlády je politickou postavou a na odbornou část výkonu funkce má náměstky nebo vrchní ředitele. Zároveň prohlásil, že Výborného dosavadní nízká provázanost s resortem může být v některých ohledech i výraznou výhodou. Marek Výborný by měl v čele ministerstva zemědělství vystřídat Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) koncem června.

Potíže Černochové? Řídit obranu chlap, problémy nejsou, tvrdí Koten. Žáček mluvil o bulváru

V historii, když byla ministrem obrany dáma, problémy vyplavaly na povrch hned nebo později. Praktičtější by bylo, kdyby resort řídil muž. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Radek Koten (SPD). Reagoval tak na informace z médií, kdy se má ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dostávat do sporů se svými podřízenými. Poslanec Pavel Žáček (ODS) si chce na celou situaci udělat obrázek sám. „Naskakujeme na anonymní informace, jež se objevily v médiích. Pro mě je to bulvarizace problémů, které možná jsou či nejsou,“ podotkl.

Černochová se stane českou Merkelovou. Piráti budou opozicí ve vládě, myslí si politolog

Po volbách do Poslanecké sněmovny se koalice Pirátů a Starostů začíná hašteřit. Boj přišel zejména o ministerská křesla – první jmenovaní se čtyřmi křesly totiž požadují hned tři posty. Podle politologa Jana Kubáčka je pravděpodobné, že dosáhnou svého. „Nebude se ale hrát jen o počet, ale i typ resortu,“ podotkl v pořadu 360°. Dodal, že Piráti se po českém předsednictví EU stanou „opozicí ve vládě“.

Covid pas se do léta nestihne, tvrdí Papež. Kam budou moct Češi o prázdninách cestovat?

Myslím, že se covid pas začátkem července spustit nestihne, prohlásil v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. I když se ve čtvrtek europoslanci shodli na jeho užitečnosti, podle Papeže projekt ztroskotá na tom, že se členské země Evropské unie nedomluví na detailech. Kam tedy budou moct Češi v létě cestovat a budou mít výhody očkovaní?