reklama

Řidič chtěl ujet policistům, nakonec naboural do stromu. Zranila se spolujezdkyně

Pražští policisté mají za sebou další honičku.
Zdroj: Policie ČR

Pražští policisté mají za sebou další honičku. Ani tentokrát se ujíždění řidiči nevyplatilo. Naboural do stromu a při nehodě se navíc zranila jeho spolujezdkyně.

reklama

Policejní hlídka se rozhodla v Praze 8 v noci na sobotu zastavit řidiče osobního auta. „Řidič však nedbal našich výzev a začal vysokou rychlostí ujíždět,“ popsal zasahující policista Matěj Vašek.

Podle něj řidič ohrožoval všechny kolem sebe, hlavu si nelámal ani s červenou na semaforu. „Několik křižovatek projel na červenou a jeden úsek dvouproudové silnice projel v protisměru. Když se chtěl vrátit zpátky do správného směru, nezvládl řízení a asi v 80kilometrové rychlosti narazil do stromu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Řidič i posádka na zadním sedadle na tom byli relativně dobře. Hůře dopadla žena, která byla zaklíněná na místě spolujezdce pod palubní deskou. „Policisté zraněnou ženu opatrně vytáhli z vozidla a poskytli jí první pomoc do příjezdů záchranářů,“ doplnil Daněk. Spolujezdkyně se do této situace dostala zřejmě proto, že neměla zapnutý bezpečnostní pás.

„S největší pravděpodobností muž ujížděl proto, že měl vyslovený zákaz řízení motorových vozidel na deset let. Navíc se odmítl podrobit testu na drogy,“ uvedl mluvčí. Policisté muže navíc už dobře znali. Jeho trestní rejstřík totiž rozhodně nebyl prázdný. „Má bohatou trestní minulost násilného a majetkové charakteru,“ doplnil mluvčí.

Aby toho nebylo málo, policisté v jeho autě našli pravděpodobně kradená přední světla od aut, autorádia a nářadí. „Jestli byly věci skutečně odcizené a policisté narazili na vozidlo, které právě jelo z loupeživé výpravy, budou nyní zjišťovat kriminalisté. Nicméně v tuto chvíli je jasné, že je řidič podezřelý z trestných činů ublížení na zdraví z nedbalosti a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní, za což mu hrozí až dva roky vězení,“ dodal Daněk.

Pražští policisté mají za sebou další honičku.
Pražští policisté mají za sebou další honičku.
Zdroj: Policie ČR

K tématu

Tagy: zranění strom Policie ČR policejní honička řidič zákaz řízení Praha palubní deska
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Aktuální ostrá kampaň, kterou rozjel premiér Andrej Babiš (ANO) proti Pirátům, je podle zkušené političky ODS Miroslavy Němcové pouze zahřívací kolo. Finále očekává až měsíc před volbami. Útoky na Piráty ze strany Babiše chápe. Vyhodnotil si podle ní to, že koalice Pirátů a STAN je jeho nejsilnější soupeř, a snaží se ho pošpinit. Na koalici Spolu Babiš zatím nijak výrazněji neútočí.

EURO 2021

Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo

Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo

Prozatímní hvězda probíhajícího Eura? Patrik Schick. Tři góly na mistrovství Evropy má v tuto chvíli jen Cristiano Ronaldo. Ale hlavně – nikdo jiný se netrefil tak parádně jako český útočník proti Skotsku. V duelu s Chorvatskem pak zase ukázal pevné nervy, když si vzal i s krvácejícím nosem po direktu loktem od Dejana Lovrena míč a proměnil penaltu. Připomeňme si, jaká byla dosavadní fotbalová cesta zářícího 25letého muže.

Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
Poklekávání nevadí, duhová páska ano? Neuer podpořil LGBT a UEFA chce trestat
Královna zveřejnila dojemný snímek s milovanými muži. Fanoušky chytil za srdce
Tenistce ruply nervy. Ve frustraci se poškrábala na krku tak, že ji museli ošetřit
reklama
reklama
Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

Partie

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama