reklama

Policie hledá svědky noční jízdy v protisměru po Nuselském mostě v Praze

Policisté v úterý zveřejnili záběry vozidla značky BMW, jehož řidič uháněl v noci na neděli Prahou po Nuselském mostě v protisměru. Následně vjel na schody, které se pokusil sjet do parku Folimanka. Na těch však uvízl. Policie po incidentu zatkla muže, který stál vedle nabouraného auta. Ten tvrdil, že vozidlo neřídil, i přes to, že v rukách držel klíče. Kriminalisté hledají svědky.

reklama

Do protisměru najel řidič BMW nejspíš už na pražském Chodově, odkud pokračoval po ulici 5. května, přejel Nuselský most a prokličkoval do Lublaňské ulice. Následovala několik desítek metrů dlouhá jízda po chodníku a pokus o sjezd schodů. Ten se řidiči nepovedl, schody se stáčejí totiž doprava, proto na nich uvízl.

K tématu

Policisté zatkli muže, který jim tvrdil, že neřídil, i přes to, že držel klíč od auta, se kterým si pohrával a několikrát auto otevřel a zamkl. Podezřelý muž se bál manželky. Na otázku policistů kde bydlí odpověděl: „Tady kousíček, stará mě zabije.“ Test na drogy a alkohol muž na místě odmítl. Policisté u něj našli sáček se šesti gramy kokainu. Muže převezli do nemocnice, kde nakonec test podstoupil, výsledky měl pozitivní na omamné látky.

Kriminalisté na případu pracují. „Žádáme všechny svědky, kteří jeli v inkriminovanou dobu po ulici 5. května a viděli řidiče v protisměru nebo mají záběry z palubních kamer, aby se ozvali na linku 158,“ uvedla mluvčí policie Voileta Siřišťová.

Ten, kdo seděl za volantem auta, ohrozil riskantní jízdou ostatní řidiče, případně i chodce. Na svědomí může mít i přechovávání drog. Muž je podezřelý hned z několika trestných činů, pokud ho policisté obviní, hrozí mu až výjimečný dvanáctiletý trest. A to z toho důvodu, že stále platí nouzový stav a tresty jsou přísnější.

K tématu

Tagy: drogy BMW muž vozidlo Nuselský most pozitivní test opilý řidič Praha Policie ČR jízda v protisměru schody park Folimanka

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko od pondělí rozvolňuje. Otevřou všechny obchody, služby či hotely

Slovensko od pondělí rozvolňuje. Otevřou všechny obchody, služby či hotely

Slovensko od pondělí výrazněji uvolní restrikce zavedené v zemi ve snaze omezit šíření koronaviru, otevřít budou moci všechny obchody. Stane se tak poprvé po čtyřech měsících zpřísňování. Po předchozím zlepšení epidemické situace v zemi budou moci kromě obchodů začít fungovat například také provozy služeb i hotely či penziony a lidé budou moci vyrazit do přírody i mimo okres svého bydliště. Novinářům to řekl ministr financí a expremiér Igor Matovič.

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Krimi

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka

Muž venčící psa, který v Praze 1. dubna vážně zranil dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na webu policie to v úterý oznámila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Potvrdila také, že stejný pes jen několik dní před napadením dítěte údajně zaútočil i na dalšího člověka a jeho psa. Státní veterinární správa nyní na podnět policie rozhoduje, zda bude pes odebrán ženě, které patří. Majitelce psa by hrozil postih, pokud by se prokázalo, že byla při některém z útoků také přítomna, dodal Siřišťová.

Jiří Schelinger byl hodný kluk se sklony k melancholii, říká zpěvákova neteř
Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem
Krevní sraženiny po vakcíně Johnson & Johnson. Úřady chtějí pozastavit očkování
Bombastická výměna Vrány do Detroitu: Musí se naučit prohrávat, ale trejd mu pomůže
reklama
reklama
Prymula: Opatření musíme vydržet ještě dva měsíce, pak epidemie začne ustupovat

Nový den

Domácí zpravodajství

Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl
Antigenní testy jsou pandemické pexeso, kritizují rebelové. Hospodám radí, jak otevřít
Masox i víno z tygrů. Soud zmírnil Berouskovi podmínku za nelegální zabíjení zvířat
Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
Další články
reklama
reklama