reklama
CNN Prima News Richterova škála

Richterova škála

Výpis příspěvků ke štítku „Richterova škála“

Indonésii zasáhlo silné zemětřesení. Úřady se obávaly ničivé tsunami

14. prosince 2021 05:31
Aktualizováno

Indonéské úřady vydaly v úterý varování před nebezpečnými vlnami tsunami, po několika hodinách ho ale zrušily. Důvodem výstrahy bylo podmořské zemětřesení ve Floreském moři, jež dosáhlo síly 7,5 stupně. Zatím nejsou žádné zprávy o obětech nebo materiálních škodách. Lidé v oblasti však podle médií cítili silné otřesy a mnoho jich v panice vybíhalo z domů.

Karvinou mělo zasáhnout zemětřesení o síle 3,5 stupně. Šlo ale o chybu přístrojů

10. prosince 2021 23:35
Aktualizováno

Měřicí přístroje na Karvinsku v pátek zaznamenaly důlní otřes okolo jednoho stupně na Richterově škále. Při automatizovaném zpracování dat ale vznikla chyba a v údajích Evropsko-středozemního seismologického centra ve Francii se pak objevil údaj 3,5 stupně. Tuto hodnotu v sobotu odmítl vedoucí seismické služby Geofyzikálního ústavu Akademie věd Jan Zedník.

Chorvatsko zasáhlo zemětřesení: Poničené budovy, lidé v panice vybíhali na ulice

28. prosince 2020 08:10
Aktualizováno

Zemětřesení o síle kolem 5,1 stupně zasáhlo v pondělí ráno oblast města Sisak ve střední části Chorvatska. Způsobilo materiální škody, žádní zranění lidé nejsou hlášeni. Informoval o tom na svém webu deník Večernji list. Zemětřesení s intenzitou 5,3 stupně letos v březnu způsobilo velké škody v metropoli Záhřebu, o život tehdy přišel jeden člověk.

Aljašku zasáhlo zemětřesení o síle 7,8 stupně. Varování před tsunami bylo zrušeno

22. července 2020 11:35

Zemětřesení o síle 7,8 stupně zasáhlo ve středu ráno oblast necelých sto kilometrů jižně a jihovýchodně od města Perryville ležícího na jižním pobřeží Aljašky. Pro přilehlou pobřežní oblast úřady vydaly varování před možnými vlnami tsunami, které později zrušily. S odkazem na informace Amerického národního geologického ústavu to uvedl web CNN.

reklama