reklama

Další auto na dálnici D11 v protisměru. Zmatených řidičů poslední dobou přibývá

Další auto v protisměru vyděsilo řidiče na dálnici D11 u Hradce Králové. Jeden z nich se proto obrátil na policii. Hlídky vyrazily do terénu, jenže vozidlo už nenašly. Po řidiči policisté dále pátrají a prosí veřejnost o pomoc.

reklama

Kamera natočila červené osobní auto, které jelo v protisměru, na 90. kilometru dálnice D11. Policii zalarmoval jeden z projíždějících šoférů. „Na místo ihned vyrazily hlídky policie, nicméně po projetí asi dvacetikilometrového úseku na dálnici na žádné vozidlo v protisměru nenarazily,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Maierová.

Policisté prošli záznamy z kamer a zjistili, že auto jelo po dálnici asi 300 metrů. Pak zmizelo. „Žádáme samotného řidiče nebo ostatní svědky, kteří by k této události mohli sdělit jakékoliv informace, aby kontaktovali bezplatnou linku 158,“ dodala Maierová.

Kromě očitých svědků by vyšetřovatelé uvítali i záznamy z palubních kamer kolemjedoucích řidičů. Za jízdu v protisměru hrozí šoférovi červeného auta desetitisícová pokuta. Navíc řidiči policie připíše ještě sedm „trestných“ bodů a až na rok může přijít o řidičský průkaz. Pokud by se v něm ale hnulo svědomí a sám se přihlásil, policie k němu muže být shovívavější.

Pokuste se otočit na bezpečném místě

Nejde o jediného hříšníka, který se po D11 proháněl protisměrem. Starší šofér na dálnici ujel šest kilometrů, než ho policisté zastavili. V září v opačném směru jela také řidička s pozitivním testem na drogy.

Lidí, kteří najedou na dálnici do protisměru, stále přibývá. Následky případné čelní srážky ve vysoké rychlosti mohou být fatální. „Je v případě protijedoucího vozidla potřeba na sebe upozornit, například bliknutím dálkovými světly, najet na krajnici a v případě možnosti se bezpečně otočit do správného směru a pokračovat v jízdě. Je určitě bezpečnější včas si uvědomit jízdu protisměrem a na bezpečném místě se otočit, nedojíždět až do dalšího sjezdu,“ vysvětlil šéf dopravní policie Královéhradeckého kraje Petr Dušek.

Tagy:
Krimi zprávy řidič Královéhradecký kraj dálnice D11 protisměr Policie ČR jízda v protisměru
Mladík z Prahy vyhrožoval, že najede autem do lidí. Hrozí mu tři roky
Krimi

Mladík z Prahy vyhrožoval, že najede autem do lidí. Hrozí mu tři roky

Mladík z Prahy podle policie vyhrožoval na sociálních sítích, že najede autem do lidí. Policie podezřelého dopadla 17. července a skončil ve vazbě. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Muž byl obviněn z nebezpečného vyhrožování, za které mu hrozí až tři roky vězení. Co muže k výhrůžkám vedlo, zatím policie neví.

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají
USA

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Kdo je olympijským pacientem nula? Určit zdroj nákazy české výpravy bude složité

Kdo a jak „odstartoval“ nákazu koronavirem během letu na olympiádu v Tokiu? Možných scénářů je spousta, cesta k jednoznačné odpovědi ale bude složitá. Pozitivní test dosud vyšel čtveřici sportovců a dvěma členům české olympijské výpravy. Infekci covidem hlásí i vysoce postavený člen Českého olympijského výboru (ČOV), který ale nenastoupil do letadla. Pražská hygienická stanice uvedla, že prvního nakaženého půjde odhalit pouze kompletní genotypizací jednotlivých pozitivních záchytů.

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Tenistky Krejčíková a Vondroušová postupují ve dvouhře

Olympijské hry v Tokiu pokračují po pátečním slavnostním ceremoniálu svým druhým dnem. Tenistka Barbora Krejčíková po zranění své soupeřky postupuje dál ve dvouhře, vítězství nakonec urvala i Markéta Vondroušová. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, kdy po většinu závodu jel ve vedoucí skupině. Nakonec ovšem neuspěl. První zlatou medaili v Tokiu bere Čína. Získala ji pro ni střelkyně Jang Čchien.

Kolaps z horka může vést i ke smrti. Na pozoru by měli být senioři, děti a lidé s obezitou

Tropické počasí přináší i řadu zdravotních komplikací. Při dlouhotrvajících tropech hrozí přehřátí organismu, ale i riziko úpalu a úžehu. Kteří lidé jsou nejvíce ohroženi a jak poznat úpal od úžehu? CNN Prima NEWS oslovila Lenku Zimolkovou, vedoucí lékařku nízkoprahového interního příjmu II. interní kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

reklama

Domácí zpravodajství

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?

Nizozemsko, Španělsko a Baleárské ostrovy se v pondělí na takzvané mapě cestovatele, která stanovuje podmínky pro příjezd z dané země, přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i několik dalších států – Irsko, Řecko a Monako se posunou do červené a Estonsko do oranžové kategorie. V páteční zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Nejtěžší chvíle Karla Gotta: Dávali mi šest měsíců života. Měl jsem ukrutné bolesti

Rok a půl poté, co se Karel Gott vyléčil z rakoviny, měl novou diagnózu, onemocnění krvetvorby. Jeho zdravotní stav se zhoršil a lékaři mu předpovídali pouze šest měsíců života. O době před smrtí napsal nejznámější český zpěvák v autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla 14. července při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin. Přiznal, že měl ukrutné bolesti i halucinace.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

reklama