reklama

Další auto na dálnici D11 v protisměru. Zmatených řidičů poslední dobou přibývá

Další auto v protisměru vyděsilo řidiče na dálnici D11 u Hradce Králové. Jeden z nich se proto obrátil na policii. Hlídky vyrazily do terénu, jenže vozidlo už nenašly. Po řidiči policisté dále pátrají a prosí veřejnost o pomoc.

reklama

Kamera natočila červené osobní auto, které jelo v protisměru, na 90. kilometru dálnice D11. Policii zalarmoval jeden z projíždějících šoférů. „Na místo ihned vyrazily hlídky policie, nicméně po projetí asi dvacetikilometrového úseku na dálnici na žádné vozidlo v protisměru nenarazily,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Maierová.

Policisté prošli záznamy z kamer a zjistili, že auto jelo po dálnici asi 300 metrů. Pak zmizelo. „Žádáme samotného řidiče nebo ostatní svědky, kteří by k této události mohli sdělit jakékoliv informace, aby kontaktovali bezplatnou linku 158,“ dodala Maierová.

Kromě očitých svědků by vyšetřovatelé uvítali i záznamy z palubních kamer kolemjedoucích řidičů. Za jízdu v protisměru hrozí šoférovi červeného auta desetitisícová pokuta. Navíc řidiči policie připíše ještě sedm „trestných“ bodů a až na rok může přijít o řidičský průkaz. Pokud by se v něm ale hnulo svědomí a sám se přihlásil, policie k němu muže být shovívavější.

Pokuste se otočit na bezpečném místě

Nejde o jediného hříšníka, který se po D11 proháněl protisměrem. Starší šofér na dálnici ujel šest kilometrů, než ho policisté zastavili. V září v opačném směru jela také řidička s pozitivním testem na drogy.

Lidí, kteří najedou na dálnici do protisměru, stále přibývá. Následky případné čelní srážky ve vysoké rychlosti mohou být fatální. „Je v případě protijedoucího vozidla potřeba na sebe upozornit, například bliknutím dálkovými světly, najet na krajnici a v případě možnosti se bezpečně otočit do správného směru a pokračovat v jízdě. Je určitě bezpečnější včas si uvědomit jízdu protisměrem a na bezpečném místě se otočit, nedojíždět až do dalšího sjezdu,“ vysvětlil šéf dopravní policie Královéhradeckého kraje Petr Dušek.

K tématu

Tagy: Krimi zprávy řidič Královéhradecký kraj dálnice D11 protisměr Policie ČR jízda v protisměru

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně

Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně

Česko se zatím vyhýbá nejkrizovějším číslům šíření nákazy koronavirem, která představilo minulý týden ministerstvo zdravotnictví. Šéf Ústavu zdravotnických studií a statistiky Ladislav Dušek prezentoval čtyři scénáře vývoje, které se odvíjí od reprodukčního čísla. To je aktuálně mezi 0,7 až 0,8 – což znamená, že směřujeme k tomu nejlepšímu výhledu. Přesto se zatím nechystají žádná rozvolnění. Důležité je přečkat nápor v nemocnicích.

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert
Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka
Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Další články
reklama
reklama