CNN Prima News Richard Branson

Richard Branson

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Branson“

Expert o přípravě Bezose a spol. do vesmíru: Učili se jak si sednout a jak se odpoutat

20. července 2021 20:27

Příprava miliardáře Jeffa Bezose a dalších členů jeho posádky na let do vesmíru byla nesmírně krátká. Absolvovali jen několikadenní výcvik, během kterého se spíše poznávali. Expert a popularizátor kosmonautiky Jan Spratek ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že Bezos a jeho společníci se vlastně jen učili, jak správně usedat do sedaček modulu a jak se z nich správně odpoutat.

Nejlepší den vůbec, jásal Bezos po přistání. Rekordmanku překvapila tma ve vesmíru

20. července 2021 17:53

Miliardář Jeff Bezos po přistání zpět na Zemi po letu na hranici vesmíru neskrýval svoji radost. Bezprostředně po návratu do vysílačky zvolal: „Nejlepší den vůbec!“ Let trvající celkem 10 minut a 18 vteřin jej společně s bratrem Markem a dvojicí rekordmanů vynesl do výšky 106 kilometrů nad Zemí. Překonal tak jiného miliardáře Richarda Bransona, který před pár dny rovněž podnikl výlet ke hranici vesmíru, ale dosáhl výšky činící „jen“ 90 kilometrů nad Zemí.

Miliardář Jeff Bezos se podíval do vesmíru. Strávil tam jen vteřiny

20. července 2021 11:28

Miliardář Jeff Bezos a další členové jeho posádky krátce po třetí hodině odpoledne odstartovali s raketou New Shepard od jeho společnosti Blue Origin směrem k hranici vesmíru. Celý let trval zhruba deset minut, Bezosův modul nakonec přistál zpět na Zemi. Let je významný i tím, že se ho společně zúčastnili dosud nejstarší i nejmladší astronaut. Firma Blue Origin se tak zřejmě zařadí mezi soukromé společnosti schopné dopravovat do vesmíru astronauty.

První miliardář mezi hvězdami. Bransonova cesta z ranveje až do vesmíru

11. července 2021 05:56
Aktualizováno

V neděli odpoledne pokořil britský miliardář Richard Branson další milník v dobývání vesmíru. Jako první člověk v historii se vydal pod křídly své společnosti Virgin Galactic do kosmu na palubě stroje, na jehož vývoji se sám podílel. Ukradl tak miliardářský primát Jeffu Bezosovi, který se do vesmíru vydá až devět dní po něm.